Plesen alebo borelióza

juljul
21. apr 2022

Ahojte, cca v októbri sa mi na stehne urobil suchý svrbiaci fľak, najprv som myslela ze ekzém a snažila som sa to co najviac premastovat. Keď to nepomáhalo, sestra mi požičala kortikoidovu mast Belogent, na prvý raz mi to celkom stiahlo a par týždňov bol kľud. Potom sa to ale vrátilo, skúsila som opäť Belogent, ale už nezabral, svrbenie pokračovalo. Išla som teda k Dr., ktorý vyjadril podozrenie aj na boreliózu, rovnako sa vyjadrila aj kožná, že to okrem iného môže byť. Na odber idem až 2.5., no môže vraj ísť aj o plesen. Mala prosím niektorá niečo podobné, pripadne ak ste mali boreliózu, mohlo by to mat aj takýto priebeh, že najprv svrbiaca koža a až potom červený lem? Mňa to hlavne veľmi svrbí. Ďakujem.

luccija
21. apr 2022

@juljul a zväčšil sa Ti či stále je rovnaký?ja som mala podobne mala som pleseň od morciat

juljul
autor
21. apr 2022

@luccija ahoj, rozšírilo sa to smerom hore, najprv bol ten fľak len v tej dolnej časti. Tebe sa to rozširovalo casom?

luccija
21. apr 2022

@juljul áno a mala som okraje viac červené ako ostatok.Kožný, keď to videl hneď sa pýtal či máme nejaké chlpate zvierata

zefyra
21. apr 2022

@juljul Ja som mala takýto fľak ale viac guľatý a mam boreliozu.

juljul
autor
21. apr 2022

@luccija no my domace zviera nemame, ale na jesen sa ku nam zatulal jeden psik, ktoreho sme chvilu mali, tam by aj sedel ten cas, kedy sa to objavilo. Len je mi divne, ze by to odo mna nechytil dalej vramci rodiny nikto. Teda aspon som sa docitala, ze je to dost prenosne.

juljul
autor
21. apr 2022

@zefyra ahoj, a aj ta to svrbelo a bolo suche na dotyk?

mamina654
21. apr 2022

Aj ja som mala boreliozu, ale vyzerala úplne inak. Mala som kruhový tvar, lem kruhu bol červený. Vnútro nebolo také červené. A nesvrbelo, len to bolo škaredé.

juljul
autor
21. apr 2022

@mamina654 dakujem za spravu, no ja tiez citam, ze boreliovy flak je skor v urovni koze a nevystupuje.

mamina654
21. apr 2022

@juljul skúsila by som Imazol plus

juljul
autor
21. apr 2022

@mamina654 od koznej som zatial dostala Belogent a Micetal na striedacku, kym pojdem na krvne testy.

zefyra
22. apr 2022

@juljul Mňa to skôr bolelo a palilo.

luccija
22. apr 2022

@juljul veď uvidíš ..ani u nás to nikto nedostal a všetci sme ich mojkali