Po pôrode ma bolia kríže

7. jan 2023

Ahojte. Mám takú otázku že po pôrode ma bolia kríže. Keď sedím viac ako 5 minút, tak sa neviem poriadne postaviť na nohy. V stredu som dostala výmenní lístok, že mám ísť k neurologovi, ale ešte nemám termín. Mala to tak niekto z Vás?
Alebo to z mizne? Trvá mi to už pol roka....

lenkadenisa
7. jan 2023

Veď to je normálne. Mňa teda bolelo úplne všetko, nielen kríže 😄

zuzanockamt
7. jan 2023

Ja som mala veľké bolesti po oboch pôrodoch. Prešlo to samé, nemala som čas to riešiť. Do polroka po pôrode som mala relatívne pokoj. Ale ja mám opačne otočenú kostrč, takže bolesti boli kvôli tomu.

klip0
7. jan 2023

Mohla sa ti posunúť platnička

mandymoore123
7. jan 2023

Ahoj,a nemáš náhodou diastazu? Pri nej bolia kríže,keďze brucho je oslabené a pretazuje sa chrbát hlavne spodny

kristinka92
7. jan 2023

ja som to mala tiež, hlavne pri chôdzi, nevedela som prejsť ulicu, ak trvalo to asi len do 6-8t po pôrode, postupne sa to zlepšovalo, pol roka od porodu mi už príde dost, či tam nie je posunutá platnička alebo take dačo

surama
7. jan 2023

Tiez som to mala..brutalne bolesti, ale mna nechcela lekarka nikam poslat. Povedala, ze je to udel matky a ze som mlada, tak co chcem. Doteraz mam problemy a to maly bude mat rok 4 mesiace.

marianeta
7. jan 2023

Neviem aký si mala vahovy prírastok počas tehotenstva, ale môže to byť aj tým+ nosiť bábätko je tiež záťaž na chrbticu. Ja som pri prvom pribrala okolo 20kg a po pôrode som to kvalitne pocítila nielen na chrbtici ale aj na kĺboch na nohách. Keď mal syn cca 4 mesiace( jednak tá váha moja + stále sa chcel nosiť) tak ma aj seklo a musela som ísť na pohotovosť, lebo som sa nevedela vystrieť.. Potom to samo odoznelo.

lenka7477
7. jan 2023

Kríže ? Alebo panva ? Koľko si po pôrode ? Už čítam že to trvá dlhšie ...tak jedine cez odborníka to rieš.

alanko20
7. jan 2023

@surama to je úžas, že údel matky tak čo chceš. Sila.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. jan 2023

Keď som otehotnela, tak som mala 48 kg a pribrala som dosť viac. Mala som 70 kg, kedy som išla rodiť. Teraz zase mám len 52 kg. Podľa doktorky diastazu nemám, tiež som jej pýtala či nemám ísť k fyzioterapeutovi, ale ona na to vravela, že neurológ potom pošle keď treba.

jeanne14
7. jan 2023

Môže byt diastaza ako je spomenute vyššie. Po prvom pôrode som bola ok, po druhom horor. Nie len kríže, cely chrbát.
A viditeľná diastaza. Mala som problém vstať z postele, stačilo mi povysavat dom a bola som odrovnaná dva dni. Cvičím cviky na diastazu, zmenšila sa niečo, je to lepšie s chrbticou. Ale stále to nie je ono 🥺🙈

luccija
7. jan 2023

Aj panvu môžeš mať posunutú či SI kĺby uvoľnené to sa v tehotenstve často stáva.Uz len vydržať čo posúdi neurolog

ildiko36
7. jan 2023

Ja som dostala po pôrode herniu chrbtice L3,4 a 5, +herniu pupka a diastazu.Všetko ma bolí, kus som si zvykla na tú bolesť, dá sa s tým žiť,len je to neprijemne

mimka2019
7. jan 2023

mňa bolel chrbát 3 roky v pôrode...ani zohnúť som sa nemohla...lekári nezistili nič...pomohol mi až fyzioterapeút ...tak ma rozmasíroval, že už je to 2 roky čo ma chrbát nebolí...🤷‍♀️

ivangeline
7. jan 2023

si klby...platnicka.. aspon u mna tak...a este som neporodila. :D Verim,ze mna to po porode prejde.

zorkahorka
7. jan 2023

To je bezne. Svalstvo na bruchu sa ti dava do povodneho stavu, doteraz si vpredu nosila velku zataz na chrbat,ktory sa tiez s touto zmenou vyrovnava...