Po operácii mi puchne noha. Čo mám robiť?

kamajka
5. feb 2013

Ahojte, v piatok ma operovali pre fractura trimaleolaris, vonkajšia aj vnútorná zlomenina členka asi tak nejak mi to vysvetlili,
teraz som 4 deň po operácii, dali mi skrutku, korkovú dlahu, som už doma a puchnú mi prsty na tej operovanej nohe aj celé predkolenie. Ležím, nohu mám vyloženú ale nejako to nepomáha a stále cítim mravenčenie. Mali ste niekto podobný zdravotný problém? Čo mám robiť aby noha odpuchla? Díky moc.

zuzulica
5. feb 2013

@kamajka Odporúčam kúpiť si wobenzym tabletky urýchľuje hojenie, zmierňuje opuchy

lili7777
6. apr 2013

Ahojte, ja som v decembri spadla a zlomila som si členok-trimaleolárna fraktúra, takže radosť...Dnes je apríl a ešte stále som pn. Musela som absolvovať v marci druhú operáciu z dôvodu, že tam bol posun kosti. Podľa môjho názoru, dám si to preveriť nezávislým ortopédom, operatér v decembri urobil chybu, pretože nevykonal repozíciu členka. Mala som fraktúru fibuly, tú fixoval osteosyntetickým materiálom-drôtmi, prišil roztrhnutý väz pod vnútorným členkom a hotovo! Ja nie som lekár, ale ako laik vidím na rtg-snímkoch, že po úraze bola členková kosť posunutá, ale to okrem mňa nikoho netrápilo.Po večnom upozorňovaní lekára pri kontrolách sa konečne na to pozrel svojim odborným okom a sucho konštatoval, že mám pravdu, kosti sú posunuté a musí to opäť operovať! Obchádzali ma mdloby!
V súčasnosti som dva týždne po druhej operácii a stále to nie je ok🙂) Teraz mám v tibii navŕtané dve skrutky, ktorými sa lekár snažil nohu vyrovnať, ale to mal spraviť ešte pri prvej operácii a možno by to vtedy urobil dobre.Žiaľ, nestalo sa...Ja si nohu natieram Ibalginom-duo efekt, obsahuje heparoid.Nohu si treba vykladať a bandážovať, zabrániť tomu, aby noha veľmi opuchla .Kamajka, želám ti skoré uzdravenie a hlavne pevné nervy!

maja_r
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetmicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rajulko
18. aug 2013

@kamajka Este mas stale ten problem?

kamajka
autor
19. aug 2013

@rajulko ahoj uz nie,ale sroby mam stale.....preco?

rajulko
19. aug 2013

@kamajka a co ti pomohlo, ci same sa to nejak casom zotavilo?

kamajka
autor
20. aug 2013

@rajulko no pomohol mi velmi lioton gel..sestricka na chirurgii mi odporucila heparoid, ale od toho mi to hyrilo vsetkymi farbami..a lioton zabera rychlejsie..za 9 dni mi to ustupilo. vlastne islo o to aby sa zrazeniny po uraze rozpustili a tym sa noha lepsie prekrvovala a lepsie sa hojila..a uzivala som D-vitamin a magnesium kazdy kazducky den a tri tyzdne po operacii som sa postavila na nohy..aj ked krivkam doteraz,ale vsetko je v poriadku aj na snimku a uz maju ist sroby von len sa neviem k tomu akosi dopracovat.. aj Ty si po uraze? najdem fotku mam taku kde je vidno ako mi to za tych 9 dni pomohlo..za chvilku poslem

kamajka
autor
20. aug 2013
rajulko
20. aug 2013

@kamajka Uff tak na tom druhom obrazku to vyzera hrozostrasne-posledny je uz OK 🙂 Nie ja nie som po uraze, len ma zaujima alternativna medicina-hlavne tie enzymy-tak som bola zvedava, co ti nakoniec pomohlo 😉

kamajka
autor
20. aug 2013

@rajulko aha,no ja zas enzýmom velmi neverim..🙂 😀

daturka1
20. aug 2013

aj mne puchla noha po operacii haluxov....ked uz boli jazvy zahojene tak som si nohu macala v domacom vine.....fakt zabralo

sonads
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simiba
31. jan 2014

@rajulko ja som enzymom tiez najprv moc neverila, ale tak tiez som bola po operacii a hladala vsetky mozne sposoby urychlenia hojenia. vyzivakom sice neverim nadalej, ale wobenzym co uzivam je liek, tak hadam aspon tym sa da verit :D

