Pocit, že nemôžem dýchať

luciar260
13. júl 2020

Ahojte, uz dlhsie mam taketo stavy , stale citim akoby mi nieco vadilo hore na hrudi , cez den je to este v pohode niekedy pocit hrce v krku , niekedy take drazdenie v dychacej trubici , no najhorsie je to v noci vela krat vyskocim zo spanku strasne mi busi srdce a mam pocit ze nemozem dychat, bola som na internom, na sone stitnej zlazy, na rtg hrudnika vsetko bolo ok , obvodna tvrdi ze je to zo stresu.... no ja nemam stres, nerobim si z veci tazku hlavu .... neviem co to je no dost mi to zneprijemnuje zivot, mate niekto podobny problem ?

danielahamar
13. júl 2020

panika, stres, daj si magnézium a prečítaj si o novodobej tetánii, chorobe mladých, či sa tam nenájdeš

dominika_sk
13. júl 2020

Aj o panickej uzkosti si prečitaj, konkretne pocit nemožem dychať. Tam sa najdeš. Ja s tym žijem už 13rokov

jaass
13. júl 2020

@luciar260 tetanicky syndrom asi. Ak chces napíš mi IP

luciar260
autor
13. júl 2020

@dominika_sk dik , urcite precitam, a stava sa ti v noci tiez ze sa ti zda ze nemozes dychat ?

dominika_sk
13. júl 2020

@luciar260 ono to je na strašne dlhy rozhovor. Mala som obdobie že akonahle som zaspala som sa strhla zo spanku že nemožem dychať a toto sa opakovalo aj do rana🤦🏼‍♀️ A taky ten pocit že nemožem dychať, že mam malo kysliku, ťažoba na hrudi, v krku... to tak bežne sa u nas s PP opakuje pravidelne. Choď na dobru masaž, možeš mať zablokovanu krčnu chrbticu a potom ten pocit. Drviva vačšina ludi s PP ( panicka porucha) ma prave problemy s chrbticou

danielahamar
13. júl 2020

@dominika_sk presne chrbtica, a ten krk a aj nočné lapanie po dychu

veverickav
13. júl 2020

Na 99% tetania

edith34
13. júl 2020

panicka porucha....zijem s tym 13 rokov...raz lepsie, raz super, inokedy horsie....

indiankaindi
13. júl 2020

@luciar260 Môže to byť pokojne aj začínajúca astma. Prejavuje sa aj zhoršeným dýchaním v spánku. Cez deň nemusíš mať problém, resp. pri veľmi veľkej námahe, napríklad po dlhom behu a pod. Ale ak nebehávaš alebo ak sa nevystavuješ prudkému a dlhšiemu zadýchavaniu počas dňa, nemusíš to postrehnúť inak ako v noci.

sunny8
14. júl 2020

Stres máme v sebe bez toho aby sme to cítili a podľa dr nikdy sa nedá minimalizovať na nulu. Vždy nejaký vnútorný stres máme takže môže to byť z toho

d_a_n
15. júl 2020

Určite stres. Ja mám panicku úzkosť a úzkosť zo smrti. Stáva sa mi to strašne často že mám pocit hrče v hrdle, že mám pocit nedostatku vzduchu, zhoršene dýchanie atď. Aj ja žijem úplne kľudný život ale je tu ten problém že ja hocikedy dostanem ten záchvat bez toho aby som zažil dačo stresujúce. Zašiel by som za psychológom dokým si ako tak v pohode. Ja som čakal a teraz musím brať 4 tabletky na stres a úzkosť.

