Po vytrhnutí osmičky si necítim ústa.

viera1107
17. jan 2020

Ahoj, fakt súrne prosím o radu.. Včera okolo 18:00 mi chirurgicky odstraňovali nevyrastenu spodnú osmičku.. Museli mi dať až 3 injekcie alebo som tam mala kúsok zapálené, zákrok trval asi hodinu lebo mala krivé korene.. Problém je, že si ešte necítim spodné zuby, peru, bradu a kus jazyka.. Je to normálne? Je to kvôli tým 3 injekciam alebo sa mám báť, že mi niečo poškodili??

majuska_ch
17. jan 2020

@viera1107 je to úplne normálne, cez leto mi takto vyberali obe spodné osmičky, lebo rástli kolmo do sedmičky. Zubár mi to vysvetlil tak, že priamo pod osmickami idú nervy a tie sa pri extrakcii často stlacia alebo aj porušia. Ja som mala bradu a polku spodnej pery bez citu asi tri týždne

klakita
17. jan 2020

@viera1107 Ahoj mam podobnú skúsenosť. Máš aj antibiotika? Pri extrakcii osmiciek sa môže stať že ti zatlačili na nerv a preto necítiš jednu stranu sánky a jazyk. Je tam opuch ktorý tlači na nerv. Doporučujem chladiť ľadovým vreckom, ale cez uterák aby si si neurobila omrzlinu na líci. Nasad si Milghamu N A asescin ten je proti opuchu. A 2x za deň výplach at curaseptom. Žiadny repik. Ak budeš mat otázky kľudne napis

viera1107
autor
17. jan 2020

Moc ďakujem. Mám antibiotika a flector, mám to také necitlivé ako by spodné zuby ani neboli moje.. Ani rozprávať sa mi nedá, len šušlem.. Určite to prestane? , bojím sa.. Na nič také ma neupozornili..

mogaa
17. jan 2020

@viera1107 joooj pri 3 injekciách musíš len čakať až to prestane, injekcia má znecitivieť a tebe dali 3! pi veľa vody aby sa vyplavilo, ale neboj prejde to...skôr buď rada že je to stále necitlivé a nebolí😉liek od bolesti a flektor si dávaj až keď injekcie prestanú účinkovať alebo tá bolesť bude veľmi veľká.....ja som mala 1 injekciu, zub mi trhali cca o 11-tej a strpnuté som to mala do noci a potom bolesti lebo injkcia prestala účinkovať(lieky tak netlmia ako injekcia)

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klakita
17. jan 2020

@viera1107 chce to len čas. Ja mam všetky 4 vonku a pri poslednej sa mi stalo toto. Trvalo to 3 mesiace. Mala som koreň okolo nervu. Postupne to začalo prichádzať k sebe. Môže sa to prejavovať ako také trpnutie pery. Bude dobre. Robím ako zubná sestra tak viem o com hovorím.

viera1107
autor
17. jan 2020

@klakita ale prečo si necítim spodné zuby?😭

ivanka12311
17. jan 2020

Aj sestre mojej vyberali spodnú 8čku je tomu 5den.Asi to hojenie trvá, lebo aj ona sa sťažuje na bolesti a necitlivost.V noci strieda Ibalgin, Paralen, flektor🤷

sisulia
17. jan 2020

Je to v pohode, mozes to mat este strpnute z tych injekcii, bude este rada, ze ti to ucinkuje aspon ta to tak neboli este

janikk54
17. jan 2020

hej hej povedala by som, ze to je isto z tych injekcii. predsa len na zdrave telo a pokozku ma iny a dlhotrvacnejsi ucinok ako na zapalene. ale prejde to pomaly neboj

klejkaez
17. jan 2020

@viera1107 bud rada ze si to ZATIAĽ necítiš 🍀😊

klakita
20. jan 2020

@viera1107 ahoj už je lepšie sorry nedalo sa mi skor

mv12
14. máj 2021

@klakita mne už to tŕpnutie trvá 7 mesiacov... začínam sa báť, že to tak ostane už navždy..