julik654
8. mar 2014

moj muz uzival wobenzym po operacii kolena, lekar povedal, ze sa to hoji moc dobre, prve dva dni mal tak neskutocny opuch az som sa bala, ale naozaj rychlo to zmizlo

petruskaaa111
22. sep 2014

ahoj, pozerám že viacerí ti odporúčajú wobenzym - je to fakt dobrá vec na pooperačné opuchy. My máme s ním v rodine výbornú skúsenosť tiež

mata128
31. okt 2014

Baby,v utorok mi vyberali uzlinu zo slabiny,v stredu som to mala kusok zapuchnute,vo stvrtok viac,dnes cez 3/4 oblasti ochlpenia v podbrusku...ale samotny rez aj stehy vyzeraju ok,boli tam vonkajsie aj vnutorne....je mozne,ze by tri dni takto opuch postupoval????neboli ma to....co je dobre na to davat????

wrexham
18. jan 2015

@kamajka Ahoj možem sa opýtať ako si na tom dnes? Ja som absolvovala to isté pred 3 týždňami a stále sa cítim dosť mizerne ☹

kamajka
autor
18. jan 2015

@wrexham pohodicka🙂 netreba sa tomu poddat

wrexham
24. jan 2015

@kamajka ahoj ešte mám jednu otázku, operovali ma 31.12. (Silvester som si naozaj "užila") a chcela by som vedieť či 29.4. môžem letieť na dovolnku 😏 viem že je to individuálne ale ak je všetko v norme je človek 4 mesiace po operácii schopný chodiť už "normálne"?

kamajka
autor
24. jan 2015

@wrexham zalezi od teba,ja som este dost krivkala po styroch mesiacoch,aj teraz niekedy krivkam,ale uz naozaj len sporadicky,pri zmene ppcasia,alebo tak

wrexham
24. jan 2015

Ďakujem, tlačí ma čas, cestovka potrebuje do 4teho vedieť či ideme a ja mam doktora až 10 😏 ohhh
A ako prebehlo vyberanie skrutiek ? Nikdy som nebola dolámaná tak sa vypytujem až teraz sa mi to podarilo, keď už nemám 20 😕

banovska
24. júl 2015

6.maja som si zlomila predriehlavkovu kost na nohe mala som dlahu potom sadru ,rehabilitaciu potom 2tyždne bola noha v klude ale stale opucha rano je dobre ale k večeru je hrozne opuchnuta neviem na nej poriadne chodit 6.augusta to budu 3 mesiace a stale iba puchne poradte mi prosím neviem si predstavit ako budem robit vopred DAKUJEM !

banovska
24. júl 2015

MOHLI BY STE MI PORADIT SOM Z TOHO NEšTASTNA NEMAM čO OBUT NA NOHY JE VELMI TAžKA KED JE OPUCHNUTA PROSIM A DAKUJEM !

lenka2702
19. okt 2015

Ahojte moja noha vyzera presne ako na tom rontgene..az nato,ze tu nohu nemam v 90° uhle ale 160...a to mam uz 7 tyzdnou po operacii.jednoducho nejde narovnat...

kubo555
5. nov 2015

Ja som uz 8 mesiacov po operacii clenka mal som tam zelezo a 9sroubou v marci mi to vybrali a do teraz to opucha a stale boli a a to mi robili na sukromnej clinike a po operacii to ani nezrengenovali. A bolesti su strasne a ziadne masticky nepomahaju. Co robit?

lucyk29
5. nov 2015

Skusila by som prirodne produkty bez chemie www.okg-fit.cz. Ak Vas to zaujme ozvyte sa ,rada odpoviem na Vase otazky .

kubo555
6. nov 2015

A to su ake?

lucyk29
6. nov 2015

Ok betu plus pre odkyslenie tela a regeneráciu kĺbov + ok Tau pre posilnenie vylučovania škodlivín + ok alfu kvôli možnému zápalu + Factor Base NO , ktorý zosilňuje účinok týchto výrobkov ( www.okg-fit.cz)

lackaplacka1
8. feb 2016

21.maja 2015 mi operovali zlomeny clenok.Mam tam 9 srub a kovovu platnu.Este stale som na pn.18.04.2016 ma budu operovat a vyberat material.Ako dlho trvala rehabilitacia po vybrati srub a dlah.Mne doktor tvrdi ze ani 3 tyzdne.Je to pravdive? 😖