Platí sa za PCR test?

lilika2891
10. jan 2021

Ahojte prosím vás neviete platí sa za pcr test ak mám príznaky covidu?

kiwi69
10. jan 2021

@lilika2891 neplati sa.
Prihlas sa cez https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-... a tam si vyber pcr test

tosomja
10. jan 2021

Neplati. Musis sa registrovat na korona.gov.

otiliahorvathova
10. jan 2021

@kiwi69
@tosomja môžem sa pripojiť k téme???
Chcela by som sa opýtať neviete ako to je s tým.Manzel mal pozitívny AG test ja negatívny.
Ostali sme v karanténe a za dva dní to prišlo aj na mňa no už prechádza po karanténe mam ísť na PCR test ze to musim mať no ale ze vijde pozitívny a zase karantena? Alebo ako

tosomja
10. jan 2021

@otiliahorvathova volaj dr, ale ano, ja by som sa objednala na pcr a ostala doma, aby som nenakazila ostatnych.

otiliahorvathova
10. jan 2021

@tosomja ked dr sa nemozme dovolať už týždeň raz obsadené a raz nedvíha nonstop jej volame.Ale na PCR test som objednaná už ale hovorili my že aj ked prekonám covid tak stale budem mat test pozitívny a karanténu

tosomja
10. jan 2021

@otiliahorvathova moj ex mal pozitivny pcr, po 10.dnoch ho poslali na pretestovanie a este bol tyzden doma. Takze ked mas tazkosti, tak ci tak by si mala byt doma

drzaopica
10. jan 2021

@otiliahorvathova preco mas ist na test az po karantene?ano po tvojom pozitivnom vysledku musis zase ostat doma aj ty aj on 10 dni doma
Je to na hlavu postavene, ale co uz....ja pokym som dostala termin na PCR boli sviatky uz som davno mala jednu karantenu za sebou a cela rodina musela zase sediet doma, lebo som 7 dni cakala na termin a 3 dni vysledok.Tym padom muz mal uz po karantene a nemohol ist na RTG pluc, lebo cakal kym ja skoncim hoci sme realne covid uz prekonali papierovo este nie🙂)
Pred PCR som si z vlastnej info kupila v lekarni antigen a spravila si ho.

drzaopica
10. jan 2021

@tosomja uz neposielaju ludi znova na testy po covide to kedy bolo v prvej vlne?vraj ludia dlho vykazuju pozitivitu aj 2,3 mne lekarka povedala, ze 3 m sa nemam dat testovat pockat 10 dni a., ak nemam priznaky mozem do prace s potvrdenim od nej, ze som prekonala

drzaopica
10. jan 2021

@otiliahorvathova aj muz musi byt doma, pokym tebe neuplynie tych 10 dni znova.My sme ochoreli postupne 3 a sme doma uz to radsej ani nepocitam kolko dni.Muz mal bolesti hrudnika kasel bolesti chrbta uz som sa bala, ze bude mat zapal kvoli karantene ostatnych ho nemohla poslat na RTG hoci realne sme boli s priznakmi a infekcni cez Vianoce ludia sa dostanu na vysetrenie ci k ATB neskoro preto je tolko mrtvych, az ked lapaju po dychu a obojstranny zapal pluc niekto si ich vsimne a potom je casto neskoro

otiliahorvathova
10. jan 2021

@tosomja áno samozrejme my sme radšej zatiaľ doma.Lebo az v utorok idem na ďalšie testy

otiliahorvathova
10. jan 2021

@drzaopica no veď toto že manželovi je dobre už par dní mne tiež ale pocula som že aj ked človek sa citi dobre test vide pozitívny a zas karanténa keď už sme to prekonali? Ale uvidime no ak budeme musieť byť tak určite budeme

otiliahorvathova
10. jan 2021

@drzaopica no toto aj ja som pocula že aj 3 mesiace ukáže ešte test pozitívny výsledok.Ale keďže ja som mala negatívny AG a muž pozitívny tak mňa objednali ešte na PCR aby som mohla mať potvrdenie že som prekonala

otiliahorvathova
10. jan 2021

@drzaopica no ano to viem ze musíme byť všetci zasa doma.Tak jak s teraz tak aj potom celá domácnosť

tosomja
10. jan 2021

@drzaopica co bolo celoplosne , den predtym bol na pcr kvoli priznakom a potom po 10 dnoch volal dr a zase musel ist.

tosomja
10. jan 2021

@otiliahorvathova a nestaci ist na protilatky?

otiliahorvathova
10. jan 2021

@tosomja no volala som k deckej lekarke co mame deti,lebo našej sme sa nemohli dovolat a ona povedala ze v prvom rade mam sa objednať na testy ze aj tak ma vezmú až po manželovej karantene a aj tak je.Lebo aby som potom mala potvrdenie že sme prekomali covid lebo ked bide testovanie môže byť že nam bude ukazovať ešte pozitívny vysledok a tak že budeme mať potvrdenie o prekonani covidu