Po otrase mozgu mám stále sucho v ústach.

lenkaa17
28. nov 2019

Ahojte 🙂,mám taký menší problém,už si neviem dať rady čo vlastne s tým mám robiť,takže začnem úplne od začiatku,pred mesiacom a pol som mala otras mozgu,v priebehu tej celkovej doby som bola vyšetreniach ct,eeg,magnetickej rezonancii mám všetké výsledky v poriadku,občas ma bolí hlava a cítim sa tak nejako divne ale to je asi normálne po otrase mozgu,lenže môj problém nastal týždeň po otrase mozgu so silnou bolesťou hlavy, náhle na mňa prišiel obrovský smäd,od tej doby som začala mať strašne biele a lepkavé sliny,mám pocit že mám sucho v ústach,pijem denne 3litre vody,žujem žuvačky bez cukru aj tak mi nič nepomáha,mohla som si porušať s tým otrasom nejako produkciu slín?

iva812
28. nov 2019

Skúsila si papierové vreckovky?

lenkaa17
autor
28. nov 2019

Ako to myslíte s tými papierovými vreckovkami? 🙂

deti95060810
28. nov 2019

nie si v silnom strese? Vtedy bývajú tiež takéto problémy...

petkasaurus
28. nov 2019

No je to divne, v niektorych temach sa tu baby chvália, ze su doktorky, tak hadam ti poradia.. Sranda to podla mna nie je.. Mna po otrase mozgu často dost bolela hlava a dokonca som mala vela rokov rozsirene zrenicky kvoli tomu.. Skusila som hladat teraz na nete, aj v ang, ale nic som nenasla, asi by som to radsej riesila s lekarom, zajtra v piatok este mozes

jancejance
28. nov 2019

@lenkaa17 možno trochu odveci, ale nie je 3 litre vody málo? 🤔

petkasaurus
28. nov 2019

@jancejance 70kg clovek ma vypit 2,5 l vody za den.. A v tom uz je zahrnuta tipujem aj voda v jedle..

nelinkabublinka
AMBASÁDORKA
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eriksonka1234
28. nov 2019

@lenkaa17 ja mam momentálne zápal slinnych žliaz a podobne problémy. Skúste zbehnúť k stomatochirurgovi a na sono.

sasanja
28. nov 2019

@lenkaa17
Áno, môže to súvisieť s otrasom mozgu. Po zápaloch, úrazoch alebo operáciách na mozgu môže dôjsť k hormonálnej nerovnováhe a veľkým zmenám v koncentrácii elektrolytov v tele. Určite to nepodceňujte (som lekár). Presná diagnóza sa určí len laboratórnymi vyšetreniami.
Môže ísť len o dočasny stav a samo sa to upraviť, ale aj nemusí. Preto je dôležité to včasne zdiagnostikovat.

lenkaa17
autor
28. nov 2019

@deti95060810 nedávno som bola v strese,ale práve kvôli tomu problému,ale momentálne som v celku v kľude,radšej to veľmi neriešim,lebo viem že stres ničomu neprospieva 🙂

@petkasaurus dúfam že už ti je oveľa lepšie 🙂 alebo stále ešte maváš sem tam nejaké ťažkostí? tiež som to vzorne hľadala na internete, ale vôbec som sa k ničomu podstatnemu nedočítala,určite čím skôr zájdem do lekára,ale ďakujem že ste tiež skúsila niečo pohľadať 🙂

lenkaa17
autor
28. nov 2019

@jancejance niekedy som pila omnoho menej a bohaté mi stačilo,len od toho úrazu ,aj keď vypijem 3l stále mám ten nepríjemný pocit v ústach

lenkaa17
autor
28. nov 2019

@eriksonka1234 predvčerom som práve bola u svojej zubárky,robila mi kaz,popri práci poznamenala že mám nejaké ničivé sliny(lepkajuce)ktoré ničia sklovinu,ja som jej povedala že mám momentálne problém s častím suchom v ústach,ale nato mi len odpovedala že mám veľa piť.

lenkaa17
autor
28. nov 2019

@sasanja
musím ešte poznamenať že presne taký istý problém so slinami som mala pred 5 rokmi,keď som mala prvý krát slabší otras mozgu.Tiež to začalo tak týždeň po otrase z ničoho nič,bola som vtedy z toho veľmi zúfalá,ale po 2 týždňov sa mi to samo od seba vytratilo.
Teraz mám len z toho menší strach,že už prešiel viac než mesiac a stále som natom rovnako,ešte vám veľmi pekne ďakujem za vašu odpoveď 🙂 takže asi mám začať u svojej obvodnej lekárky?alebo sa mám zamerať na niečo konkretnejšie?

eriksonka1234
29. nov 2019

@lenkaa17 mne to moja zubárka tiež nezistila, až keď som začala brutálne opuchat, tak ma z Orl poslali na sono a nasledne stomatochirurg potvrdil a dal liečbu. Určite treba ísť k Dr., lebo opuch bol u mňa už taký veľký, že mi znemožnil prehltanie.

petkasaurus
29. nov 2019

@lenkaa17 ahojky, teraz mi uz nic nie je, ten otras sa mi stal v detstve.. Ale pamatam si, ze tie zrenicky som mala este par rokov rozšírené, aj na vysetrenia sme chodili, aj k ocnym lekarom sme chodili atd, ci to nic nie je.. No a ta hlava ma bolievala, to uz je tiez prec 🙂

jancejance
29. nov 2019

@petkasaurus ono na každej web stránke je písané inak. Myslím si, že to závisí aj od fyzickej námahy a teploty okolia. Popravde, mám 55kg a keby som za deň mala vypiť len 2,5l vody, tak mám megamigrénu a veľký smäd.