Po zobudení som nevedela rozprávať a nemohla sa ani pohnúť

simonka1161
17. nov 2020

stalo sa vám už niekedy že ste spali a ste sa zobudili a nevedeli rozprávať , ste ležali na chrbte rovne ? .. a nemohli ste sa ani pohnúť nič prečo to je tak ? hmm mne sa to stalo už 2x

nelca0510
17. nov 2020

Spankova paralyza

simonka1161
autor
17. nov 2020

@nelca0510 a čo to vlastne znamená .. mne hovorily že to diabol ťa zahlahoľ ťa duch

nelca0510
17. nov 2020

@simonka1161 pogoogli. Je tam veľa článkov ohľadom toho

simsalabim
17. nov 2020

@simonka1161 “diabol ta zalahol”? V ktorom zijes storoci? 🤔🤦‍♀️

kittykat22
17. nov 2020

@simonka1161 znamena to urcita cast tvojho mozgu je hore, ale ten zvysok je v spankovom rezime. Tento problem je casto vtedy, ked je clovek pod enormnym stresom. Nemas nejake problemy, netrapi ta nieco?

anjelicek26
17. nov 2020

Spankova paralyza, velmi neprijemne, prevazne v stresovom obdobi. A to, v ktorom zijes storoci ma tiez napadlo ako prve. Dolezite je nechytit paniku, postupne to rozdychat a prebrat aj telo...

simonka1161
autor
17. nov 2020

že vraj akom storočí :D ..veď ked tak duch zaliahne tak musíš hrešiť a tak to prejde

simsalabim
17. nov 2020

@simonka1161 obavam sa, ze ti vobec nerozumiem. Co je “zaliahne”? To je ine ako “zalahne”? A preco musim hresit?

simonka1161
autor
17. nov 2020

aby odišiel no nvm ,,

stanulienkat
17. nov 2020

Diabol a duch???😂😂😂 Preboha,to fakt???

nistika
17. nov 2020

@stanulienkat sa smejete ale dnes vela ludí verí na také veci. nám napríklad katechetka na strednej škole (je to tak 12-13 rokov dozadu) hovorila s plnou vážnosťou, že podpísaná zmluva s diablom je neplatná ak ju človek nepodpíše s vlastnou krvou!

janci05
17. nov 2020

Stalo a nie raz. Aj mne kedysi sestra starého otca vravela, že ťa zaľahne. Nemôžeš sa pohnúť, poriadne nadýchnuť. Všetko vnímaš, ale nemôžeš nič urobiť. Vtedy ľudia verili na kadejakých démonov, ale teraz je už o tom veľa popísané. Je to spánková paralýza. Veľmi nepríjemné.

simsalabim
17. nov 2020

@simonka1161 no nemam slov. Tomu aj naozaj veris? No tak skus teda zahresit, ci teda odide 🤷‍♀️
V dnesnej dobe verit takymto tmarstvam... ved si o tej spankovej paralyze daco precitaj. Uz nezijeme v casoch, ked ludia veci, ktorym nerozumeli, pripisovali demonom.... Ked sa na chodniku potknes, tak vtedy ta diabol potkol ci ako?

simsalabim
17. nov 2020

@nistika a to si ako mam predstavit? Ze si spolu sadneme, on vytiahne papiere a treba ich podpisat ako zmluvu o hypotekarnom uvere?! Sorry, ze to tak blbo poviem, ale s tymto vazne nemam skusenost 🤔

jarmila2010
17. nov 2020

@simsalabim a na toto,co povies?!v ktorom storoci sa on nachadza?😨

https://www.youtube.com/watch?v=2SrKJosJa74
nistika
17. nov 2020

@simsalabim ved asi som si to aj ja tak nejak vtedy predstavila, to je na tom to šialelé, ale nájdu sa dnes ludia, ktorí takým veciam veria....

goodidea
17. nov 2020

Mozog sa prebudí a telo ešte spí ...taká chyba v matrixe.... Stres...zlá strava... Ale paradoxne to môže vyvolať aj podvedomie zahltené strachom z dobrého hororu podľa skutočnej udalosti a pod

marca12
17. nov 2020

Spankova paralyza,ked sa mi to stalo prvy krat,myslela som,ze umriem od hrozy. Stava sa to v case,ked mas velke stresove obdobie. Dopraj si oddych,skludni sa. Mne to dialo kazdu noc az som sa bala zaspat.

cervenaruza123
17. nov 2020

@simonka1161 Spankovu paralyzu poznali uz aj nasi predkovia, len tomu nerozumeli. Moze pri nej vsak clovek mat aj halucinacie a vidiet nejake postavy a tak. Preto sa kedysi verilo, ze to vyvolava nejaky demon. Samozrejme, dnes sa uz prislo na to, ako uz zeny vyssie pisali, ze spankova paralyza vznika tym, ze mozog sa uz zobudi a telo nie. Preco je ta halucinacia neviem, mozno preto, ze telo nevie ci spi ci nie, tak ciastocne este akoby sniva, ale je to bezne pri tej paralyze.

nelca0510
17. nov 2020

@nistika obávam sa, že si musím overiť, či som ju podpísala krvou:D ale robím si srandu, to vážne toto?

nistika
17. nov 2020

@nelca0510 smrtelne 😂...ona bola mniska my sme boli cirkevna skola ale aj tak ma to skoro zabilo....rozprávala to k téme exorcizmu, a neviem presne ako to preslo na podpisovanie zmluvy s diablom....

petulda333
17. nov 2020

Mam to asi 4x do roka, velmi neprijemne

diewcatqoo
17. nov 2020

To bol urcite omietkovy demon ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Aev662LXeXc
nelca0510
17. nov 2020

@nistika sice som aj ja chodila na náboženstvo, toto je príliš :D

basska_b
17. nov 2020

Už tu bola o tom diskusia nedávno, trochu na vyššej úrovni. Bol tam aj link na taký dobrý článok.
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/spankova-paralyza-4/
Mne sa to asi pred 2 týždňami stalo. Ale nevedela som, že sa to nejako volá, proste snívala sa mi nočná mora a podľa mňa to bolo len zo strachu.

dilino
17. nov 2020

Mojej kolegyni nedávno sa to stálo čo opisuješ ty. Najprv samozrejme ved to rozchodim stálo sa ale to bolo len varovanie čo prišlo za krátku chviľu za dalši mesiac ani v sne by nás to nenapadlo .Po dvoch mesiacoch totalného vyčerpania a ignorovania prvého priznaku mozgova prihoda a nasledne leži v kome.Srandu by som si s toho až taku nerobila objednaj sa na neurologicke vyšetrenie Telo asi kriči dosť a ty to ignoruješ.Tak na neurologicke vyšetrenie čaka sa ale ked povieš čo sa ti stálo tak dostaneš rýchlo termín.

queen_mary
17. nov 2020

@simonka1161 zozen si svatenu vodu. Ak sa ti to stane nabuduce, nech ta rychlo niekto obleje svatenou vodou. Lebo ak sa to bude opakovat castejsie, je mozne, ze sa to bude zhorsovat. Pocula som, ze takto niekedy zacina posadnutie.

mandarinka555
17. nov 2020

@stanulienkat Dievča zlaté...radšej už nechlastaj....

stanulienkat
18. nov 2020

@mandarinka555 a ty nefetuj

mandarinka555
18. nov 2020

@stanulienkat Zaľahol ťa diabol ??? Tak neviem, kto tu fetuje...