Plánovaný zub - bolesť

21. máj 2023

Baby poraďte prosím. Mám jeden zub 7 hore ktorý mi zubár plomboval pred cca 6 rokmi, všetko ok nevedela som ani o ňom celé roky a teraz pred pár mesiacmi ma v Tom bude začalo pichať, žiadna iná bolesť len sem tam také pichnutie, no od vcera ten zub začne spontánne boliet len tak z ničoho nič aj bez podnetu. Neboli na zahryz ale úplne spontánne a potom prestane a zase a takto dokola. Problém je že som mimo bydliska a prídem o týždeň myslíte že to vydrží? Čo ten zub odumiera,alebo sa tvorí zápal? Mám strach ,,,, a ďalšia posledná otázka mám zo sebou antibiotiká pre istotu ich stále nosím. Myslíte že je ok si to prevenčne nasadiť? Diky za každý radu

colsami
21. máj 2023

Na vsetky otazky Ti dokaze odpovedat jedine zubar a to po riadnom vysetreni, co sa deje so zubom.

A antibiotika sa nenasadzuju prevencne a uz vobec nie "samousudkom"...

Ved ked si aj mimo bydliska, chod aspon na najblizsiu zubnu pohotovost, ked mas problem 🙄
Neviem naozaj co cakas od internetoveho fora, ja fakt nechcem vyzniet neprijemne, ale precitaj si to po sebe a uznaj ze je na mieste dvihnut zadok a ist sa tieto veci pytat zubara v sluzbe...