Pískanie v ušiach a závrate

terka_123
1. jún 2018

Ahojte,
mam dlhodobejsie zdravotne problemy. Vzhladom k vyssim titrom protilatok na herpeticke virusy (bez vonkajsieho prejavu) som bola preliecena antivirotikami. Pocas ich uzivania som mala zavrate, ktore pretrvavali aj po vysadeni liekov. Zavrate sa vracaju, niekedy lepsie, niekedy horsie. Co ma vsak trapi je caste piskanie, hucanie v usiach, pocit zalahnutia, neznesiem silnejsie zvuky, vytekanie vody z usi, praskanie ...lekar nic nezistil, MR tiez nie a problem neprestava. Stretli ste sa niekedy s takymito problemami? Ako ste ich riesili? Podarilo sa Vam vyliecit? Cim to moze byt?

Dakujem.

gabi7287
1. jún 2018

@terka_123 Ahoj Terka, ja mám už dva roky hučanie v ušiach. Spôsobilo mi to výkop studne a následné vibrácie pri vrte. Pomohla mi hyperbarická komora, ale nie úplne ale je to asi o 70% lepšie. V ľavom uchu mi slabunko aj píska ale v podstate mi zostal iba taký šum jemný čo počujem hlavne keď zaspávam. Ale určite je to už lepšie. Brala som aj Tebokan ale nepomáhal. Je dobré určite užívať prírodné Ginko to ti určite neublíži. Pi veľa tekutín a relaxuj, cvič jógu, chodievaj na prechádzky, nevešaj hlavu, nemysli na to lebo čím viac tomu budeš dávať energiu a poddávať sa tomu tým to bude hlasnejšie.Prajem Ti, nech Ťa to skoro prejde...ešte je dobré púšťať si hudbu ale NIE CEZ SLUCHATKA!!!!!!!Všetko dobré prajem 😉🙂

blairgossip
1. jún 2018

nedostatok Hbg

gabi7287
1. jún 2018

Ešte som zabudla mne to začalo to hučanie spolu aj so závratami ale tie postupne vymizli, mne ale zaúradola silný stres a strach, to tomu pomohlo že to vypuklo. Takže pohoda, žiadny stres =)

veriine
1. jún 2018

@blairgossip co je hbg?

nikaella
1. jún 2018

Ja riesim zavraty pisanie v usiach a pocit na zvracanie a urcite to je z chrbatu... 😒 cakam na mr. Skus fizioterapeuta 😉

nikaella
1. jún 2018

Fyzioterapeuta 😅

lubiss
1. jún 2018

daj si otestovat aj boreliozu a chlamydie, mykoplazmy..moze to byt aj z krcnej chrbtice

kvetinka75
1. jún 2018

ja som mávala niečo podobné z krčnej chrbtice. Našla som si dobrú masérku, rozmasírovala a chodím pravidelne. Hlavne vtedy, keď cítim, že zase niečo začína

lussy211
1. jún 2018

Mne toto napr robí vysoký tlak.

terka_123
autor
1. jún 2018

Dakujem. Boreliozu mam negativnu, mykoplazmy som mala pozitivne a brala antibiotika na pluca, kleslo na hranicne hodnoty a nakoniec to uzavreli a neriesilo sa dalej, lebo pluca vyzdraveli (v tom case somnvsak nemala zavrate ani nic s usami)...skor tie herpeticke virusy ma trapia, mam enormne vysoke protililatky a nezabrala ani lieicba (tie lieky mi praveze odstartovali zavrate a nasledne piskanie v usiach). Zavrate mam ako kedy, ale to piskanie a pocit zalahnutia v usiach pretrvava, ba zhorsuje sa to...chrbticu mam v keli, ale to uz dlhodobo, cize to tipujem skor na nieco ine...a co sa tyka krviniek, vysledky som mala v norme...vlastne zdravy clovek , len sa citim tak pod psa, ze vyliezt z postele je casto nadludsky vykon.

annazozelenehodomu1
2. jún 2018

@terka_123 prečítaj si o Menierovom syndrome môjmu otcovi píska v ušiach z toho

mata223
3. jún 2018

ked som to mala ja skoncila som v nemocnici ja som to mala z vycerpania ,stresu ... no odychla som si tam za tyzden a bolo vyliecene....