Platba za návštevu psychológa

blondeviktor
16. dec 2023

Prepláca niečo poisťovňa, ak pôjdem k psychologovi? Lebo 30€ za každú návštevu je dosť vela. Ďakujem

pribinak
16. dec 2023

@blondeviktor áno prepláca, ale zavolaj si do svojej poisťovne aké sú konkrétne podmienky

zuzuliennka1
16. dec 2023

@blondeviktor zalezi, aky psycholog, a aku mas ty poistovnu a ake zmluvy s akymi poistovnami dany psycholog ma.
kazda poistovna a kazdy psycholog ma ine podmienky, zisti si to konkretne

bublinka1426
16. dec 2023

@blondeviktor ale ked mas vymenny listok, aj tak musis platit?

bluecapybara
16. dec 2023

Ak ma zmluvu s poisťovňou a máš výmenný lístok, tusim 25 sedení je hradených poisťovňou? Aspoň sa mi marí, že kedysi to takto bolo.

euka210
16. dec 2023

@blondeviktor 30e je cena na vychode. Pokial ma psycholog zmluvu s poistovnou, tak sa da cez poistovnu s vymennym listkom.

ivangeline
16. dec 2023

Nejaky pocet preplaca,ak ma zmluvu s tvojou poisťovňou. Btw,30e je este dobra suma. ;)

zefyra
17. dec 2023

@blondeviktor Ja mam Union, doporučenie od psychiatričky a chodím celé roky pravidelne každé dva týždne zadarmo.

zuzinabila
17. dec 2023

@blondeviktor som psychologicka,takze ber to ako info z prvej ruky.kazdy psycholog to ma inak,ci je zacleneny do systemu statnych poradni alebo ma vlastnu prax,resp.je v mimovladke a pod.pises,ze 30 eur,to bude zrejme na priamu platbu niekto.ked chces zadarmo,spytaj sa vo svojej poistovni,alebo obvolaj ambulancie v okoli.

zuzinabila
17. dec 2023

@bluecapybara nie,nie je to tak .

bluecapybara
17. dec 2023

@zuzinabila aha, tak potom to tusim platí u nezmluvného v unione? Aspoň teraz toto pozeram…

https://www.aktuality.sk/clanok/sgwIvrr/v-terap...
Psychoterapiu uhrádzame u nezmluvného psychiatra, psychológa či psychoterapeuta (certifikovaní psychoterapeuti) do výšky 80 % v súlade s nárokom definovaným zákonom, podľa ktorého je počet sedení hradených poisťovňou 25 za rok.

No a keď ma teda psycholog zmluvu s poisťovňou, ako to je?

zuzinabila
17. dec 2023

@bluecapybara ano,toto je konkretna ponuka z Unionu.

bluecapybara
17. dec 2023

@zuzinabila a inak vo všeobecnosti je to ako, keď ma psycholog zmluvu s poisťovňou?

eliska13
17. dec 2023

@bluecapybara bola som u súkromnej na VL nič som neplatila celú sériu sedení zadarmo

bluecapybara
17. dec 2023

@eliska13 keď hovoris súkromná.. mala zmluvu s poisťovňou? Koľko bolo tých sedení?

zuzinabila
17. dec 2023

@bluecapybara musis sa pytat v konkretnej ambulancii,kazdy to ma inak.je to ako u lekarov...u kazdeho platis inak alebo neplatis nic,nie su vseobecne cenniky.

eliska13
17. dec 2023

@bluecapybara áno, mala zmluvu s poisťovňou veď preto som neplatila.25 sedení Dôvera, ale bolo to pred 5 r neviem aký počet teraz preplacaju

bluecapybara
17. dec 2023

@zuzinabila hm, aha, u lekara neplatim nic ak ma
zmluvu, preto mi to nejako neslo do hlavy..

zuzinabila
18. dec 2023

@bluecapybara neviem,odkial si,ale ja som.v BA bezne u lekarov,ktori mali zmluvu s poistovnami platila,napr.u koznej 20 Eur kazda navsteva..preto som pisala,ze sa to neda zovseobecnit s tymi platbami.

bluecapybara
18. dec 2023

@zuzinabila tiež som v BA 🙂