Plantárna fascitída

veronique1988
28. feb 2024

Ahojte malí ste niekto problém zo zapalenou slachov na nohe? ( Päta) čo nato zaberá .. vyskúšala som už všetko možné ... Obstrek , razovú vlnu, ladovanie..

gemerka17
28. feb 2024

@veronique1988 pri razovej vlne je dôležite aj aká je. Radialna je slabšia ako fokusovana. Vložky a cvičenie je nutnosť robiť stále počas liečby aj po nej. Vhodna obuv detto, ziadne slapky, podpätky, čižmy, balerinky. Skus ešte laser 4. Geneneracie.

amelie2017
28. feb 2024

U nas v Spanielsku sa to lieci az ibuprofenom 🤦‍♀️ vytrpela som si mesiace. Mne nastastie pomohlo, ked som schudla a spravna obuv, vlozky do pracovnej.

veronique1988
autor
28. feb 2024

@gemerka17 mala by byť fokusovana, vložky už mám je to o trošičku lepšie ale stale to bolí .. dosť ma to obmedzuje a už som z toho zúfalá 🙈

veronique1988
autor
28. feb 2024

@amelie2017 zaberá mi flector prášok ale to nemôžem stále užívať..

gemerka17
28. feb 2024

@veronique1988 vložky máš aké? Bola si vysetrena podologom? Fyzioterapeut by mal ukázať vhodné cviky, treba cvičiť pravidelne. Obuv máš akú?
Razovu vlnu ti kto poradil a na základe čoho? Rozsah zápalu ukázala magneticka rezonancia?

hederamonstera
28. feb 2024

Ja s tym idem po 2 rokoch konecne k obvodnej, lebo uz to tak boli, ze sa to neda zniest. Tak som zvedava kam ma posle

zuzuliennka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
felycity
28. feb 2024

Mas patovu ostrohu a z tho zapal slachy ? Ak ano, tak oziare si skusala?

missviolet
28. feb 2024

mne pomohlo kazdy den si to masirovat, orto vlozky, natierat magneziovym kremom aj jest kvalitne magnezium... toto je rutina ktora mi vzdy pomoze ked sa to vrati (vzdy vtedy ked na seba velmi tlacim s kazdodennym fyzickym pohybom a proste to prezeniem)

veronique1988
autor
29. feb 2024

@gemerka17 magnetickú mam až o mesiac .. vložky mam od podologa a na razovú vlnu ma poslal ortoped .. pravidelne cvičím, taktiež aj masáže každý deň..

veronique1988
autor
14. mar 2024

@felycity nie ožiare som neskúšala som objednána na maj ale obavam sa toho 🙄

felycity
14. mar 2024

@veronique1988 neobavaj, to len na patu nastavia, 1 minuta a odchadzas, ale az cca po mesiaci budes citit ucinok

veronique1988
autor
16. mar 2024

@felycity to mi bolo povedané aj keď absolvujem razovú vlnu ..ale akosika nič ... A najviac ma štve to obmedzenie hlavne v práci ..

luciakvapilova
2. jún 2024

@veronique1988 mala, pred 4 rokmi a teraz opäť....ach jaaaaaj.....

veronique1988
autor
2. jún 2024

@luciakvapilova ja to mám stále už som aj po ožiare a stále to bolí ... 🤷‍♀️ Už neviem čo stým..

majka36912
2. jún 2024

Mne ani ozarovanie nepomohlo. 4 mesiace som trpela, 8 mesiacov bola na PN, az teraz po 1,5 roku je to ovela lepsie, ale musela som zmenit aj pracu, aby som bola na nohach co najmenej 😔

veronique1988
autor
2. jún 2024

@majka36912 Aj ja som bola pn 7 mesiacov no už som musela ísť do práce lebo doma to bolo už na prášky , plus financie.. 🫤

majka36912
2. jún 2024

@veronique1988 To ti verim, my sme museli siahnut na rezervu, 8 mesiacov bez normalneho prijmu bolo dlho. Ale citim, ze ked som dlhsie na nohach a pretazim ju, tak akoby sa mi to zase cele vracalo, nie az taka bolest, aku som mala, ale predsa... Zaujimalo by ma, ci je moznost, ze by to raz uplne preslo...

