Pocit na vracanie a tŕpnutie polovice hlavy

11. júl 2024

Stalo sa mi to za posledny tyzden 2x. Prislo mi zle od zaludka, brucho nafuknute, strasne sa mi grgalo, na zvracanie a zaroven mi zacala trpnut polka hlavy vlavo, od zahlavia mi to islo az hore na temeno. Okrem trpnutia som mala aj taky cudny pocit v tych oblastiach co trpli. Ako keby taky slaby tlak alebo ako to opisat. Dala som si pankreolan a pol hodke presiel pocit na zvracanie a aj ten cudny pocit v hlave. Mate niekto nejake podobne skusenosti? Cim to moze byt? Dlhodobo mam traviace problemy a problemy s chrbticou ale toto som doteraz nikdy nemala. Hlava mi nezvykne bolievat takmer nikdy. Dakujem

falbala132
11. júl 2024

Presne toto mám ja, pocit akoby mi v ľavej časti hlavy fúkal studený vietor, neviem to ani veľmi opísať, a niekedy vtedy cítim aj ľavé chodidlo. A tiež mám pocit že to u mňa súvisí s jedlom, a to konkrétne s lepkom, aj som sa dočítala, že takto sa môže prejavovať neceliakalna senzitivita na pšenicu, a za tu môžu inhibítory amylýzy/trypsinu - čo sú enzýmy pankreasu, asi preto ti zaberá pankreolan. Takže ďakujem za tip, skúsim 😄 aj keď už 3 dni idem bez lepku a pocit v hlave sa ukludnil.

falbala132
11. júl 2024

Inac normálne neverím že si toto napísala, ja som si už myslela že mi šibe, že toto nie je hádam možné mať to z jedla, aj keď som našla títo jednu štúdiu a nejakú diskusiu na stránke pre celiatikov kde to opisovali

autor
11. júl 2024

@falbala132 mavas podobne priznaky?

falbala132
11. júl 2024

Veď som to napísala

autor
11. júl 2024

@falbala132 neukazalo mi to najprv, az teraz vidim