Plúcne chlamýdie

x_mery_x
13. apr 2024

Ahojte, zaujimalo by ma ake su priznaky pri dlhotrvajucich neliecenych plucnych chlamydiach, ak ma niekto skusenost.
Citala som viac prispevkov, kde nakoniec dietatu toto zistili, ale nejak som tomu nevenovala vtedy pozornost.
Maly kasle od decembra, nonstop je na liekoch a strasne ma to hneva, davam mu len stoptusin niekedy stopkasel. U dr.bol parkrat stale hovori, ze ma dychanie ciste. Tak preco potom furt ten kasel? Zacina mu hlavne na vecer po 18stej, v nocina rano. Cez den je v pohode. Co si o tom myslite? Dakujem, som uz strasne zufala z neho, nemoze predsa vkuse uzivat lieky.

dori2
13. apr 2024

@x_mery_x ja ked som mala mykoplazmy tiez vecer a noci boli horsie ako den. ale zasa ani den nebol bohvieco… kym mi na zo prisli trvalo to

lenkakravcova
13. apr 2024

@x_mery_x naši malí nejaký vírus ktorý spôsoboval kašeľ. Dva mesiace vkuse. Až dokiaľ nebrali Isopronosine sirup. Potom to prešlo

x_mery_x
autor
13. apr 2024

@dori2 dakujem..dr.nam dala este dva tyzdne, ci nezaberu nahodou lieky na alergiu a ked tak mu chce urobit nejake testy, ale teda dufam, ze tk nebude ono, lebo vraj sa to zase dlho lieci. :/

x_mery_x
autor
13. apr 2024

@lenkakravcova zistila im to dr.? Z krvnych testov? 🙂

lilianka28
13. apr 2024

@x_mery_x Ja som mala. Kašeľ hlavne nočný, dráždivý .Tiež dýchanie čisté a nič iné mi nebolo. Mne to potom až z krvi zistili. Cielene na pľúcne chlamýdie mi brali krv. Potom som užívala ATB, a všetko ok.

alexandra197
13. apr 2024

Syn 4r mal.uz 2x. Zistili z vyterov. Bral 2balenia klacidu za sebou. Takže cca 3tyz doma.

x_mery_x
autor
13. apr 2024

@lilianka28 hej presne tak to ma aj on. Budem musiet aj ja na to vypytat. Kebyze o tom necitam, tak ani neviem, ze nieco take existuje. :D

victoriab
13. apr 2024

@x_mery_x ano kasel vela kaslu, urcite necakaj, staci jeden krvny test a budu vysledky, mne vysli uz prekonane chlamydie, takze mi odmietla dat lieky, sla som k pkucnemu, mala som dake flaky este na plucach ako pozostatok, on mi dal atb, ale odvtedy som bola uz asi 3x chora a bola som znova u dr, neh spravi znova test

lenkakravcova
13. apr 2024

@x_mery_x áno z krvných testov sa to zisťovalo. Nejaký rsv vírus tuším sa to volalo.

x_mery_x
autor
13. apr 2024

Dakujem za skusenost, urcite budem riesit.
@victoriab

kleopatra114
13. apr 2024

Nepochopila som . Ma zistené chlamýd. Akútnu infekciu, či nie ? Ak áno, je preliečena 2-3 týždne atb [ klacid, popr. Summamed?

akab
13. apr 2024

@x_mery_x ja som ani nekašĺala, ale horúčky, bolesť kĺbov až som prestala chodiť. Chlamýdie, mykoplazmy a nejaká pleseň mi spustila reumu. Po piatich rokoch opäť. Určite riešte, dlho sa užívajú ATB a po pol roku opäť testy. Držím palce.

x_mery_x
autor
13. apr 2024

@akab uf, to mi je luto, urcite budem, dakujem za skusenost.

x_mery_x
autor
13. apr 2024

@kleopatra114 nema zatial nic zistene, len si navravam ci nahodou.

