Pískanie v ušiach

10. dec 2023

Dobrý deň, prosím vás môže piskanie v ušiach znamenať nejakú diagnózu? Akurat sme si s manželom lahli do postele a začalo to. Pytam sa manžela, či to počuje tiež, ale že on nič nepočuje. Obehala som všetko co máme v spalni pichnute v zastrčkach, či to nieje nejaky adaptér a nič sme nenašli. Tak som si ľahla na bok , ze ideme spať, ponorila hlavu do vankúša a vtedy som počula ten zvuk ešte zreteľnejšie. Je to akoby ten vysokofrekvencny zvuk ale striedajú sa výšky. Bluznim už? Alebo je to z únavy? Uz sa mi to raz stalo ale bola som presvedčená, že je to adapter v zastrcke. Poraďte, píšte skúsenosti a nazor prosim, hlavne nie vysmešky a hovadiny. Nieje to prijemne, neviem ako idem zaspať.

jarmila2010
10. dec 2023

piskanie v usiach casto suvisi s problemami s krcnou chrbticou

msnesquik
11. dec 2023

Moze byt problem aj s krvou

stellarstar
11. dec 2023

Je to tinitus

simca06022011
11. dec 2023

tinitus, vygoogli si.. niekedy to prejde aj same, moze to byt od chrbtice, tlaku,.. naozaj viac dovodov tam je. v tichu sa to zvyraznuje

pkgirl30
11. dec 2023

ja mám tinitus už zhruba 4 roky, začalo to psychickými problémami, na začiatku to bolo neznesiteľné, potom keď som sa psychicky dala do poriadku tak to ustupovalo ale ešte to občas počuť hlavne keď idem spať ...ale môže to byť aj z chrbtice, aj nejakou infekciou, rôzne príčiny ..

simca06022011
11. dec 2023

@pkgirl30 tiez to tak mam roky :( najskor na jednej strane fakt dlho a teraz na druhej.. ono zo zaciatku je to asi najhorsie

pkgirl30
11. dec 2023

@simca06022011 No ono je to fakt katastrofa, mňa to prekvapilo a vydesilo že čo to je, bola som na ušnom, u neurológa, všetko bolo v poriadku, potom mi neurológ poradil vysoké dávky magnézia to mi pomohlo aj na Panické ataky a potom to časom bolo lepšie, ale zaujímavé je že najviac to píska počas menštruácie

evansova
1. aug 2024

@pkgirl30 Ano, tinitus. Trpim nim viac ako 20 rokov. Ciastocne pomozu pripravky s Ginko Biloba, ale nie uplne. Hlavne v tichu, ako pises večer pred spanim sa piskanie zda byt silnejsie. Mame v spálni radio, to zapneme vecer, ked si lahneme a je nastavene tak, ze po hodine sa vypne. Zvuk z radia prehlusi piskanie a zaspis.