Plánovaná operácia a nádcha - zahlienenie

marcella84
4. júl 2022

Ahojte, pekný večer prajem, musím sa trošku pospovedať... Vo štvrtok mám plánovaný termín laparoskopickej operácie, v stredu ráno príjem do špitála, no v posledné dni mám stále akosi problém so zahlienením hrdla a pocitom zvierania v krku, takisto mám zaľahnutý nos a musím si pravidelne striekať Otrivin. Hlieny nevykašliavam, ale musím ich neustále vypľúvať a je to dosť nepríjemné. Aby bolo jasné, trpím chronickou zadnou nádchou, ale je to také premenlivé, raz sa to zmierni, inokedy sa zasa príznaky zhoršia a tak ďalej, ale tieto posledné dni je to dosť intenzívne, možno aj zo samotnej nervozity z operácie.
Obvoďáčka i anestéziológ mi vravel, že pri samotnej anestézii by to nemalo až tak vadiť, a že by operáciu už nerušil, keďže už raz mi ju kvôli Covidu preložili. Ale predsa, mám z toho dosť nečisté svedomie a pocit úzkosti. Takisto, keď so spolubývajúcimi pacientmi budem neustále "chrachľať" a vypľúvať hlieny, tiež to nebude pôsobiť moc príťažlivo... Máte skúsenosti s niečím podobným? Myslíte, že bude vadiť užitie liekov zmiernenie príznakov aj krátko pred operáciou?

e1i
4. júl 2022

@marcella84 uvidis v stredu. Sama si isto ziadne lieky nenasadzuj mozno ti ju nakoniec aj tak prelozia. Jednu babu ked som bola v nemocnici poslali domov, lebo mala herpes a kedze nebola sa v piatok ukazat, ze dosla az v nedelu tak ju zrusili. Anesteziolog by ju neuspal

kacena4
4. júl 2022

rano pred prijmom na operaciou ta skontroluje anesteziolog a ten rozhodne ci je to na operaciu alebo nie tam uvidis

marcella84
autor
4. júl 2022

Vďaka za názory. Bude to inak moja prvá operácia, v nemocnici som strávila dosiaľ iba 1 noc a aj to, keď som mala ešte 8 rokov a len ako na pozorovaní. Preto ešte nemám skúsenosti, ako to tam vlastne beží.

zuzanaallen
5. mar 2024

@marcella84
Ahoj🙂 viem ze je toto uz velmi stary prislevok,ale xhcela som zistik,ako si dopadla🙂
Tiez mam momentalne zadnu nadchu a o 10 dni ooeraciu,tak som z toho vystresovana🙂

marcella84
autor
5. mar 2024

@zuzanaallen Pozdravujem 🙂 Nakoniec som vtedy sama požiadala o odklad operácie, nakoľko v deň príjmu som sa fakt necítila dobre, príznaky v podobe zahlienenia sa ešte vystupňovali. Možná to bolo aj z nervozity. Ale nechcela som riskovať, nakoľko som nevedela, do čoho idem... Lekári tomu ale zjavne nepripisovali nijakú vážnosť, sami sa vyjadrili, že zadná nádcha (pokiaľ je to len alergia a nie nejaká akútna viróza) nie je zásadnou prekážkou pre operačný výkon, ale uznali, že pokiaľ sa na to necítim, operáciu môžeme preložiť. Tak som bola zoperovaná po preliečení a niekoľkých návštevách na pľúcnom o 4 mesiace neskôr - v Novembri 2022. Všetko prebehlo hladko, po 2 dňoch hospitalizácie domov, PN-ka asi 10 dní, zotavenie docela rýchle 🙂 Držím palce aj Tebe 🙂

zuzanaallen
5. mar 2024

@marcella84
dakujem velmi krasne za odpoved. Ja sa omrem tych zadnych hluenov citim uplne ok,len neviem ci to riesit ci nie. Ci preklad. Deti zo skolky priniesli kadeco,tak neviem, ci to moze byt aj virozove.manzel usopleny tiez. Len idem na zakrok ako samoplatca,tak ma to dost stve,keby musim vsetko prekladat :(