Po každom jedle mi je zle

mer12
4. aug 2023

Zdravim zeny, konecne som sa odhodlala a nabrala sily robit so sebou nieco. Poctivo dodrzujem zdravu stravu, pouzivam kaloricke tabulky, denne zjem cca 1500 kalorii. Chodim rychlu chodzu hodinu aj hodinu a pol denne. Zacala som pred 10 dnami, fakt nic mi nerobi problem, citim sa skvelo akurat mi je cim dalej tym viac po kazdom "nezdravom" jedle zle. Tym myslim jedla, ktore nepozostavaju primarne zo zeleniny a masa, ovocia. Uvediem priklad, predvcerom som robila francuzske zemiaky, pre muza so starsim synom klasicke a pre mna a mladsieho dietne ( zemiaky varene, trosku cibule, vajce, kukurica a zaliala som to vajickom rozmiesanym v mlieku a piekla, takto sa to u nas robi), celkova kalpricka hodnota mojej porcie bola cca 400 kalorii, zeny, bolo mi zle az do vecera. Dnes rano napr mal starsi hydinove parky na ranajky, ostali mu mozno 3 kruzky co uz nevladal, dojedla som ich a ptm som zjedla kasu z pohankovych vlociek s 1 kockou 70% coko na dochutenie, znova mi je zle. Fakt si pripadam ako ked som bola tehotna, bolo presne tak isto zle po vsetkom. Tehotna nie som 🤣 ale onavam sa ci to skonci niekedy, pamatam sa ako som frustrovana skoro 9m, ze nemozem nic zjest a schudla pocas tehu 16kg. Ma to biekto rovnako ?? Co s tym?

coco1
4. aug 2023

@mer12 mozno si si tak "zvykla" zaludok na zdrave, ze nezdrave nevie stravit a je Ti po nom tazko. Mozno nejaky helikobakter alebo ina bakteria v zaludku ale to by ti bolo zle asi aj po zdravom jedle, netusim. Ako dlho toto trva? Skus zavolat osetrujucej lekarke

tanyan
4. aug 2023

Pred 10 dňami si začala so zdravou stravou... A predvčerom - po týždni od vylúčenia nezdravej stravy ti bolo zle pri konzumácii takej stravy, ktorá ti predtým nerobila problémy? Alebo si mala problém aj predtým?

mer12
autor
4. aug 2023

@coco1 mozno tyzden to trva, ale zhorsuje sa to, jednak je mi horsie a jednak aj po podla mna zdravom jedle lebo taka pohanka by mala byt lahko stravitelna s 1 kockou coko co ma 12g to nepovazujem za nedrave jedlo

mer12
autor
4. aug 2023

@tanyan ako pisem vyssie asi tyzden to trvá, predtym mi nebyvalo zle po nicom, max, ked som sa rychlo najedla

januska12323
4. aug 2023

Ako zle ti je? Nafúknuté brucho, hnačky alebo len plný žalúdok? Skús probiotika mohlo sa ti dokafrat trávenie zo šoku zo zdravého jedla. 😁

mer12
autor
4. aug 2023

@januska12323 tazky zaludok akoby mi netravilo, citim to az v krku ....tak ja som jedla tak ako teraz aj predtym akurat som sa vecer este dotlacila so sladkym a slanym a jedla som viac, zas neni asi az tak sokovany 🤣

31majka12
4. aug 2023

@mer12 tak si daj dietku čierny čaj ,sucháre ,čistá ryža aspoň na 24hod a potom uvidíš ako ti bude