Počas spánku sa budím, lebo sa mi nedá dýchať

12. aug 2023

Ahojte, zisťujem asi cca 3-4 mesiace že sa mi deje čudná vec. Počas spánku sa zobudím na to že sa mi nedá dýchať (vstanem napijem sa vody, idem na WC -rozdýcham sa) a ide si ľahnúť a som unavená zaspavam, ale opäť na mňa príde taký pocit akokeby som v malom priestore kde je malo kyslíka. Spálňu máme pomerne veľkú otvorené dvere na nej. Nemám pocit, že je tam zlý vzduch. Nedeje sa to každý deň. Možno 1x týždenne. Robím to tak, že odídem spat do pracovne alebo na gauč do obývačky a tam spím ako zabita. Nerozumiem tomu, či je to psychické alebo mi tam naozaj niečo vadí. Každopádne je to dosť nepríjemný pocit, že sa mi zle resp nedá dýchať. Včera sa mi stalo hodinu potom ako som zaspala. Skúšala som opäť zaspať v spálni ale vzdala som to. Neviem či to nejak riešiť, keď po zmene izby problém nemám. Stalo sa vám čosi podobne?

domkakvet
12. aug 2023

Nieco ti tam bude vadit.

evka258
12. aug 2023

A nemozes sa pohnut, chces kricat a nemozes? ....ci to nie?

ptvw
12. aug 2023

Nemáš veľa stresu? Tetania, úzkosť, panicka porucha skus si o tom prečítať ci by to nesedelo

aiana24
12. aug 2023

Nemoze byt suchy vzduch? Ked si postriekas rozprasovacom vodu nezlepsi sa to? Ak to nie je priestorom tak porozmyslaj ci daco psychicke by to mohlo byt. V akej situacii co zazivas sa ti obrazne "neda dychat"?

hladamematku
12. aug 2023

nocny panicky atak

viky173
12. aug 2023

nemozes mat dakde za skrinou napriklad v spalni plesen?

autor
12. aug 2023

@evka258 nie toto som zažila len raz v puberte a to našťastie nie je ono…ja som pri zmysloch normálne sa (rozdycham) už takmer zaspavam a spím a zas sa zobudim na to že mam akokeby malo kyslíka. Ak nezmením izbu tak sa to opakuje aj viackrát a tak to rovno vzdávam a odídem spat inde

autor
12. aug 2023

@ptvw hej čítala som o tom a zatiaľ sa tvarim že sa ma to netýka..ale samozrejme ak by sa to zhorsilo budem to riešiť..mam stres skôr taký podvedomy snažím sa teraz viac ho odbúrať (je to ťažké)

autor
12. aug 2023

@aiana24 máme tam aj teplomer a je pravda že keď sú vyššie teploty tak vzduch je suchší..skúsim ešte toto najprv poriešiť

autor
12. aug 2023

@hladamematku ale nemám také že zrýchlený dych ani nejakú mega paniku..proste len sa zobudim na to akokeby nemám kyslík…keď opäť skúšam zaspať tak ten pocit nedostatku kyslíku na mňa chodí opakovane..akonáhle sa o to ani nepokúšam a idem do inej izby sa mi to nedeje a zaspim v sekunde

autor
12. aug 2023

@viky173 och snáď nie…ani neviem ako by som tu skriňu rozobrala máme to cele na mieru a nedá sa odsunúť

ivanakaka
12. aug 2023

este si daj skontrolovat zelezo

lb1984
13. aug 2023

Skus spať ide a uvidíš ci je to psychika alebo ti niečo vadí.

viky173
13. aug 2023

skus to pre istotu skontrolovat, podla mna to nebude psychika, ked sa Ti to deje stale iba v tej jednej miestnosti, mne to fakt pripomina tie plesne, mam s nimi bohuzial osobnu skusenost a boli zrovna za skrinou, takze som o nich dlho nevedela, pocas dna som sa v splani vobec nezdrziavala, iba v noci a presne ako popisujes som tam nevedela dychat a stale sa budila, inde sa mi spalo fajn

autor
13. aug 2023

@viky173 fuha no a mala si aj nejakú zvýšenú vlhkosť..my bývame v novostavbe tretí rok a je to úplne nové ale skôr je tu suchy vzduch ako vlhko..no skúsim to nejak zistiť či sa to sa to dá rozobrať

viky173
13. aug 2023

tiez to bola novostavba a ano mala som cez zimu vlhsie okna, ale nic tragicke na rozdiel od toho, co bolo na tej stene, nejaky tepelny most tam bol, za tou stenou bol totiz balkon a tym, ze sme na tu stenu dali skrinu, tak sa to nejak neprevetralo alebo co a vznikla tam dost velka plesen, ked sme skrinu odtiahli, tak nas zavanul uz aj zapach, pred tym ho citit nebolo... uz tam nastastie nebyvame 🙏

hladamematku
13. aug 2023

Veď si nastuduj.o.tom.a uvidíš že mam pravdu

insert1980
18. jan 2024

Ahoj ako si to vyriešila. Aj ja to mávam

autor
18. jan 2024

@insert1980 u mňa to bolo zrejme psychické..postupne to prešlo, objaví sa to minimálne aktuálne, tak snáď to tak aj ostane

insert1980
18. jan 2024

Aj u mňa sem tam. Už zaspávam a zrazu sa strhnem a som hore a to aj 5 krát za noc. A cítim ako bije srdce ako blázon

autor
18. jan 2024

@insert1980 mne srdce nebilo nejak splašene, len som mala pocit, že nemôžem dýchať akokeby je v izbe nedostatok kyslíka..

tinas81
15. aug 2024

Skúste podstúpiť vyšetrenie, či nejde o spánkové apnoe