Pocit v hlave ako keby som to nebol ja

juraj456
28. aug 2024

Ahojte. Máte alebo mali ste niečo podobne ? Mám pp beriem AD , ataky som nemal niekoľko mesiacov našťastie, všetko je ok len hocikedy mi príde taký pocit ako keby som bol mimo a niekedy je to také silne že sa neviem sústrediť vôbec. Hrozná tažoba a napätie v hlave ako keby. Niekedy je deň že som uvoľnený a začne to zase od rana. Môže to byt z liekov? Mojej psachiatričke je umenie sa dovolať. Ďakujem ak máte niekto skúsenosti budem rad, nikde nič podobne nemôžem nájsť

taktotedanie
28. aug 2024

@juraj456 moze to byt priznak dalsej diagnozy, len skusaj volat psychiatrovi a dohodni si termin

juraj456
autor
28. aug 2024

@taktotedanie myslíš niečo psychické ? No dovolať sa tam fakt asi nie je možné, všetci sa sťažujú. Skúšam už druhu vybaviť len to bude trvať

ss1908
28. aug 2024

vygoogli si co je derealizacia. Mne to AD extremne zhorsovali az som ich musela vysadit

kristella
28. aug 2024

@juraj456 Skús si prečítať o depersonalizácii:
https://www.neurinu.sk/depersonalizacia-dereali...

juraj456
autor
28. aug 2024

@ss1908 a keď si ich vysadila tak ti bolo dobre ?

juraj456
autor
28. aug 2024

@kristella skúsim ďakujem

ss1908
28. aug 2024

no nie hned, najprv mi bolo este horsie a casom sa to zlepsilo. Len zalezi na co sa liecis tymi AD, ak bez nich nevies fungovat tak nieje dobry napad vysadit ich, mne az tak nepomahali.

juraj456
autor
28. aug 2024

@ss1908 no ja som mal panické ataky. Všetko je dobre aj mi je dobre len hocikedy príde tento stav. Beriem eliceu

ss1908
28. aug 2024

@juraj456 a dr vie o tychto stavoch? mozno ti len nesedia AD. Elicea je escitalopram to som brala aj ja a nesedelo mi. Mozno davka je vysoka alebo ine lieky by som skusila (po dohode s dr).

taktotedanie
28. aug 2024

@juraj456 tazko povedat ked ti nevidime do hlavy
Chod tam osobne

juraj456
autor
28. aug 2024

@ss1908 no vravela mi naposledy že to môže byt úzkosť ale to som mával raz za čas. Bral som citalopram , escitil a teraz eliceu , predtým som to nemával tak často ako teraz

juraj456
autor
28. aug 2024

@taktotedanie skúsim, dúfam že sa tam odvolám

taktotedanie
28. aug 2024

@juraj456 a hldat si dostupnejsieho psychiatra kedze dost casto tu riesite psychicky stav a mozno by stacilo castejsie kontroly si zmenu liecby

juraj456
autor
28. aug 2024

@taktotedanie budem musieť ísť do iného okresu, o 3 týždne mám s jedným stretnutie len neviem či ma zoberie. Veď to že niekedy stačí zavolať ale keď nedvíha ani telefón tak ťažko sa človek niečo dozvie

adriena85
28. aug 2024

Derealizacia, depersonalizacia ?

zuzikak
28. aug 2024

neviem velmi poradit ale ak sa nevies dovolat k psychiatrovi a druheho este nemas ak by bolo ze velmi zle a nevies co so sebou tak zbehni aj na pohotovost. Je mozne, zeby ti tam vedeli odporucit lekara v nemocnici, ktory by ta vzal do starostlivosti.

juraj456
autor
28. aug 2024

@adriena85 uz o tom čítam ako aj ostatní spomínali či to nebude také niečo , ďakujem

juraj456
autor
28. aug 2024

@zuzikak myslíš na normálnu pohotovosť ? Či na psychiatrickú?

zuzikak
28. aug 2024

@juraj456 na normalnej by ti vedeli privolat psychiatra z oddelenia.

juraj456
autor
28. aug 2024

@zuzikak tak o tom som nevedel, ak by to bolo už na vydržali tak vyskúšam také niečo, ďakujem

rozculena
28. aug 2024

ja mám tetániu a panické ataky,občas som tiež mala také pocity,ale ja som lieky nebrala,takže to nemusí byť z liekov.
derealizácia alebo depersonalizácia je prejav pp.

juraj456
autor
29. aug 2024

@rozculena a prešlo tá to samo teda ?

rozculena
29. aug 2024

@juraj456 párkrát sa mi to stalo,ale ja už nemám prejavy paniky ani tetánie.....to neprejde samé od seba,musíš na tom pracovať......

dotka04
7. sep 2024

@juraj456 derealizacia (mavam aj ja, dlhe roky panicka porucha a par rokov na AD) - akoby okolie bolo ine, odpojene, “neexistovalo”. Alebo depersonalizacia - pocit odpojrnia sa od vlastnej osoby. Je to mimoriadne neprijemne, ale nie je to nic vazne. Pri uzkostiach/diagnostikovanej panike vlastne “bezna” vec.
Drzim palce, ja mam z mojej derealizacie aj po rokoch obcad hrozu, je to fakt velmi neprijemny a intenzivny stav.
@juraj456