Po pôrode mi vypadávajú vlasy. Môžem piť žihľavový čaj?

jarmilka1985
11. jún 2013

Kojim a 3 mesiace po porode asi 2 tyzdne mi strasne padaju vlasy...ci cesem ci umyjem po umyti padaju vsade. Pijem denne liter fenykloveho caju a pocula som ze je dobre oplachovat zihlavovym cajom a aj ho pit. Ked kojim mozem pit i hrncek dva denne zihlavoveho caju? A oplachovat ako? Nasamponovat splachnut vodou a potom poliat vlasy zihlavovym cajom? A kolko ho ma byt? Ma byt teply, ci to je jedno? Mam doma asi 4 baliky tak skusim tyzdnovu kuru. Vdaka za rady.

melesmeles
11. jún 2013

to vypadavanie sposobuju hormony, takze velke zazraky so zihlavovym cajom neurobis. upravi sa to samo, len to chce cas. ja som si tym tiez presla, mala som aj plesinky. vlasy mi po case dorastli.

jarmilka1985
autor
11. jún 2013

@melesmeles Az tak hrozne na tom nie som ze plesinky ale padaju statocne...aj pri dcerke padali a viem je to normal velmi s tym asi toho nenarobim...

emikie
11. jún 2013

Nechcem Ta sklamat, ale tu ani "svatena voda" nepomoze 😀 . Cca 3 mes po porode zacnu padat a padaju a padaju. Ako vela bab pisalo, nepomoze nic, je to hormonmi, musi sa to spravit same. Asi po roku sa to celkom zmiernilo, nie je to uz take strasne... A este jedno "potesenie" - tak o dalsie 3 mesiace Ti zacnu rast nove vlasy, to je tiez zabava, trcia kade tade... 😀

monhla
11. jún 2013

Poteším Ťa po 7. mesiacoch od pôrodu sa to konečne upravilo. Dovtedy ozaj nič nepomáhalo - vlasy boli do polroka všade 😝 😝 😝 Dokonca som si kúpila farbu na vlasy a radšej som ju ani nedala, bo to nemalo zmysel. A teraz konečne všetko o.k. 😝 Pri prvej to prešlo už za 6 mesiacov 🙂

dejka77
11. jún 2013

@monhla A nevies kedy je ta hranica ked sa to zmeni? Akurat som si kupila sampon proti vypadavaniu vlasov tak ci ma vyznam ho uz zacat pouzivat.

adrianai
11. jún 2013

ja tiež nechcem brať nikomu ilúzie, ale s tým asi fakt nič neurobíš...časom sa to upraví samé (u mňa tiež cca po pol až 3/4roku)...pravda je, že ja som mala tiež až plešinky, neskutočne ma to vtedy vzalo, aj keď som s tým rátala, ale čoskoro to dorástlo, len to chcelo lepší strih 😉

tereza99999
11. jún 2013

@jarmilka1985 to je uplne prirodzeny jav, vlasy v tehotenstve spevneju, - nepadaju, po porode sa menia, vo velkom vypadavaju..., upravy sa to ...je to hormonalny prirodzeny jav...zbytocne vyhadzovat peniaze za drahe lieky...tot moj nazor 🙂

baskaj
11. jún 2013

Proti vypadávaniu vlasov po pôrode odporúčam VICHY Dercos vodičky. Mne pomohli. Vypadávanie vlasov sa mi po nich vrátilo zase do normálu. A viem o viacerách maminách, ktorým tiež pomohli.

monhla
12. jún 2013

@dejka77 To je individuálne, ale na 99,9% to prejde samo, keď sa vrátia hormóny do normálu. Šampón Ti ale ale určite neublíži 😀

althejka
12. jún 2013

tiez mi zacali padat, bola som ako vyplznuty bernardin. ale uz je to lepsie, pomalicky sa to do normalu dava. zihlavovy caj neublizi, mozno pomoze inde ak nie na toto

dejka77
12. jún 2013

@monhla Len pri mne je to tazsie odsledovat lebo mne vlasy padaju tak ci tak. Sice nemam plesinky, ale to padanie je uz neunosne, vlasy su vsade. V kazdom pripade informacia, ze po 7 mes. sa to upravuje mi pomohla.

maxada
12. jún 2013

no ja som uz 11 mes. po porode a je to desne...nakupene produkty - od vitaminov po tinktury do vlasovej pokozky, ale nic...stale kojim, takze si myslim, ze asi az po odstaveni sa dam do normalu ☹