Pľuzgiere, mokvanie, žlté chrasty

2. feb 2023

ahojte, vyhodili sa mi na tvare najprv malinke pluzgieriky ako keby naplnene vodou. Potom praskali, nieco z nich vytekalo, teraz sa robia skarede zlte chrasty. Stipe to a svrbi a siri sa mi to dalej. Som objednana k lekarovi. Mate niekto skusenost co to moze byt? Cokolvek si na to dam tak sa to len zhorsi.

anicka176
2. feb 2023

Podľa popisu asi impetigo, ale trebalo by to vidieť, lekár predpíše antibiotiká a malo by pomôcť.

dadis
2. feb 2023

@anicka176 Suhlasim, impetigo. @autorka treba k lekarovi po atb mast a do tyzdna to mas vyliecene

autor
2. feb 2023

@anicka176

@dadis
vdaka baby, som myslela ze to je skor detska choroba, ani netusim kde by som to mohla chytit ...neviete ci mozu byt pri tom aj zvacsene uzliny? Pod bradou mam dve hrcky, myslim ze su to uzliny

dadis
2. feb 2023

Ja som to mala asi v 14tich..pri oslabeni organizmu, nejakej viroze, ranke na tvari, to vies dostat aj v dospelom veku. Zabrala mi antibioticka mastivka Bactroban. Tiez som si 3 tyzdne liecila domnely "herpes" pri ustach a nakoniec to za par dni liecby atb zmizlo.

autor
2. feb 2023

@dadis tiez som povodne myslela ze je to herpes...ale vzhladom na to ako rychlo a kde vsade sa to siri tak asi nie

sonalove
2. feb 2023

Nemáš doma morča? Alebo iného domáceho miláčika?
Môže byt prenášačom . Moja 14r dcera si to od neho zaniesla do ranky - na kolene si niečo vytlačila a potom sa jej to zväčšovala každý deň o tu mokvajucu časť- až ATB mast + ešte jedna zabrali a do týždňa to celé zaschlo, do dvoch to bolo úplne preč.

autor
2. feb 2023

@sonalove nemam praveze ziadne zviera, ani deti, tak neviem kde by som sa mohla nakazit

sonalove
2. feb 2023

Dostali sme na to ATB Mast Fucidin a gafrovu masť takto sa to zväčšovalo. 3. Foto je už po použití mastí.

autor
2. feb 2023

@sonalove ja to nemam taketo velke ale mam velmi vela malych chrast

gabika0825
2. feb 2023

Môže to byt herpes taký čo sa vyhadzuje na ústach, ale môže kľudne aj na tvari popripade iných častiach tela. Je to infekčné a ak to máš rozšírené môže byt že si tá v nemocnici nehaju. Ja by som byt tebou išla na pohotovost lebo sa to šíri naozaj rýchlo a je to infekčné. Čiže ostatný to môžu chytit tiež. Treba obzvlášť dávať pozor na oči. Mala to jedna v našej rodine a bola na koznom hospitalizovaná týždeň kvôli tomu, mala to na polke tvare. Naozaj nepríjemne.

gabika0825
2. feb 2023

@anicka176 nemusí to byt impetigo ale skôr herpes… impetigo sa chytá skôr od deti

gabika0825
2. feb 2023

A autorka, herpes sa šíri tiež rýchlo, stačí že si to neošetris ešte keď začína a chytíš si to v infekčnom štádiu a vieš si to preniesť hocikde. Píšem že jedna v rodine to mala a tiež zo dňa na deň polovica tvare skoro zasiahnutá…

autor
2. feb 2023

@gabika0825 no perfektne...a ako to prosim ta vyzeralo? lebo toto su take samostatne vyrazky/pluzgiere

anicka176
2. feb 2023

@gabika0825 impetigo majú často deti ale nie je to výlučne detské ochorenie, trebalo by skôr fotku aby sme videli ako to vyzerá...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jesenzima
2. feb 2023

To na brade je podľa mňa herpes, tiež niekedy takto vyzerám bohužiaľ ... Len tie pľuzgiere mávam menšie

jesenzima
2. feb 2023

Kým sa dostaneš ku dr, skoč do lekárne, ukáž im to, možno ti odporučia niečo ...

autor
2. feb 2023

@jesenzima ešte to mam aj na sanke ...tam su to ale samostatne vyrazky ...zajtra idem rano kuu koznej, skusim dovtedy nejako vydrzat

dadis
2. feb 2023

@jesenzima Toto je impetigo ako z knizky..

autor
2. feb 2023

@dadis radsej by som brala impetigo ako herpes 😀

jesenzima
2. feb 2023

@dadis ok, môže byť, nehádam sa.. mne sa takto zvykne rozliezt herpes...

dadis
2. feb 2023

@jesenzima Je to ozaj velmi podobne. Ja som to mala pri pere v 14tich a 3 tyzdne som si myslela, ze to je herpes...

gabika0825
2. feb 2023

No tá v rodine to mala presne takto isto. Na druhý deň už sa tie pľuzgieriky ako keby zliali do seba a mala to na polke tvare zachrastane a celé žlté opuchnuté. Čiže čím skôr nečakala by som

anicka176
2. feb 2023

Myslím, že by stačilo zájsť za obvodným lekárom, nemusí byť kožný. Ak ste po chorobe, alebo máte oslabenú imunitu alebo sklony k herpesu môže to byť kľudne herpes, aj herpes ak sa infikuje môže byť impetigizovaný... Aj v lekárni by vám mohli niečo odporučiť, ale len voľnopredajné a to asi antibiotická masť nebude. Veľa zdravia prajem

autor
2. feb 2023

@anicka176 herpes som nikdy nemala. Musim uz do rana vydrzat, potom dam vediet co povedal lekar

autor
3. feb 2023

no tak som bola...sestra hned ze herpes...a doktor ze impetigo 😀 dostala som fucidin mast a amoksiklav atb ...uvidime, dufam ze to pomoze