Po pôrode

28. feb 2022

ahojte, troska intimna otazka, ale naozaj ma zaujima ci to tam dole po pôrode ostava rovnake ako pred otehotnenim alebo to uz take nikdy nebude...🙄
Som prvy krat tehotna,sice len na zaciatku tehu ale uz teraz mam obavy z toho vsetkeho..Urcite chcem pouzivat aniball ak to bude mozne...myslite ze tomu tiez moze pomoct?
Po akom case od porodu ste to tam mali rovnake ako predtym?..predpokladam ze tyzden ani dva to nebudu...

dakujem 🙂

andrea_prestastna
28. feb 2022

Aniball som nepouzivala , rodila som 18h ozaj des ale dala som to, necitila som ani nastrih ani sitie nic, moj muz mi povedal ze neciti ziadnu zmenu, sex bol hned po 600nedeli, zmenu som necitila ani ja, neboj

angelous1991
28. feb 2022

No zo začiatku kým sa nezahoji jazva to bude vidno že jazva atd . Ja som si narátala 7 stehov , ale inak žiadna zmena , sex rovnaký . Neboj sa neostane ti z Marienky studňa 😂😂🙈

xromix
28. feb 2022

Ja som aniball používala, aj keď s odporom. Bolo mi to nepríjemne a nebavilo ma to, ale som si povedala, že spravím všetko pre čo najmenšie “škody” 😅. Samotný pôrod rychlovka, bez nastrihov, bez akýchkoľvek problémov, dr. na kontrole po 600n. povedala, že stav ako keby som ani nerodila, že o rok si to môžem zopakovať. V podstate som sa cítila fit hneď na druhý deň po pôrode. Ale je to veľmi individuálne, bola som psychicky pripravená na všetko (okrem kontrakcii😅)a akýkoľvek výsledok.

autor
28. feb 2022

@xromix wau..super..kiezby môj porod bol tiez taky

banderaska29
28. feb 2022

ja ju mám po dvoch pôrodoch presne ako pred tým, cvičila som panvové dno, posilnujem, behávam... absolvovala som potom aj labioplastiku 🙂 radím tie cviky celé tehotenstvo robiť, hýbať sa, chodiť na gravidyjogu.. 🙂

amelie22
28. feb 2022

@banderaska29 Ahoj 🙂 A behávala si aj počas tehotenstva?

cimage
28. feb 2022

Na porod sa treba pripravit psychicky hlavne a k tomu patria aj rozne procedury, niekto cvici s balonikom, niekto robi masaz hradze, cvicenia, dychania, caje, atd. Cim viac urobis pre porod, tym budes viac v pohode a prejavi sa to na porode. Ked budes v klude, porod bude rychlejsi a znesitelnejsi ako ked si v strese a telo je v krci.

kiki68
28. feb 2022

Ja som pouzivala epino, rodila som bez nastrihu, mala som drobnu trhlinu, tu to volaju aj miniriss. Cize na par stehov a to sa zahojilo a nic nevidiet. Ako tu jazvicku po tom neni vidiet vobec a v sexe je vsetko ako predtym. Co som musela makat bola brusna diastaza, tak to nejak jedno s druhym boli aj cviky na panvove dno. Cize ja na sebe nevidim, ze by som rodila a to som rodila v 35. Porod bol vyvolavany, ale bolo to pomerne rychle a za par hodin vybavene. Hned som sa hybala, sedela. Pila som aj caj z maliniku a cvicila tehu jogu. Ale to epino hodnotim ako najlepsie. Nemala som z porodu strach a nejak som to skor brala ako sportovy vykon.

autor
28. feb 2022

a ak sa mozem spytat po kolkych dnoch od porodu to tam dole vyzeralo tak ako pred porodom? tak ja mam sice 28, a tej diastazy sa tiez obavam...pretoze som pred tehu necvicila ..

autor
28. feb 2022

@kiki68 🙂

tomikejt
28. feb 2022

Som po dvoch pôrodoch, a dole vsetko ako predtým 😊 a ten aniball odporúčam, prvý porod som mala bez neho, druhý s nim a bolo to neporovnateľne lepšie. Žiaden nastrih, žiadna rana. So sexom som nevydržala ani do konca šestonedelia 😄

autor
28. feb 2022

@tomikejt ano aniball urcite..este som len v prvom trimestri a uz by som ho najradsej mala doma 😂 o nom som presvedcena od kedy som o nom prvy krat citala/pocula ked som este tehotentvo ani neplanovala 😂

autor
28. feb 2022

@tomikejt a ak sa mozem spytat kolko krat si cvicila denne a kolko si mala nacvicene max. ?

tomikejt
28. feb 2022

Jeden krát denne a nacvičila som 26. Alebo 28? Už neviem presne

autor
28. feb 2022

@tomikejt 👍