Pocit škrtenia

andrea_heh
21. apr 2024

Ahojte , idem sa vám vyrozprávať , či nemáte niektorá to isté . Už asi týždeň pociťujem tlak na krku akoby ma niekto škrtil . Bola som u dr vzal mi krv , všetko mám ukážkové . Poslal ma na ekg , všetko v norme . Bolí ma dosť medzi lopatkami tak mi povedal že pravdepodobne to bude z pohybového aparátu a teda blokáda hrudnej chrbtice . Dal mi lieky na uvoľnenie svalstva . Už som objednaná na fyzio . Ale predvčerom si tak tlačilo na krk a mala som ho celý červený akoby pripuchnutý. Šla na som na pohotovosť kde mi pichli dithiaden aj do žili aj do slabiny. Na druhý deň ráno zas ten tlak . Nikde inde na tele nemám žiadne iné príznaky alergie . Vnutri hrdlo ma absolutne nebolí , prehltam v pohode len mám proste pocit akoby ma nonstop niekto držal pod krkom , akoby som mala 50 kilový podbradok ,l.Samozrejme idem aj na alergo aj ďalej po lekároch ale chcem sa spýtať či ste nemala niektorá niečo podobné z chrbtice , z alergie , z hoci čoho. Ďakujem za odpoveď.

taktotedanie
21. apr 2024

@andrea_heh vseobecny zobral aj hormony šž?

anjelicek26
21. apr 2024

Zvacsena štítna zlaza môže byť,treba sono.

andrea_heh
autor
21. apr 2024

@taktotedanie áno štítna že je tiež úplne v norme

lucka_ke
21. apr 2024

ešte mi napadol pažerák, nemáš reflux? problémy s trávením?

andrea_heh
autor
21. apr 2024

@lucka_ke nemám 🤷‍♀️ ani záha , aj trávenie mi príde okej , dnu nič nepociťujem , naozaj len z vonku akoby ma niekto proste držal pod krkom 😔

andrea_heh
autor
21. apr 2024

Ja som tiež bola v tom že štítna lebo aj sestra aj mama sa na liečia . Všetko mi sedelo na štítnu ale vraj vysledky sú super 🤦‍♀️

snowflakenel
21. apr 2024

Tetania? Nemas vela.stresu?

andrea_heh
autor
21. apr 2024

@snowflakenel netuším , teraz ale stresujem že čo mi je 🤷‍♀️🙂

janinah
21. apr 2024

Výš.prištitne telieska.pridat vápnik v strave.

alickapusinka
21. apr 2024

štítna žľaza aj som to tak mala a mala som problém zo šž. Daj si ju vyšetriť a uvidíš aké budeš mať výsledky. Ja som pociťovala ako keby na mojom krku mal vždy niekto ruky.

andrea_heh
autor
21. apr 2024

@alickapusinka doktor mi vzal krv , povedal že štítna je v poriadku , je možné aj napriek tomu ju mať zväčšenú ?

alickapusinka
21. apr 2024

@andrea_heh môže byť to aj mne doktorka povedala OK. Potom ma ošetrujúca lekárka posla do Lubochne do endokrinologického ústavu dali mi lieky.

majkamia
21. apr 2024

@andrea_heh mojej mame stále tvrdili ze všetko OK a mala nádor.. tiež išla do Lubochne a tam jej to zistili..nedaj sa odbiť skus tu štítnu poriesit

andrea_heh
autor
21. apr 2024

@majkamia aj mala nejaké iné príznaky ?

karush
22. apr 2024

@andrea_heh Funkčne štítnu máš v poriadku, takže hormóny sú OK, ale z morfologického hľadiska, čiže ako vyzerá žľaza na sone to nemusí byť v poriadku. Môžeš tam mať uzly, cysty, môže byť len zväčšená alebo môžu byť na nej nejaké autoimunitné zmeny. Plno ľudí tam môže mať nejaké útvary a ani o tom nevie, zistí sa to len náhodne a väčšinou sú to všetko nezávažné nálezy, ktoré sa len sledujú. Môžeš si ju dať skontrolovať na USG pracovisko, určite sa tam dostaneš skôr ako k endokrinológovi, plus majú aj lepšie vybavenie.

majkamia
22. apr 2024

@andrea_heh to neviem ale chodila normálne na endokrinológiu a Dr stále ze všetko v poriadku v poriadku a nakoniec v Ľubochni hneď jej museli celú SZ vyberať.. ale nechcem strašiť ale určite sa nedaj odbiť
Držím palce silno

tea_1234
22. apr 2024

Ja mam takýto problém ale krk nemám červený len stále pocit dusenia a mam to z tetanie

andrea_heh
autor
22. apr 2024

Už som sa objednala na endo vo štvrtok idem , dám vedieť 🙏

majkamia
23. apr 2024

@andrea_heh držím palce nech je to v poriadku ✊️

andrea_heh
autor
25. apr 2024

No mám to za sebou , takže štítna je v poriadku , máličko zväčšená ale v norme 🤦‍♀️ žiadny tumor ani nič mi tam nerastie tak ja už neviem 🤣 v pondelok idem ku kožnej tak spýtam sa aj na alergie 🤷‍♀️

majkamia
26. apr 2024

@andrea_heh som rada ze je to v poriadku tak držím palce ďalej, nech sa to vyrieši ✊️