Po každom jedle mi je zle a mám kŕče

sonulik2015
3. apr 2018

Ahojte ženy.. obraciam sa na vás s prosbou.. celý deň mám strašné kŕče v bruchu, niekedy mi to vystrelí do chrbtice, krížov. Som len schúlená, nemožem sa ani vystrieť, ledva chodím. Je mi vcelku dosť zle, 2x som zvracala.. doobedu som mala až také závraty, hlava sa mi točila, na odpadnutie mi bolo. Avšak viac ma trápi tá bolesť brucha, kŕče... mali ste to niektorá?
Viacmenej sa to tiahne už dlhšiu dobu, je mi zle po každom jedle, ale nepripisovala som to ničomu vážnemu...

stanass
3. apr 2018

kde najviac tu bolesť či kŕče cítiš

sonulik2015
autor
3. apr 2018

@stanass v oblasti podbruška najmä

stanass
3. apr 2018

Silné kŕče v oblasti podbruška môžu znamenať okrem iného aj prasknutú cystu, ale raz som čítala na internete, že pri mimomaternicovom tehotenstve môže prasknúť aj vajcovod a to je sprevádzané silnými bolesťami, ale asi aj krvácaním, ak by toto prichádzalo do úvahy, je to vážny stav. Nemám osobnú skúsenosť, pozrite toto viac na internete. Ale neviem, keď je tam aj zvracanie, tak by to mohla byť aj črevná chrípka, niekedy sú pri tom riadne kŕče, ale to bývajú kŕče po celom bruchu. Ja mám viac osobnú skúsenosť s bolesťou žlčníka, to by som viac poradila.
Ale ak bude naďalej zle, určite treba ísť k lekárovi, lebo my tu sa budeme len dohadovať, čo by to mohlo byť. Dúfam, že to prejde. Skús si teraz dať Algifen alebo NoSpa ak máš doma.

sonulik2015
autor
3. apr 2018

@stanass to mimomaternicove tehotenstvo by som vylúčila... ach, no uvidím ako to bude prebiehať ďalej.. možno to naozaj nič vážne nebude, no zľakla som sa... ďakujem za odpoveď

prevenar
3. apr 2018

@sonulik2015 chod k lekarovi. ..treba to normalne vysetrit, ak to trva dlhsie . ultrazvuk ..popr. to co je potrebne. moze to byt cokolvek a co to je realne sa na MK urcite nedozvies 😉

sonulik2015
autor
3. apr 2018

@prevenar budem to riešiť, len som chcela vedieť či to náhodou niektorá zo žien nemala... aby som mohla aspoň trochu pokojnejšie spať

lorela
4. apr 2018

@sonulik2015 Keďže príčin môže byť neúrekom, odpovede vo fóre sú absolútne irelevantné.

prevenar
4. apr 2018

@sonulik2015 ide o to ,ze mohla ..lenze moze byt za tym 100 rozdielnych pricin.
rovnaky prejav - rozdielne priciny .

saska00
20. máj 2022

@sonulik2015 vidím že starší príspevok ale čo to prosím spôsobovalo ? Som natom rovnako. Po každom jedle väčšinou zvieranie čriev,kŕče ...
mám Celiakiu , bezmliecne jem a nizkohistaminovo a aj tak