klakita
14. máj 2021

@mv12 A co na to vás zubár. Asi vás nepoteším je to už ozaj dosť dlho. Mne pred dvomi dňami začala trpnut opäť pera po 5 rokoch.

mv12
30. jún 2021

@klakita predpisala mi milgamu m, vybrala som dve balenia a som na tom rovnako...

adusik77
24. sep 2021

Ja mám už tri roky po extrakcii neprerezanej osmičky ktorá mi ležala na nerve necitlivu polovicu brady a pery. Nepomohli rehabilitácie ani akupunktura. Tŕpne to hocikedy. Môžem byť rada že to nie je viditeľné.

leona45
1. sep 2023

@adusik77 dobry zlepsilo sa vam to?

leona45
1. sep 2023

@mv12 dobrý deň. Zlepsilo sa vam to?

adusik77
1. sep 2023

@leona45 dobrý deň oveľa lepšie ale už 5 rokov bude no a odvtedy v novembri 2021 na ľavej strane dole to isté extrakcia neprerezanej osmičky a teraz toto neskutočne strpnute a nič. U mňa to chce zrejme dlhý čas. Aké nie je viditeľné nič s ústami chvalabohu. Akurát pri jedení či už polievky a pod si musím stále utierať bradu. Necítim nič a som špinavá každý má zo začiatku upozorňoval, bolo mi to nepríjemné.

leona45
1. sep 2023

@adusik77 mne dnes ťahali spodni 8 a je tomu uz 6 hod. A tiez mam strpnutu dolnu peru, sanku aj par zubov este stale. No uz teraz som vydesena

adusik77
1. sep 2023

@leona45 Vám nemusí tak to je u každého individuálne a väčšine sa to vôbec nestane. Ja patrím k tej menšine. Ale ja som už v zrelom veku. Dcére horná osmička v pohode po 2-3 týždňoch.

leona45
2. sep 2023

@viera1107 dobry môžem sa opytat, ako ste dopadli, kedy sa vam to zlepsilo, co pomohlo? Ja som natom tak isto.

skajka26
11. dec 2023

Ahojte. 22.11 mi trhali osmičku hodinu a pol mi to robili, plakala som pri zakroku ze kedy uz bude koniec a ze som mala uplne stocene korene a stalo sa mi toto iste polka zubov, brada a pera na tej strane je znecitlivena tiez beriem milgamu ale nic sa nezmenilo. Uplne som z toho nestastna. Nemala by som ist na nejake vysetrenie? Povedali mi na kontrole ze ked bude pretrvavat problem tak mam prist ale ja mam na nich take nervy ze by som tam najradsej uz neprisla.

leona45
15. dec 2023

@skajka26 ahoj ja som 4 mes. Po a uz sa to zlepsilo. Neni to 100% ale ovela lepsie. Brala som 1 mes. Milgammu a potom 1 balik neuromultivit

skajka26
15. dec 2023

@leona45 a ten neuromulvit je na predpis?

leona45
15. dec 2023

@skajka26 nie. Je to to iste ako milgamma iba z toho sa uziva iba 1 tabl. Denne. Si to Becka

littleblueberry
28. jan 2024

@leona45 už Vám je to celkom ok? Aj mne vybrali dolnú aj hornú osmičku v októbri, už je to viac ako 3 mesiacov, postupne si myslim, ze to prichádza k sebe, ale stále mám strpnuti jazyk... niekedy je to lepsie, niekedy horsie...

leona45
28. jan 2024

@littleblueberry tak ja mam 5 mesiacov po a iz je to na 98% ok. Ja som jazyk nemala strpnuty.

skajka26
28. jan 2024

Baby tak ta milgama a neurovit pomahaju uz len kusticek a som ok