luciar260
autor
16. júl 2020

@d_a_n hm no nasadila som si magnezium ak sa to nezlepsi tak urcite vyhladam odbornika... ja mam niekedy divny pocit aj pocas celeho dna , neviem este sa chcem pytat obvodnej na plucne a ked mi tam potvrdia ze je vsetko ok tak asi to bude ono alebo este chrbtics

d_a_n
17. júl 2020

@luciar269 Popravde to magnézium nepomôže. Ja som to skúšal dakedy a to mi len na maximum hodinu bolo dobre. A pocit počas celého dňa je aj u mňa dakedy mám pocit že sa nemôžem nadýchnuť z hlboka asi tak mesiac a potom to odíde. Popravde psychika je svinstvo a všetko fyzické ako napríklad tlak na hrudi, búšenie srdca, zahmlené pred očami, pocit na odpadnutie je práveže zapríčinené tou psychikou. Podľa mňa je to možná úzkosť keďže si spomenula tú hrču v hrdle a to je znak úzkosti. Potom nepríjemný pocit na hrudi je tiež úzkosť, potom problémy so spánkom je ďalší príznak. A ak bolo RTG hrudníka v pohode tak podľa mňa to je všetko len stres. Úzkosť sa dá samo diagnostikovať vtedy keď zobar symptómov cíti na sebe človek. Ja som mal napríklad predvčerom ten panický attak a ešte stále do dnes je mi zle že sa necítim dobre.

d_a_n
17. júl 2020

Teraz ma napadlo že možno máš málo kyslíku v tele. Ak chceš tak si môžeš kúpiť ten malý Oximeter na prst a odmerať si saturaciu kyslíku v krvy. Ak by ťa zaujímalo aké sú dobré hodnoty tak tie sú okolo 95 až 100 %

manusko13
22. sep 2020

@dominika_sk Ja mam presne to iste !!! A asi par rokov dozadu som si kupila postroj na drzanie tela...neviem ako sa to vola,😁😁 problemy s chrbtom... je pravda, ze som stale zhrbena, do take gulky ako keby som sa uzavrela pred svetom, dalsi problem ze sa bojim ze niekto pojde proti mne, nechapem sama tomu!! Taky mam proste pocit..

Beriem magnezium, chodim stale behat aj ked mam strach ze sa mi zastavi srdce😆😆 divne ale to mam vzdy v hlave, ale aj tak idem, stale sa snazim byt vystreta a to mi pomaha, plus Dychat vzdy iba Nosom, toto je pravidlo u mna a vtedy uz nemam problem s pocitom, ze sa uz nenadychnem... ale ked uz to zajde dalej tak zastavim dych a ratam do 6 a potom vydych ratam do 6.... usmievam sa pritom a myslim na to ako zaspim po tom vsetkom...
Netreba sa tomu poddat, je to tazke obcas, ale ak clovek vie co ma robit, je to lepsie😊😊
Ja sa ucim nebat sa ludi a novych moznosti..konecne..uvolnit sa a brat zivot aky je. V tejto poruche som skor nasla odpoved na to co robim zle a da sa to odstranit...

A vecerne zachvaty, tu je potom Asmr sa to vola, na youtube toho je vela, ukludnujuce videa...a presne aj na panicku poruchu...

Hore hlavu a neprisposobovat sa panike, ale hladat preco sa to deje, sposob zivota...kazda ma na to odpoved...😉😉😊😊

gkka
23. apr 2024

@dominika_sk co vam pomaha

mariagujdova
19. aug 2024

@luciar260 Ahoj prvý krat sa mi to stalo v noci ked som spala , vytrhlo ma zo spánku nič som nevnimala iba som lapala po dychu trvalo to niekoľko sekúnd potom zas som zaspala , druhý krat sa mi to tiež stalo v spánku, mala som ťažké obdobie vtedy stres a všetko asi preto, a dneska prvý krat sa mi to stalo ked som plakala nemala som dych iba som hýkala , je to taky pocit ako keby neviem prehltnut slinu potom stracam dych a srdce mi buši strasne rychlo, už to mam asi pol roka neviem prečo.

luciar260
autor
21. aug 2024

@mariagujdova mne sa toto deje staaale, uz roky , bud stres mozno histamin, neviem asi sa len treba stym naucit zit