Po dvoch dňoch užívania antibiotík sa cítim zle

nikol1288
13. júl 2024

Ahojte
Po dvoch dnoch uzivania antibiotik sa citim zle. Po liekoch sa mi toci hlava su silne . Co sa tyka choroby uz som zdrava.. Nic mi nieje crp mam 8 cize rozmyslam ze ich vysadim lebo dalsich 5 dni jest 2g atb denne je este sila a je to zbytocne. Vsade citam clanky ake je nebezpecne vysadit len tak atb ale teda spytam sa tu mate niekto skusenost?

petulka2021
13. júl 2024

Malo by sa to dobrať celé, ale ak ti je zle vysaď

luliu
13. júl 2024

@nikol1288 ATB treba dobrat celé

nikol1288
autor
13. júl 2024

@luliu a dovod? budem do seba pchat lieky z ktorych mi je horsie ako bez nich bez toho aby som vedela preco ich dobrat? citala som ze sa moze stat ze ked ich vysadim skor tak telo uz potom na ne nebude reagovat.. ale tak si dam potom predpisat ine keby bolo treba.. ak je len toto dovod preco ich dobrat tak kaslem na ne

patus_2
13. júl 2024

@nikol1288 prečo boli ATB nasadené? Ak je po dvoch dňoch crp 8 boli vôbec potrebné?

lonely66
13. júl 2024

@nikol1288 dôvodom pre nevysadenie je, že baktérie, ktoré tieto konkrétne ATB zabíjajú, sa stanu voči nim rezistentné do budúcna, to znamená, že ak ochorieš v dôsledku danej baktérie, tak ti ATB už nezaberú vôbec. ATB sa nevysádzajú len tak mírnix-dírnix. plus, po 2 dňoch je možné, že si toxická, čiže odumreté "telá" baktérií zahlcujú tvoju krv a tráviaci trakt. treba veľa piť a odpočívať. ATB by si mala dobrať. ale urob, ako uznáš za vhodné.

nikol1288
autor
13. júl 2024

@patus_2 dva tyzdne som mala hlieny s primesou krvy. Vsetky testy ako ct, rtg a pod boli v poriadku. Na zaciatku som mala crp 27 ale atb mi nedali. Po tyzdni ked mi zelene hlieny s krvou neprestavali mi dali atb. Beriem ich druhy den. Vcera mi prisli vysledky krvy kde robili podrobny rozbor a aj zapalove parametre kde mam crp 8. Ked mi brali krv atb som este neuzivala. Ked mi prisli vysledky uz som mala 2 tabletky v sebe.

nikol1288
autor
13. júl 2024

@patus_2 cize ich beriem zbytocne a neviem ci ich teraz dobrat alebo vysadit

petulka2021
13. júl 2024

@nikol1288 vysaď

taktotedanie
13. júl 2024

@nikol1288 naco pises ked akukolvek radu negujes? Po 2 dnoch zdrava byt nemozes, lieky ti pre nieco boli predpisane
Vsade citas co znamena vysadit aj tak si eozhodnuta vysadit a je ti jedno kto ti co napise tak vysad a nezaklad temu zbxtocne a venuj svoj cas niecomu zmysluplnejsiemu a dufaj ze budes aj nadalej “zdrava

mamina7070
13. júl 2024

a uzivas probiotika v odstupe od atb?

nikol1288
autor
13. júl 2024

@mamina7070 ano uzivam

nikol1288
autor
13. júl 2024

@taktotedanie precitajte si co som pisala.. crp som mala 8 a to nieje na atb a keby vidim tie vysledky krvy skor nenasadim si ich. Cize ich beriel zbytocne .. preto sa pytam ci je lepsie ich vysadit alebo zbytocne uzivat tak silne lieky ked mi nic neni

taktotedanie
13. júl 2024

@nikol1288 ked vam nic nieje kto vam nasadil atb? Ak ste zdrava lekar by vam atb nenasadil takze nieco tu v tomto vasom pribehu nehra

majamat
13. júl 2024

@nikol1288 dobrat. pooperavim.
ak vysadis ATB, bakterie sa stanu rezisentnymi, ale ludia si myslia, ze ATB nezaberu tomu, co ich vysadi, omyl, ATB nezaberu kazdemu jednemu cloveku, ktory bude mat v sebe uto rezistentu bakteriu, cize rezistencia sa netyka len teba,a le vsetkych ostatnych.
rezistenty nie je clovek,a le bakteria, nech sa nachadza u akehokolvek cloveka.

a teda hoci mas nizke CRP, hoci je vysoka pravdepodobnost, ze si ATB nepotrebovala, ale to este nezarucuje, ze sa tam an 100% nejedna aj o nejaku bakterialnu infekciu, priapdne sa ti moze objavit aj ako komplikacia virovej infekcie.

ja som mala nejake tazkosti, ktore boli vlemi mierne, tiahlo sa to asi 5t, zacalo to suchym kaslom, potom vlhky, potom boles thrdla, nadcha, uz sa pridala aj unava. tazkosti boli fakt mierne, mam chronicky kasel, cize je u mna take rozoznat, ci sa jedna o akutnu infekciu, pokial sa kasel vyrazne nezhorsi. potom som stratila cuch. bola som na ORL a dostala som ATB. CRP asi tiez okolo 8. po tyzdni bez cuchu, sa mi cuch zacal vracat, asi 3den na ATB. takze podla CRP to bakterialna infekcia nebola, ale podla ucinku liecby zrejme ano.

nikol1288
autor
13. júl 2024

@taktotedanie nehovorim ze mi nic nebolo ja som mala hnisave oci a vykasliavala som zelene hlieny s krvou. Behala som po vysetreniach crp 30 a atb mi nikto nedal. Rtg, Ct a vysledky krvy vsetko v poriadku po tyzdni zapalove parametre CRP 8 bez liekov. Oci mi stale hnisali a sem tam som vyplula zeleny hlien. A zrazu mi dal obdovny atb ze sa to taha uz 2 tyzne ze preistotu. A ja som ich nasadila a ked som videla tie vysledky krvy skoro ma kleplo. Uplne zbytocne si teraz nicim creva a pecen a dalsich 5 dni budem