Po námahe sa necítim dobre

kristin00
17. dec 2023

Ahojte, moja otázka je, či normálne že mi po akejkoľvek fyzickej aktivite na odpadnutie. Napr. dnes sme boli na prechádzke a akonáhle som prišla domov a sadla si, prišlo mi na odpadnutie. Točenie hlavy, oblial na pot, búšili mi srdce a zahmlievalo sa mi pred očami. To sa mi deje vždy keď sa zadýcham. Chcem dodať že moja kondička je momentálne na tom veľmi zle, pribrala som v tehotenstve 33kg a teraz po roku mám stále 18kg plus. Chcem len vedieť, či to môže byt ozaj len z zej kondičky a kíl navyše keďže ma to už desí

crazy_cat_lady
17. dec 2023

@kristin00 urcite aj nadvaha robi svoje, no na tvojom mieste by som navstivila lekara, nech ti urobi kompletne vysetrenie

kristin00
autor
17. dec 2023

@crazy_cat_lady bola som teraz na preventivke, všetko bolo v poriadku len vyššie pečeňové testy ale beriem lieky tak to z liekov asi. Len neviem čo robiť aby mi nebývalo takto zle

vanilkovazmrzka
17. dec 2023

Kedy si bola naposledy na preventivke? 18 kil je stale dost, ale urcite to uz nie je take hrozne ako tych +30kil takze ja by som sa na tvojom mieste obratila aj na lekara, ci v tom nie je nahodou aj nieco ine okrem katastrofalnej kondicky.

vanilkovazmrzka
17. dec 2023

Boze mala by som si precitat aspon posledny komentar :D tak aspon pozistuj, ci to neni pre tie lieky, a skus postupne pracovat na tej kondicii….

kristin00
autor
17. dec 2023

@vanilkovazmrzka v pohode 😃 no ja som to mala aj pred liekmi. Nie som nejaká extra tučná mám 169cm a 71kg ale je to pre mňa asi dosť, keďže kým som nebola tehotná mávala som 50-53kg. No na tej kondičke sa práveže snažím pracovať ale tieto stavy po ma odrádzajú

kristin00
autor
17. dec 2023

Pri fyzickej aktivite sa necítim nejak zle, síce som zadychana a srdce mám až v krku ale to viem, že je kondička. Skôr ma zaujíma ten stav po, keď už som v klude, sadnem si alebo len stojím a je mi na umretie.

simka17161
17. dec 2023

@kristin00 Skús sa poradiť s lekárom on line.

akvi
17. dec 2023

@kristin00 železo máš v poriadku? Ja som takéto stavy mala, keď som mala anémiu. Nestačí hemoglobín pozrieť, daj si zásobne železo skontrolovať. Ja som mávala hemoglobín hraničný ( čiže obvodacka neriesila) a bývalo mi tiež na odpadnutie. Feritin nízky, musela som brať železo. No a na kondičke začni pracovať, kúp si hodinky, ktoré merajú aj aktivitu, aj chudne sa lepšie, keď si vieš kontrolovať tep a pod. Ja som napríklad zistila, že ja mám pocit, že mi ide srdce vyskočiť a pritom keď zmeriam tepovku, tak som ledva v spaľovaní tuku, čiže je to len blbý pocit.

lusslulu
22. dec 2023

Tetania 🙂