PN a kontrola

8. feb 2023

Ahojte do "ktorej hodiny"(myslím poobedňajšie hodiny myslím)...môže prísť kontrola zo soc.poisťovne ak ste na pn.

melanta
8. feb 2023

Aj večer o 21, aj cez víkend ráno, aj v nedeľu na obed.

janka_lolo
8. feb 2023

synovi minulý rok prišla o 19 večer to je veľmi diskutabilné, dcérina kamarátka je teraz na PN a mala kontrolu aj cez víkend

autor
8. feb 2023

@melanta o 21:00vecer?😏

janka_lolo
8. feb 2023

je to úplne normálne ja keby prídu o 23

autor
8. feb 2023

@janka_lolo o 22:00 je už nočný kľud 😀

veronikaszabova
8. feb 2023

Aktualne som PN - tehotenstvo.
Kontrola 2x - jedna v sobotu o 18:30, druha v tyzdni 9:00

janka_lolo
8. feb 2023

im to nevadí

matkahelka
8. feb 2023

nasmu znamemu prisla v sobotu o 21.00

elisabethka
8. feb 2023

Ako pisali vyssie, bezne chodia podvecer ale vedia prist aj o 20hod. neskor uz som nepocula, že by niekomu prisli 🙂

simca06022011
8. feb 2023

mozu prist kedykolvek, mimo vychadzok mas byt doma. ako rozumiem im, ale ja som z toho bola dost rozcarovana. Stres, isla som do vane doobeda, a nervciky ci pridu akurat, kolkokrat nieco som si robila, alebo som spala a letiet otvarat a riesit ich. Naposledy som ich nechala cakat, nech si pockaju... a nenahanala sa. To uz si pytala telefonne cislo "radsje" a ja som jej "radsej" povedala, ze ok, cislo mate (v pn papieroch ale som ho mala naschval napisane ) ale ja ho mam hocikedy na ticho atd... Proste dotahovat sa s nimi je uzas 🙂

mogaa
8. feb 2023

@simca06022011 ja zase nerozumiem tomu rozčarovaniu...ak ti raz platia za to že si PN, máš byť vtedy doma, je teda pochopiteľné že to budú aj námatkovo kontrolovať......či ty keby si mala niekomu platiť a má byť doma, by si to nekontrolovala?

mariska1989
8. feb 2023

Piatok, sobota vedia prísť aj o 22:00 😁 sú to potvory. Teta bola on mala meniny šli sme zagratulovať a normálne jej dali aj fúkať našťastie si nestihla dať ani ten pohár vína že pre istotu že kým není nočný kľud že potom už možno neprídu 21:40 došli

martinkatinka
8. feb 2023

@mariska1989 ake potvory? Je to ich napln prace, kontrolivat, ci ludia dodrziavaju liecebny rezim, ked im je nahradzana mzda(ciastocne).

loginexistuje
8. feb 2023

06:00 do 22:00 maju to aj niekde na stranke

ajko2011
8. feb 2023

Ja som PN - tehotenstvo od októbra a kontrolu som ešte nemala. 🤭 A dúfam, že už ani nebudem mať. 🤣
Ale ako píšu vyššie - môžu prísť kedykoľvek.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
8. feb 2023

