Pocity na zbláznenie, nesadli mi antidepresíva?

juraj456
26. júl 2024

Ahojte. Mám pp a už je to rok ako to začalo. AD beriem už 9 mesiacov ataky už prestali už neboli fakt niekoľko mesiacov ale pár posledných mesiacov som mal pocit ako keby som bol mimo potom som zmenil AD chvíľu bolo dobre a posledné týždne som niekedy ok cez deň a hocikedy príde na mňa niečo ako úzkosť že sa zbláznim a úplne zatmenie že sa nedokážem ani sústrediť a myslím úplne negatívne. Môže to byt zmenou AD že mi nesadli? Už bolo dobre ataky prešli a teraz toto? Mal niekto niečo? Myslite že zmeniť lieky znovu alebo keď prešli ataky tak ich vysadiť? Psychiatrovi sa nemôžem už týždeň dovolať z dôvodu dovolenky. Už som bol na dobrej ceste, stále chodím do práve, s rodinou mám super život. Nemám dôvod na obavy, depresie alebo niečo z čoho by to mohlo byt. Nemali ste niekto podobne skúsenosti , ak vám napríklad nesadli AD? Ďakujem.

alickapusinka
26. júl 2024

Bez dovolenia lekára sa nesmu vysadiť žiadne lieky a nie to ešte AD.Vrátia sa TI ataky nevymyšľaj somariny a lieky ber.TY si myslíš že lekár nezisti že si samovoľne prestal brať AD.Moju kamarátku tak vysadial sama lieky dostala nazad tie ataky a lekár ju vyradil z evidencie mal argument že sama prestala brať lieky bez jeho dovolenia.To sú niektore stavy po liekoch ako popisuješ ale sám si neordinuj že prestaneš brať.

juraj456
autor
26. júl 2024

@alickapusinka ja som myslel že vysadiť ich po konzultácii s lekárom. Ak AD majú pomôcť tak prečo mám ešte horšie stavy ako pred nimi? Tomu nerozumiem.

alickapusinka
26. júl 2024

@juraj456 aja aha tak však skús ja som myslela že by si chcel sám vysadiť.Možno ak sa TI stav polepšil tak môžna TI da aj slabšie AD.Prepáč ospravedlňujem sa ja som to zlé pochopila že by si chcel sám prestať brať lieky.

deti95060810
26. júl 2024

ak nesadnú lieky tak to je pohroma... určite počkať na lekára, ak máš oblbovák - neurol napr. tak ten by ti mal pomôcť do návštevy lekára

juraj456
autor
26. júl 2024

@deti95060810 ďakujem vyskúšam 👍

juraj456
autor
26. júl 2024

@alickapusinka v poriadku, ďakujem za každú odpoved 👍

juraj456
autor
26. júl 2024

@deti95060810 takže ale môže to byt že nesedia lieky že tie to zhorsuju ?

deti95060810
26. júl 2024

áno.. ak ti nesadnú lieky tak sa tvoj stav môže len zhoršiť...
skús napísať čo si bral a čo berieš teraz... možno niekto pozná a zareaguje .
čo viem tak niektoré Ad sú na spanie - berú sa večer, niektoré sú viac na panické ataky a pod

juraj456
autor
26. júl 2024

@deti95060810 ja som bral citalopram potom citalec s teraz alventu dva mesiace lebo to mi dali ako náhradu v lekárni a už som nechcel miešať naspäť citalec a to bola asi chyba 👎

juraj456
autor
26. júl 2024

@juraj456 eliceu teda alventu nie.

deti95060810
26. júl 2024

@juraj456 to ti dali náhradu? to nebol dobrý nápad... mal si sa poradiť s lekárom...

deti95060810
26. júl 2024

ešte si pozri tie lieky či majú rovnakú účinnú látku...

deti95060810
26. júl 2024

elicea je troška iná... s predch .sa zhoduje len na 78 perc.
možno to ti vadí že nie je to presne to isté...

juraj456
autor
26. júl 2024

@deti95060810 áno iba ako náhradu že to je to iste povedali čo sa týka tej látky. Bola sobota a inde som nemal kde ísť a nemal som ani jeden liek doma akurát mi došli. Kde sa to dá pozrieť tá zhoda?