Pocit zaseknutia niečoho v hrdlu

kramerka
10. mar 2021

Ahojte prosím vás ja by som sa chcela opýtať či niektorá z vás mala pocit zaseknutia niečoho v krku napr.potravy alebo šupky z hrášku alebo ja neviem ako to nazvať . stále prehltam ale na prázdno a toho pocitu sa nejdem zbaviť .na ORL som bola a že je všetko v poriadku .už som z toho na nervy.pit aj jesť môžem bez problému.budem rada ak poradíte.

mmoonna
10. mar 2021

Pokiaľ si bola na ORL a bolo všetko v poriadku, tak to bude psychické. Veľa ľudí to tak má.

nikpa
10. mar 2021

@kramerka ja to mávam lebo mi zle trávi. Pocit hrce alebo niečoho zaseknuteho v krku spôsobuje aj problém so žalúdkom. Treba sa objednat aj na gastro.

kramerka
autor
10. mar 2021

@nikpa prosím ťa a čo ti na to zaberie?

kramerka
autor
10. mar 2021

@nikpa dnes som bola aj na gastre na hadici ale nedopadlo to moc slávne keďže mi nestihli odobrať vzorky lebo som ju už dlhšie neudržala v sebe

nikpa
10. mar 2021

@kramerka ja sa na to liečim dlhodobo, ak je to uz horšie tak prísna diéta alebo skus nolpazu, ta slabšia je bez predpisu, treba ju brat aspoň týždeň. Silnejšia na predpis. Inak sa vyvaruj ťažko stráviteľnym jedlam, u mna sú to paprika, cibuľa, cesnak, stiplave, ťažké jedlá, čokoláda...

nikpa
10. mar 2021

@kramerka to je skoda ale určite ti aspon niečo povedal co tam videl, ci by to mohlo byt zo žalúdka...

kramerka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kramerka
autor
10. mar 2021

@mmoonna ale myslím že psychicky som v pohode .už sa tým trápim tri mesiace

lyci
10. mar 2021

@kramerka stitnu zlazu mas ok?

siska53
10. mar 2021

@kramerka a nemas tam čapy?? Ja vtedy taky pocit mavam..a syn nam jedno obdobie plakaval, ze tam.ma.zaseknutu kost.. aj pri čapoch byva taky pocit.

anikab83
10. mar 2021

@kramerka aj reflux spôsobuje takéto ťažkosti

kramerka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kramerka
autor
11. mar 2021

@lyci vraj áno aj odbery ok aj sono hrdla robené a všetko v poriadku ale ja to cítim stále

ingrid56
11. mar 2021

@kramerka v tomto prípade by som určite nepodcdnnila vyšetrenie na endokrinológií- štítna žľaza.

kramerka
autor
11. mar 2021

@siska53 a čo pomohlo prosím ťa?

siska53
11. mar 2021

@kramerka no..u nas to boli tie čapy, takze..jedine ich vytlacit..a niekedy sa sami uvolnili.. ja som bola na orl.. aj stitnu som mala.vzdy ok.. takze..u mna jedine to..

kramerka
autor
11. mar 2021

@siska53 Ďakujem

cattaleia
12. mar 2021

@kramerka ja som to mala tiez, zacalo to supkou, spravili mi rontgen s prehltanim kontrastnej latky, tam nenašli nic, ale na ultrazvuku mi zistili, ze mam zvacsenu stitnu zlazu a aj uzliky. Krvne vysledky na stitnu som mala dobre. Lieky na stitnu mi nepredpisali, preslo to samo.

kavicka12
12. mar 2021

Ja to mám tiež pomali sa bojím aj jesť bola som na ORL vraj viacej tekutiny treba piť.A môže to byť aj psychické.Nikdy predtým som to nemávala 🤷

luccija
12. mar 2021

Psychika uzkost

kramerka
autor
13. mar 2021

@cattaleia a koľko ti to tak trvalo kým to prešlo

cattaleia
13. mar 2021

@kramerka fuu ja si uz nepamatam, tyzden-dva, ale aj teraz sa mi sem tam stane, ze citim ze tam nieco mam, ale aj taky pocit dusenia, ale to je z tej zvacsenej strumy, ale to som sledovana na endokrinologii. Daj si ju vysetrit a uvidi sa 🙂

arabela55
3. apr 2024

@kramerka zdravim. Pomohlo vam nieco na tu hrču v krku?