Kamoske prišla večer pred 22.00

simca06022011
8. feb 2023

@mogaa ja nie som rozcarovana z toho ze chodia na kontorly, mne je jasne, ze to treba kontrolovat a viem aj preco... mne je smiesny ten cirkus okolo toho, ze pomaly clovek musi byt nalepeny na dverach a v strehu a potom vymyslat preco neotvoril ... (kedysi tu bol prispevok, ze proste zene nesiel zvoncek, a nevolali pracovnici aj ked to mali zaznacene atd, vtedy mi to prislo divne a teraz to celkom chapem)... A prepac, tu almuznu co posielaju, napr ked ja som chora, raz za uhorsky rok, rozumej minuly rok 3mesiace s vaznou diagnozou po takmer 20rokoch platenia nehoraznych odvodov povazovat za nejake vysosne pravo pomaly sikanovat ludi, je to smiesne. A zabava sa na tom napr. aj prakticky lekar. Ktory to nechape. Nemoze mi dat napr. celodenne vychazdky (co pred rokmi bolo bezne, napr. kolega s chrbtom mal problemy a celodenne vychadzky mal, nebol ziaden dovod aby sedel doma na zadku, potrebuje clovek chodit, cvicit, plavat a aj preto aby mu bolo cim skor dobre, napr. ja v lete som nemohla chodit po slnku a pritom som mala vysloveny prikaz chodit von a socialka si stanovila urcite hodiny kedy je vhodne dat vychadzky a v tom case som ja absolutne von ist nemohla, lekar povedal ze mam ist a ked tak on to poriesi, ze oni maju "prikaz" od posudkoveho lekara ci kto to chodi do ambulancii, ze maju davat v interavaloch urcitych vychadzky (podla mna mozno kvoli kontrolam). Dotoho unava, bolesti a spis ako dudok cez den, je to proste na nervy dvihat sa a liezt nejakej pani, ktora este aj celu ulicu autom zablokuje a cela je nervozna ze ma cakat, ukazovat papierik Pnkovy :D nestaci jej z balkona zakyvat, ze dobry den, tu som... :D Ako nejaky vezen... ak niekto je na pnke neopravnene, to nech si riesia s lekarmi, ktori pnky vypisuju.

slavomira236
8. feb 2023

@simca06022011 moja mama za cely zivot bola na pn raz v 61 rokoch a hned kontrolu mala

riyadh
8. feb 2023

@mariska1989 ake pravo maju dat ti fukat.. Ks normalne ziram...a dievcata nie nie som alkoholik, ale takto sa nechat ponizit?

riyadh
8. feb 2023

@mogaa mne nik neplati PN, ja mam na PN zarobene si predstav..

simca06022011
8. feb 2023

@slavomira236 no moj chlap tiez, odniesli sme jeden den pnku a na druhy den doobeda uz zvonili a on kedze szco, vysoke odvody tak mal za tych par tyzdnov co lezal so zlomenou nohou, kontrolu 4x urcite. Ja teda minuly rok tak cca 1-2x do mesiaca.
@riyadh :d Ja sice nepijem, ale teda dalo by sa to na nejake kvapky od kaslu hodit, nie? :DDD

saxana000
8. feb 2023

@veronikaszabova vazne ti ako tehotnej prisla kontrola?

loginexistuje
8. feb 2023

@saxana000 kontroly sa neurcuju podla diagnozy tu nemaju ani k dispozicii je to mytus ze tehotnym nechodia

simca06022011
8. feb 2023

@loginexistuje podla coho myslis, zenevedia v socialke diagnozu? podla mna vedia, v pnkovom papiery ta diagnoza je (v tej casti IA urcite), posudkovy lekar ktory chodi do ambulancii pozrie zoznam pacientov aj diagnozu a uz "papuluje" kto je na PNke dlho :D

saxana000
8. feb 2023

@loginexistuje nepoznam osobne aninjednu tehotnu ktorej prisla kontrola.ja sama som bola tehotna 4 mesiace pn.nemohol to poslat zamestnavatel?

luliu
8. feb 2023

@saxana000 kontroly chodia aj ku tehotným, nezáleží s čím je človek PN, výber je nahodny

mariska1989
8. feb 2023

@martinkatinka nič proti nim však samozrejme treba.len škoda že poznám takých čo si chodia kade tade a takým kontrola nedošla

mariska1989
8. feb 2023

@riyadh no lebo museli ísť za ňou až do obývačky nakoľko mala zlomenú nohu tak ujo ich pustil dnu a videli fľašu vína na stole a poháre povedala že nepila ale tak videli čo videli no ale potom sa pousmiala že museli že to je ich povinnosť .keď odišli sme sa zasmiali nad tým už len

janka_lolo
8. feb 2023

minulý rok som bola PN 8,5 mesiaca a ani raz mi neprišla kontrola
a syn ostal chorý dala ho lekárka na PN a hneď ako začala platiť sociálka tak mal kontrolu a akurát spal aj tak ho manžel musel ísť zobudiť do izby aby sa išiel ukázať, že je doma a aj papier ukázať im a to bolo večer