Platba za preventívnu prehliadku

henrietag
12. apr 2012

Bola som u svojho gynekologa na ročnej prehliadke a len by som chcela upozornit na to ze uz nie je bezplatna, u mojho gynekologa sa platí 10 eur VZP jednoducho prestala preplacat cele vyšetrenie, stretli ste sa stým aj vy ? 😒 je to smutne ...

lenka3007
12. apr 2012

@henrietag a neberies antikoncepciu? lebo ja ked som brala, tak som si musela platit ročnu prehliadku 15 €.

eaka
12. apr 2012

Na preventívnu prehliadku má nárok každá žena jedenkrát počas kalendárneho roka po dovŕšení 18. roku života alebo od prvého tehotenstva.

Náplňou preventívnej prehliadky je dôkladná anamnéza a odborné poradenstvo v otázkach antikoncepcie, hormonálnej substitučnej liečby, prevencie sexuálne prenosných ochorení, poučenie o zvýšenom riziku gynekologických malignít v súvislosti s pozitívnou rodinnou anamnézou prítomnosťou ďalších rizikových faktorov u ženy,

na stránke som nenašla nič o platbe, ale reagujem hlavne na to, čo napísala @lenka3007, ananmnéza a poradenstvo v oblasti antikoncepcie by podľa info na stránke vszp mali byť "v cene" každoročnej preventívnej prehliadky, ktorá je platená zo zdrav.poistenia...

lenka3007
12. apr 2012

@eaka mne to bolo tiez divne, ale gynekolog mi hovoril, ze to platim ked berem antikoncepciu za tie pečeňove testy (ci ako sa to vola) raz rocne, ktore mi robieval hned aj s preventivkou... Ale neviem ako je to teraz, naposledy ked som u neho bola v decembri, tak som nic neplatila, lebo uz antikoncepciu neberiem...

eaka
12. apr 2012

@lenka3007 no ja som to napísala hlavne preto, že či Ťa neodr..., ja som brala antikoncepciu nej.6-7 rokov a preventívky som si neplatila...

lenka3007
13. apr 2012

@eaka ??? tak ti neviem, ked som vysadila Antikoncepciu, tak odvtedy som mala vysetrenia zadarmo... No zacinam mat pocit, ze kazdy doktor ma svoje pravidla 😕 ach jaj, ved na niekom musia zarabať 😠

eaka
13. apr 2012

@lenka3007 bude to nejak tak...

henrietag
autor
16. apr 2012

Dakujem dámy za odpovede nie antikoncepciu neužívam ..
doteraz som ani ja nikdy nič u gynekologa neplatila a musím povedat ze ho mam výborného Mudr. Kunský (NR)