Pleseň v ústach

oliverko5
18. mar 2015

chcela by som sa spytat mal niekto problem s plesnou v ustach??mne sa to spravolo po dobrati antibiotik a stale sa mi to vracia..bola som u lekarky dala mi fluco sandoz ale chcela by som skor nieco na prirodnej baze alebo nejake rady ako ste sa toho zbavili..dakujem

suraya
18. mar 2015

a krcne mandle mate v poriadku? moze to byt v nich ta plesen. Ja by som ich dala vysetrit.

spirit16
18. mar 2015

Pri ATB a po ATB ste brali probiotika? Ak nie, tak tym by som zacala. Treba pozriet nejake kvalitne.
Inak potom z prirodnych veci viem poradit.
Napriklad pelovy sirup od Justu. Neskor vecer vam mozem poslat viac info ak chcete.

jarmillka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oliverko5
autor
18. mar 2015

praveze nejem vobec chlieb pecivo ani sladke uz 3 mesiace...upravila som si stavu a probiotika som vzdy brala pri atb..

spirit16
18. mar 2015

@oliverko5 - je dobre ich brat aj nejaku dobu po ATB a ako povedala jarmilka, je dost mozne ze mas plesen aj inde, teda mas prekysleny organizmus

nutrimas
19. mar 2015

@oliverko5
v prvom rade vysadte biely cukor, ten prekysluje organizmus a podporuje mnozenie bakterii, kvasiniek, plesni.
Vhodna nahrada je brezovy cukor, ktr. sa odporuca prave pri mykozach, chutovo je takmer rovnaky ako biely, avsak ma mnoho inych aj zdr. ucinkov:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Na plesne, mykozy je ucinny oreganovy olej. Moze sa uzivat vnutorne a tiez aplikovat priamo na poskyhnute miesta.
https://www.modrykonik.sk/shops/ine/kwgp/olej-o...
Taktiez by ste mohli vyskusat tzv. "mlganie olejom" - za pomoci kokosoveho oleja, najlepsie panenskeho, ma tiez vyborne antimykoticke ucinky.
VIac o nasej vlastnej skusenosti s mlganim piseme v nasom clanku. Ak Vas to zaujalo, pozrite si medzi nasimi clankami v nasom profile.
Skore uzdravenie zelame.

oliverko5
autor
19. mar 2015

dakujem pekne za vsetky prispevky...

blue99
20. mar 2015
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
lenbea
20. mar 2015

@oliverko5 probiotiká a skús kvapky z grepfruitových jadierok citrovital alebo citrogrep, tie sú všeobecne proti plesniam a môžu sa užívať aj vnútorne. tiež levandulová a čajovníková silica má antimykotické účinky, ale nemám to odskúšané. ale používam ich preventívne.