Pocit, že som mimo realitu ako keby od hlavy

kikus123
27. aug 2021

Ahojte . Chcem sa spytat či sa niektorej stalo že ste ostala akokeby mimo od hlavy? Pár krát sa mi to už stalo bola som s tým u neurológa ktorý sa namna kukol asi tak ze nechápal čo mi je . Pritom som úplne normálne fungovala keď zrazu by ma ako keby preplo , a neviem sa naštartovať som slabá ale hlavne na to vnímanie . Dal mi len magnosolv ktorý možno zabral a možno to prešlo predtým aj bez neho . neviete o čo by mohlo ísť?

grandzero9
27. aug 2021

@kikus123 bola si aj na nejakych vysetreniach?

1mina
27. aug 2021

Mne sa to nastastie stalo len raz - ak myslime fo iste, ale to bolo v porodnici ked som dve noci nespala fakt ze som spala mozno hodinu za dva dni... proste som nedokazala aj ked dieta spalo...a ten treti den z nicoho nic ma akoby vyplo - no ozaj ma to vydesilo vsetko bolo akoby mimo realitu , aj ked na mna niekto hovoril nedokazala som vnimat co hovori no stradny neprijemny pocit...uz som zacinala mat paniku a nakoniec som.sa vyspala konecne a zmizlo...nemozte byt preunavena ?

kikus123
autor
27. aug 2021

@grandzero9 bola som na krv všetko ok, a neurológ ma poslal na magnetickú rezinanciu hlavy v poriadku plus ešte eeg hlavy . Nakoľko mám tetaniu tie hodnoty na eeg boli trosku kolísavé ale nič viac mi k tomu nepovedal

sapetka
27. aug 2021

Ja to zvyknem tiez mavat take pocity ze som mimo seba akoby..

mimirka32
27. aug 2021

@kikus123 derealizacia / depersonalizacia?

kikus123
autor
27. aug 2021

@1mina sem-tam som unavená ale myslím že nie natoľko aby mi bolo takto , jedine čo nechápem že vždy keď mi to prišlo to akosi prešlo ale teraz ma to drží už 3 tyzden

kikus123
autor
27. aug 2021

@sapetka ja tomu nerozumiem , ale strašne mi to vadí pri fungovaní nič sa mi nechce som ak bez života ..

sapetka
27. aug 2021

@kikus123 ja to nemam tak casto, ale len sem tam no moze to byt u mna z vycerpnia, stresov🤷‍♀️

naobedbuduspagety
27. aug 2021

Mávam podobné problémy, občas sa cítim ako nadrogovaná, som zoslabnutá, ťažko sa mi vníma, spomalená som. Musím to len vyspať , podľa Dr to má na svedomí anémia

kikus123
autor
27. aug 2021

@sapetka mne sa to stalo teraz tak 4 krát ale posledné dva razy ma to drží už cez tri týždne a nechápem ako to vždy samé odznelo, naposledy som sa zľakla lebo už som fakt nedokázala fungovať .. myslela som že nedostatok mineralov alebo niečoho .. ale vlastne na nič neprišli takze neviem čo sa zas stalo v mojom tele keď som fungovala normálne a zrazu toto 🤷🏻‍♀️

kikus123
autor
27. aug 2021

@naobedbuduspagety presne tak sa cítim teraz , prvé tri dni ma ťahalo furt len do postely . Z ničoho nič taká slaba ale to by sa dalo zvládnuť skôr to vnímanie ma obťažuje .

naobedbuduspagety
27. aug 2021

@kikus123 to vnímanie je ozaj des, keď to nastúpi u mňa beriem dovolenku pár dní a ozaj to musím vyležať. Ja sa bojím, že kdesi vletím pod auto alebo čosi podobné lebo nezvládam poriadne reagovať, síce rozmýšľať viem aj si veci uvedomujem, ale tie reflexi sú zaspaté. Aj to na mne vidieť. Ja by som ešte raz dala vyšetriť krv kvôli anemii.

adriena9
27. aug 2021

@kikus123 žeby derealizacia, depersonalizacia ??
https://www.bratislavapsycholog.sk/depersonaliz...

kikus123
autor
27. aug 2021

@naobedbuduspagety skúsim v pondelok k mojej obvodnej a uvidíme🙂

klarkahanka1987
28. aug 2021

@kikus123 Mala som presne ten isty problem, nevedela som to opisat, proste som zrazu bola uplne mimo ako keby som inak vnimala realitu, bola som s tym u neurologicky, na magnetickej razonancii a xy dalsich vysetreni, nic mi nezistili, az moja ocna mi povedala ze moze byt derealizacia, takze ja by som sa mozno obratila na psychologa/ psychiatra

irusa
28. aug 2021

..

cinatit
5. feb 2024

@klarkahanka1987 ahoj a pomohlo?

tinus139
5. feb 2024

@cinatit aj mňa zaujíma či pomohlo 🙂