Pityriasis rosea

beucika77
16. máj 2024

Zaujímalo by ma, kto má s týmto ochorením skúsenosti? Mám ho už 7.týždňov, natriem kortikoidom, zmizne, potom sa znova objaví. Tie fľaky mám všade. Už naozaj neviem čo s tým? 🤷‍♀️
Ďakujem

sorciera24
16. máj 2024

mne zabrali az ATB a tiez mi to dlho trvalo, viac ako 2mesiace

beucika77
autor
16. máj 2024

@sorciera24 ATB na toto ochorenie? To mi lekárka nespomínala, už nevie čo mi má predpísať.

sorciera24
16. máj 2024

@beucika77 ani mne prva, kym som nesla k dlasej, ta rovnako ine kremiky, napichala koritzolom nic, az 3. kožná povedala, že treba ATB a to zabralo.....(ale uz si nepamatam ake konk., to uz bolo davno)

marianarem
16. máj 2024

@beucika77 Ja som to mala, u mna to casom preslo same, ale trvalo to aj viac ako pol roka.

beucika77
autor
16. máj 2024

@marianarem no super, ... natierali ste si niečím? Ja ich mám tak, že zmiznú a znova sa objavia 🙈

marianarem
16. máj 2024

@beucika77 Ja som to dlho neriesila, lebo ozaj to bolo tak, ze objavili sa flaky, zvacsili sa a nakoniec zmizli a potom prisli nove niekde inde. Postupovalo to od hrudnika smerom dole. Dlho ma to nijako nesvrbelo ani nic, tak som kaslala na to. Po par mesiacoch sa mi ale z niektorych flakov na nohach urobil ekzem, normalny svrbiaci atopicky a riesila a natierala som az ten. Ako to.preslo nohami, tak sa to uz prestalo tvorit. Dodnes mi nie je jasne, co to je za ochorenie a preco sa niektore flaky zvrhli a vacsina nie.

lusyyy36
16. máj 2024

Dcera mala minulý rok. Dr povedala, ze to prejde same ale bude to trvat. Dala na ale excipial a baneo do kupela na premastenie pokozky. Zmizlo to asi za 4-5tyzdnov

zaba21
16. máj 2024

@beucika77
Je tou veľmi dávno, keď sa pityriaza objavila mojej dcére. Fľaky mala nie príliš výrazné a objavili sa jej po prekonaní choroby. Od kožnej sme dostali zarábaný krém z lekárne, ktorý jej pomohol premastiť pokožku a fľaky dcérke zmizli. Lekárka nás upozornila, že po prekonaní nejakej choroby sa môžu fľaky opäť vrátiť.