nitka1157
13. apr 2024

@x_mery_x
Presne toto riesim aktualne.syn stale chory.z vyteru niekolko bacilov.prelieceny vyter cisty.ale on stale kasle.skor vykasliava niekedy sucho.teraz ma uz aj soplik.od kedymal antibiotika stalemu nieco davam aby to vykaslal.dr povedal ze uz mu nrmam davat nic ze to prejde.no mne sa to nezda byt normalne.
Najstarsi syn vybral 2antibiotika.nakoniec mu zistila na alergo zapal pluc takze ma tretie.zobrala mu odbery.ak sa potvrdia chlamydie bo mykoplazmy mohol by to mat aj on? Ale nema teplotu nic ani unaveny

sante81
13. apr 2024

@x_mery_x na výsledky som čakala 4 týždne, takže by som asi trvala na odberoch čím skôr
A na krcnom ste boli? Nemá hnisavy zápal v dutinách?

x_mery_x
autor
13. apr 2024

@nitka1157 ja zial neporadim, ale ani nas nema teploty ani nic ine.

x_mery_x
autor
13. apr 2024

@sante81 fúha, nie nikde sme neboli.
Zvykne dostat ten kasel.aj napr, ked beha a zadycha sa.
A este mam variantu, ci to nie je alergicky kasel na prach. Ale planujem to vsetko do mesiaca poriesit, snad sa dozvieme nejaky verdikt.

sante81
13. apr 2024

@x_mery_x u nás sa na vyšetrenie alergologa čaká 6mes, a ak môžem poradiť, synovi pomohol inhalator , kaslal 3mes a všetky vyšetrenia boli v poriadku, kašeľ prešiel po inhalacii Vincentky

nitka1157
13. apr 2024

@sante81 aka casta inhalacia?

sante81
13. apr 2024

@nitka1157 3x denne, myslím že 7-10 minút

x_mery_x
autor
13. apr 2024

@sante81 viem boli sme uz prvykrat v decemri, ma klasicku sennu nadchu, len na tie pele, stromy mu robili testy, v maji mame kontrolu, tak chcem pozistit viac. 🙂
A vincentku inhaluje od januara 2xdenne, ale nejake zlepsenie som nepostrehla

victoriab
13. apr 2024

@sante81 tak vam to pomohlo? Ja stale nad tym rozmyslam,mam zadnu nadchu, v hrdle stale hlieny, drazdenie na kasel..

sante81
13. apr 2024

@x_mery_x ja som tým prešla s obidvomi deťmi zač.roka, na alergologii sme boli včera, ale to len preventívne na kontrolu.
Dcere zistili na krčnom príčinu a synovi nezistili nič. Do dnes neviem prečo kaslal tak dlho.
Prajem skoré uzdravenie 🍀

sante81
13. apr 2024

@victoriab za vyskúšanie nič nedáš 😉

kacena4
13. apr 2024

ked kasla v casovych obdobiach nebudu to chlamidie podla mna, ked som ich mala isla som si pri namahe vykaslat pluca + som nevedela pri reci popadnut dych zistili mi ich po par mesiacoch ked sa mi stav zacal zlepsovat, myslela som si ze alergia/astma. ta sa prejavuje len "obcas" vecer v noci ci nad ranom

majlo1234
14. apr 2024

Nech mu vezmu krv, od decembra kasle a este sa k tomu pani doktorka nema? Mna z toho ide porazit, ked toto citam

x_mery_x
autor
14. apr 2024

@kacena4 dakujem, to by bolo lepsie ak by mal len tu alergiu, ale aj tak trebalo by asi nieco aj na to. 🙂

x_mery_x
autor
14. apr 2024

@majlo1234 žiaľ, aj sme si pytali v january, nech mu spravi test, ona ze netreba, aj tak by nic neukazal, ked nema teploty. Hmm