Pityriasis rosea Gibert

zuzka29889
16. mar 2022

Ahojte mate skusenosti s koznym ochorenim petyriasis rosea gibert ? Dakujem

sorciera24
16. mar 2022

ano, mam, pytaj sa...

zuzka29889
autor
16. mar 2022

@sorciera24 dnes mi bola urcena taka diagnoza bola som u jednej koznej ktora ma zobrala lebo nikto iny ma nechcel zobrat urobili sa mi postupne po tele flaky potom pupaky no jednoducho cele brucho a chrbat mam uplne vyhadzany neviem co si mam o tom myslit a neviem ci to vlastne aj to je nakolko ma lekarka poriadne nevysetrila len sa s jednym okom pozrela a povedala ze toto mam. Ja len chcem vediet ake ste mali tie vyrazky a ci vas to svrbelo lebo mna vobec
Dakujem

sorciera24
16. mar 2022

@zuzka29889 presne take vyrazky som mala aj ja, nesvrbelo to takmer vobec.....ale trvalo to hrozne dlho - 2mesiace....a to uz mi pichali aj hydrokrotizol, aj kortikoidne masti.....lebo uz som to mala fakt dlho a vsade......az ina kozna mi na to dala ATB a to pomohlo

zuzka29889
autor
16. mar 2022

@sorciera24 mne dala medrol a zodac a uz to mam skoro 3 tyzdne a stale viac a viac uz som si myslela ze ma nieco dostipalo na nervy som z toho uz.

sorciera24
16. mar 2022

tak to mas uz pekne...ja som to mala hrozne, najprv pupiaky akoby ma cosi dostipalo, potom fliacky, ktore zacali šupinatiet.....zacalo to na chrbte, potom brucho, dekolt, v hlave a aj par na rukach a stehnach....toto som ja uz mala zahojene a bola som happy

dominka11
16. mar 2022

@zuzka29889 ja som takto dopadla po vakcine. Mala som aj atb. Cele to trvali cca 2m, kym to zmizlo

andrea_82
17. mar 2022

ja som to tiež pred rokmi mala. Doktorka mi povedala, že vedia, čo to je, ale nevedia, čo to spôsobuje. Dala mi tuším len namiešanú mastičku z lekárne. Mne vtedy doktorka povedala, že po prekonaní už by som mala mať na to imunitu.

eveline111
15. jún 2022

@sorciera24 ahojte pridám sa aj ja mam syna uz to ma druhýkrát po 3 rokov sa to objavilo zase neviem prečo lebo nam prvýkrát povedala dr. Ze pytiaris rosea je len raz za zivot viac krát sa neobjaví tak som si myslela že to aj tak bude tak som mu zacala prať v prášku v takom ako se používali aj mi tmavé oblecenie lebo vtedy nemohol iba svetle farby a bavlnu a ja som uz všetko dávala všelijaké oblečenie potom skúšal v meste nove tričko ktoré nebolo prane a mame zas syn ma 10 rokov cele telo zase výsev som stoho na nervy v škole sa mu vysmievali ☹️

cliuska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miki1987
16. jún 2024

Dobrý deň, prešlo pár rokov čo ste tu diskutovali o tejto chorobe, prosím podarili sa vám nad ňou zvíťaziť? Nad trápi tiež , dostali sme iba zamiešame maste, a stále sa objavujú nové. Začalo to po prekonaní zápalu priedušiek a nosných dutin

beucika77
19. jún 2024

@miki1987 ja to mám už 3 mesiace. Nič nezaberá. Ako u Vás?

miki1987
19. jún 2024

@beucika77 my začíname 2 tyzden mastit, nastanú zarabanimi, jedna je kortikoidivu- fucidin plus ojlatum umývanie.
Obmedziť, kúpanie vo vani, nemá sa potiť 🙂
Treba mastit aby nevznikali pľuzgiere, zatiaľ máme dva, preto treba mastit.
Je leto dufam, že to zvládneme.
Vraj to trvá 5tyzdnov.....
Začalo ako potnicka vyrážka, až je z toho fľak ako 5centovka

beucika77
19. jún 2024

@miki1987 ja som mala tiež kortikoidy, aj lieky, kt.zabrali, ale po týždni sa všetko vrátilo. Chcú mi dať kortikoidnú injekciu, ale tej sa bojím.