Plešina vzadu na hlave

deniskatimmy
3. jún 2022

Ahojte…nestretli ste sa s tým niekto…pred dvoma týždňami som bola na operácii…6 hodín v narkoze, po operácii mi začali padať vlasy čo som prisudzovala narkoze a jej následkom. Lenže oni padajú až tak že sa mi vzadu na hlave vytvorila okrúhla plesina úplne bez vlasov 😢 neviete čo s tým? Alebo akého lekára navštíviť?

lindusss2016
3. jún 2022

@deniskatimmy odkial si?

deniskatimmy
autor
3. jún 2022

@lindusss2016 spisska nová ves

monkabohdalova
3. jún 2022

@deniskatimmy najlepšie keď si dáte vlásky podstrihnúť, mala som to iste po operácii hlavy, vlasy mi začali neskutočne padať, tak som sa dala ostrihať na úroveň uší a to mi veľmi pomohlo

tosomja
3. jún 2022

@deniskatimmy máš na hlave ako keby mapu bez vlasov? Pozri alopecia

deniskatimmy
autor
3. jún 2022

@monkabohdalova to ma tiež napadlo ale hanbím sa ísť ku kadernícke 😢

deniskatimmy
autor
3. jún 2022

@tosomja pozerala som nato čítam to celý čas o tom…pôjdem v pondelok ku svojej dr nech mi dá lístok na kožné a uvidím či to je to…

kkovacovak
3. jún 2022

@deniskatimmy na kožné nepotrebuješ lístok. Ja som to mala tiež mapu cez 5cm. Úplnú plešinu. Ono závisí veľa od toho či sú tie cibuľky poškodené alebo nie. To ona uvidí a pripadne nasadí liečbu. Mne vlasy začali rásť po pol roku ale ja som nemala poškodené cibuľky. Skrátenie vlasov ako ti tu niekto radi nepomôže lebo to s tým nič nemá

deniskatimmy
autor
3. jún 2022

@kkovacovak nie? Myslela som že treba tak super tak pôjdem rovno na kožné ráno…a môžem sa opýtať ako vám to vyšetrovala? Používala nejaký prístroj alebo niečo? No to mám aj ja ma to cez 5cm určite a úplná plesina hole miesto 😢

deniskatimmy
autor
3. jún 2022

@kkovacovak a ešte sa chcem opýtať čo vám nato predpísala?

kkovacovak
3. jún 2022

@deniskatimmy vyšetrovala to takou lupou alebo ako to mám nazvať. Tam práve videla že tie vlasy sú ako keby odlomené úplne pri hlave a v jednom hlúčiku. Tak aj zistila že cibuľky sú nepoškodené. Ja som to mala úplne hladké ako keby tam nikdy ani vlasy nerástli. Vtedy mi ešte povedala že čo vidí okolité vlasy tak sa to bude ešte zväčšovať. Poslala ma na odbery, vyšetrovala stolicu. Dala mi na to nejakú liehovú vodičku zarobenú z lekárne a potom ešte jednu na rast vlasov. Ťažko ale povedať či to v niečom pomohlo alebo by vlasy začali rásť samé. Nezistili mi ale nič. Mala som ale pol roka predtým zdravotné problémy a z toho prameniaci stres tak to pripisovala tomu. Neskôr som zistila že som mala na druhej polke hlavy tiež jedno ložisko ale menšie.

deniskatimmy
autor
3. jún 2022

@kkovacovak jaaj takto…tak nič pôjdem na kožné…je dosť možné že ja to mám za následok z operácie a z narkózy…nakoľko po operácii som presne na tom mieste mala hrču a teraz tam mám úplne nič hladkú pokožku…a zväčšovalo sa vám to?

kkovacovak
3. jún 2022

@deniskatimmy ak nájdem tak pošlem foto do správy. Ja som to mala najskôr také malé a vyzeralo to ako keď začína chlap plešatieť. Potom sa to úplne vyhladilo a bol to taký pravidelný kruh. Zväčšilo sa to o dosť narozdiel od toho aké to bolo na začiatku. Hlavné je že sa to dalo dokopy a určite to bude aj tento prípad keďže je to po operácii

kkovacovak
3. jún 2022

@deniskatimmy poslala som fotku do správy. To bolo konečné štádium

deniskatimmy
autor
3. jún 2022

@kkovacovak idem pozrieť

tosomja
3. jún 2022

@deniskatimmy môj bývalý manžel má po celej hlave mapy, vyzerá ako muchotrávka. Chodí už tri roky na kožné a nič mu nepomáha. Aj mu to opichala, aj vodičky rôzne a nič nepomáha. Aj mu tam rastu jemne vlásky, ale stále má nové ložiská a aj bradu má fľakatu. Pripisujú to stresu, on je veľký nervak a stresman.

deniskatimmy
autor
3. jún 2022

@tosomja a tak ja ako vôbec nemám stres ani nervy…tak úplne v pohode ako niekedy mám nervy ale tak ako bežný človek nič extra

luccija
3. jún 2022

@deniskatimmy na tom mieste, kde teraz nemáš vlasy si mala hrču, ktorú operovali?

deniskatimmy
autor
3. jún 2022

@luccija nie nie…mne operovali zuby….a po operácii sa mi tam urobila hrča…asi dva dni ma bolela a potom nic už…hrča ustúpila a teraz na tom mieste nemám vlasy