cuculik1
2. jún 2024

Mam uz tri roky....vyskusala som tiez asi vsetko....razove vlny ( rozne, opakovane, laser, vlozky, barefoot, masirovanie, spachtlu......a stale to mam....teda som rada, ze uz prejdem denne aspon z prace domov ...cca 2 km, ale vzdy ked skusim viac, slacha opat boli....na beh som musela zabudnut, to iste turistika....zo sportu mi ostal jedine bicykel....ak na nieco prides, podel sa....tiez uz toho mam dost)

veronique1988
autor
2. jún 2024

@majka36912 ja robím 12ky našťastie nie každý deň ,ale ná koncu smeny to už cítim a opuchne mi členok .. zajtra mam kontrolu u ortopéda som zvedavá čo mi povie ..

veronique1988
autor
2. jún 2024

@cuculik1 ja si ladujem nohu zo studenou fľaškou s vodou .. aspoň na chvíľu to necítim .. plus masírujem loptičkou..ale stale sa to vracia ..ked si dam flector tak ma to neboli ako náhle si nedam tak som tam kde aj predtým ... vložky som vyskúšala od ortopéda aj od podologa .. masírujem každý večer plus cez den bandáže...

cuculik1
3. jún 2024

@veronique1988 ja to uz mam v stadiu, ze ma to bezne neboli...len ked dlhsie chodim....minule som skusila beh a zacalo boliet ani nie po 500 m. Ale cez den je to uz ok....no vzdy ked prepisknem km noha opat boli...takto je to dookola uz dva roky....prvy rok to bolelo viac....tiez som vtedy aj ladovala, rolovala atd...

veronique1988
autor
4. jún 2024

@cuculik1 snáď to raz prestane bolieť .. 🙂

veronique1988
autor
14. júl 2024

@cuculik1 ahoj ako stou pätou? Prešlo ti to? Mne vôbec , už som zúfalá z toho

simca06022011
14. júl 2024

Napisem co ja robim : prvé čo.som.spravila bolo ze som vyhodila ortopedicke vlozky od lekára, ja som v tom mala.pocit ze umriem. Injekcie mňa boleli jak šľak a zhoesovala sa mi bolesť. Komplet som.vymenila topánky. Žiadne tvrde päty, žiadne tvrdé podrážky, tenke podrazky, tesna obuv, baleriny... Plávanie, cvičenie + super mi na to pomáhajú trisky vo welness.. ľudia si tam masíruje chrbty a ja nohy 😂
Vložky makkucke kozenn3 som mala z ecco, obuv celkom som musela kúpiť o číslo viac - nesmelo ma nič tlačiť zo zadu nad pätou. Perfektne mi napr.vyhovuje sketchers archfit obuv. Vydržím v tom chodiť dlho. Slapky/ sandále mäkké, žiadne žabky s centimetrovou podrazkou, ani tvrde kozene slapky, radšej mäkké gumené z čínskeho...

zuzuliennka1
14. júl 2024

@simca06022011 skechers arch fit su najlepsie tenisky💛 ja teda dlhee roky si kupujem skechers, ale tato “novinka” nema chybu

simca06022011
14. júl 2024

@zuzuliennka1 tak tak. Ja mam fakt obmedzený výber obuvy ale odkedy som vymenila nekompromisne topánky, je mi o mnoho lepšie.

veronique1988
autor
15. júl 2024

@simca06022011 musím ich pozrieť a vyskúšať ..ja som bola dnes na obstrekoch do päty bolesť príšerna, myslela som že vyskočim z lehátka...

simca06022011
15. júl 2024

@veronique1988 áno aj mne to dávali. 6.krat som už cestou domov revala a viac som nešla. Ponadavala som si vždy. Lekára som poučila, nech mi to pichne a uteká preč a nerieši. Mňa to strašne boli. Vlastne čokoľvek s chodidlo.

veronique1988
autor
15. júl 2024

@simca06022011 Aj ja som mu povedala že nech mi povie keď začne pychat a hlavné pomalí 😆 vraj to prejde že treba vydržať , vravím mu rok čakám a nič stale to boli