Po stlačení brucha vpravo dole cítim ako keby sa mi nafúkol balónik

luciahac
5. sep 2022

Dobry vecer co to znamena ked si stlacim brucho vpravo dole citim akoby sa mi tam nafukol a vyfukol balonik ? Ono to je citit az pri slabine .Bolet to neboli aspon teraz nie .Asi rok mam bolesti vpravo dole nie stale ale ozyva sa to. Bole som uz aj na ct malej panvy a brucha ,rtg a sono robili nespocetne vela x. Trpim aj panickou poruchou takze ked ma to zaboli pichne utekam na pohotovost a vzdy ma poslu domov po vysetreniach ze vsetko je ok a mam asi len vetry . Ale ze by vetry boleli len tam vpravo dole? Pred par dnami som mala velmi silnu ovu. Bolesti vpravo hrozne ale boli tak vyssie skor nad panvou a teraz toto. K mojmu dr ani nejdem lebo vzdy ked tam pridem mi povie ze je to slepak ja idem na vhirurgiu alebo pohotovost a tam mi ho po vsetkych vysetreniach vylucia :/ . Na gastro sa chystam objednat. Dakujem.

murka2610
12. aug 2024

Ja mám take bolesti už takmer 2 roky. Chodenie po doktoroch ma už unavuje, všade údajne všetko Ok. Na urgente som bola každý mesiac, ale vždy ma poslali domov, že mám ovuláciu. Tak to asi non stop podľa tých bolesti 🙈. Krvne testy, sona, Rtg, Gastro aj MR pred rokom, vtedy všetko ok a teraz ma poslal pre istotu znovu, ale ešte čakám na termín. Pred 2 mes. mi brali slepak, bol chronicky zapálený, ale bolesti nezmizli, ešte mám pocit že sú horšie. Aj keď si večer ľahnem ma to tam akoby palilo neviem to opísať a aj križe bolia viac prava strana. Doktory už nevedia čo so mnou. Chirurg vravel, že ma pri operacii celu prekutrali a nič nenašli, ešte aj gynekológ bol privolaný ale nikde nič. Už som z toho zúfalá, lebo ma to dosť obmedzuje a niekedy sa na to v noci aj zobudím čo ma to boli. A ešte napr. po sladkom a alkohole to tiež citim viac. Už obmedzujem vsetko vo sa dá, ale zatiaľ bez zmeny. Nerobila by som paniku ale vzhľadom nato že naša rodinná anamnéza je dosť zla, čo sa týka najmä onkochorôb a tiež chrbtice a chronické ochorenia, že by asi každý na mojom mieste bol v strese. No doktory tvrdia že si to namyšľam a že veľa je o hlave. No ta bolesť je niekedy na nevydržanie, tak neviem, či sa to dá tak namýšľať. 😔