Po Covide-19 mi ako keby začalo preskakovať srdce

9. apr 2021

Dobrý večer po covide mi začalo ako keby preskakovať srdce hlavne večer má s tým niekto skúsenosť?

petkovamama
9. apr 2021

Dobry vecer .ja osobne nie ,ale moj manzel po covide zacal brat lieky na srdce .Predtym nemal ziadne problemy ,po prekonani bol na prehliadke a robili mu EKG a tam zistili .Treba ist k lekarovi .

autor
9. apr 2021

@petkovamama a aký mal priebeh?

tomika
9. apr 2021

To pociťuje aj môj 12 r syn😱. Mal ľahký priebeh. Ale tak pôjdeme na preventívku.

petkovamama
9. apr 2021

Mal tazky pribeh ,13 dni v horuckach ,schudol 9 kg .Len jemu paradoxne vysli testy negativne ,az po mesiaci mu zistili ,ze prekonal .Brali mu krv na protilatky .ja som mala lahky aj starsi syn ,u nas len dlhodobo problem s dychanim .

autor
9. apr 2021

@tomika áno aj ja ľahší priebeh a terat toto najmä večer no idem na kardio budúci týždeň tak snáď všetko dobre dopadne

nikaeli
9. apr 2021

ano, po Covide v októbri mi ostala arytmia s tachykardiou a s hyperkinetickou cirkuláciou, už vyše mesiaca beriem lieky od kardio (okrem ECHO a EKG som mala aj holter na 24hod)

autor
9. apr 2021

@nikaeli a čo Vám povedali je to na trvalo?

tomika
9. apr 2021

Fuha presne aj synovi, vždy večer. A ja som sí mysleli ze vymýšľa. Ale chystame sa k dr budúci týždeň.

autor
9. apr 2021

@tomika určite treba ísť na kontrolu, ja idem na kardio vyšetrenie chcem kompletne a aj krv aby mi vzali , ináč ja som mala počas covidu aj veľké úzkostné stavy

luccija
9. apr 2021

@tomika
@nikaeli aj ja som mala zvláštne búšenie 2 m po Covide.Ekg aj holter bol v poriadku malé extrasystoly, ale bolo to veľmi nepríjemné asi 2 t to trvalo.Vzdy iba večer a ako keby som každy 5 úder cítila oveľa silnejšie Lekárka hovorila, že má veľa nových kardio pacientov

autor
9. apr 2021

@luccija ja presne to iste vždy večer , počas covidu som mala búšenie no ku koncu začalo take divne presne ako píšete jeden úder silnejší ako keby, veľmi sa bojím dúfam že sa to upraví

luccija
9. apr 2021

Ja by som ani nešla na vyšetrenie som myslela, že to je stres veď som bola dosť dlho doma, ale v práci ma vystrašila jedna pani, že dosť často sa objavuje zápal srdcového svalu a iné nepríjemnosti..ale mne zostala stále únava🙈v polke dňa som KO.Uz aj železo beriem, vyhováram sa na jarnú únavu, ale nie som fit

autor
9. apr 2021

@luccija ako ja som pred koronou nemala take problémy preto sa bojím že čo to srdce a hlavne večer ako píšem no, ako mala som aj mám ešte úzkosť sem tam a možno je za tym aj malo železa ale budem pokojná keď má vyšetria

nikaeli
9. apr 2021

takú otázku som dr. nepoložila.. mávala som tep aj 140 hneď ráno po prebudení, teraz max okolo 100, takže verím, že to bude už len lepšie a lepšie 😉 o mesiac mám kontrolný holter, tak uvidíme..

autor
9. apr 2021

@nikaeli ja tep v klude kolo 90-100 len dúfam že to nebude nič vážne a že sa to upraví časom, teraz to mám tiež v tejto chvíli je to nepríjemne, snsd mi lekár dá holter na doma keďže to mám večer

nikaeli
9. apr 2021

holter sa dáva na 24hodín.. už som kdesi písala, že to preskakovanie a vynechávanie je aj počas dňa, len večer to človek viac vníma, keďže je už v kľude, pri telke, v posteli atď. Aj ja to pociťujem prevažne večer, ale videla som záznam z holtera a naozaj je to počas celého dňa - mne zaznamenal arytmiu 200x, čo ma dosť prekvapilo, podľa dr. je to ale v norme - kolegynka mala vyše tisíc a má rovnaký liek ako ja..

ja som šla na kardio až v januári/februári, teda vyše 3 mesiacov po Covide..

@luccija ja som už pol roka po a stále to pociťujem, no svoju úlohu zohráva aj stres, strach, objavujú sa mi aj úzkostné stavy - jedno s druhým ide ruka v ruke a je verím, že až to celé trošku ustane, bude mi lepšie 😉

autor
9. apr 2021

@nikaeli a čo nato pomôže keď som ešte nebola u dr lebo idem až štvrtok

bloger
10. apr 2021

áno to sa môže stať bolo to spomenuté že to môže poškodiť srdce alebo spôsobiť stav ako po infarkte preto sa už zrejme veľa ľudí aj nevráti do práce kto toto svinstvo vypustil tak by mal byť potrestaný koľkým ľudom to zničilo život hnus čo sa deje a máš aj nejaké iné choroby okrem srdca napríklad s tlakom?

autor
10. apr 2021

@bloger tlak mám v poriadku ja, akurát to srdce začalo po covide

autor
10. apr 2021

@bloger mám akurát problem že má boli medzi lopatkami aj to som mala aj pred koronou už

bloger
10. apr 2021

najlepšie ti pomôže tvoj lekár nech ti to dobre skoré uzdravenie a dávaj si na seba pozor

autor
10. apr 2021

@bloger áno idem ku kardiológovi a ďakujem

luccija
10. apr 2021

Kľudne to môže byť aj tou anémiou.Inac ten tep 90-100 je tiež dosť veľa asi si aktívny človek a všetko príliš prežívas😉

autor
10. apr 2021

@luccija mám úzkostný syndróm

ateliermm
10. apr 2021

Ja osobne mam problém od zapalu pluc 2014 (vtedy to bol zapal pluc a tak isto nebolo miesto v nemocnici ani personal k dispozicii). A nezistili mi nic. Sa priklanam k psychsomatike. Ale naozaj som presla vsetkymi vysetreniami plucne , kardio.

autor
10. apr 2021

@ateliermm mne to robí hlavne večer a teraz som sa bola prejsť a mi to robí znova

zuzka10175
12. apr 2021

Ja som mala presne tieto stavy, silnejšie a zrýchlené údery srdca, hlavne večer... únava počas dňa, už na poludnie som mala polnoc, zaspávala som pri rozhovore... apatia, letargia.. pomohla mi bylinková očista celého organizmu, keďže covid je také svinstvo, ktoré sa zachytáva v orgánoch, aj v nervovej sústave... vie urobiť šarapatu na dlhú dobu, treba ho z tela vypudiť von...

nikaeli
12. apr 2021

@zuzka10175 Zuzka a ktoré bylinky si užívala? ja tiež bylinkujem, ale tá únava nie a nie odísť 🙁 prespala by som celé hodiny.. ďakujem 💕

zuzka10175
12. apr 2021

@nikaeli
treba sa pozrieť na celkový stav organizmu a podľa toho zvoliť bylinky... tá únava môže byť z covidu, ale kľudne to môže byť aj štítna žľaza alebo niečo iné... ak chceš, môžme to spolu prejsť a nájsť dôvod tvojej únavy...

nikaeli
12. apr 2021

@zuzka10175 štítnu mám ok 😉 je skontrolovaná