Pískanie v ušiach

20. aug 2024

Zdravim, mohol by som sa opytať ? Čo pomohlo vam a či zapal stredneho ucha môže byť prave to ked v ušiach ako keby piska a nie picha …bol som raz v prievane 10 minut no nemyslim si že je to prave z toho…uz som ztoho zufaly ,čital som že sa to vola tinnitus ale neviem si predstavit že v takomto mladom veku by som stym mal fungovat denne až do staroby keďže sa to nijak nelieči…. :(

luciahac
20. aug 2024

Mne piska v hlave usiach(ani neviem ci to je piskanie) taky pisklavy ton vysoky a stale v jednej vysokej rovine ..otras .nonstop den noc...bola som u mojho dr lebo tyzden na to ako mi to zacalo s ami spustili hlieny ...ale ten dal atb,kvapky do usi ..a pocujem to ajtak nonstop...na orl ma zatila nechce poslat a tiez som uz z toho na nervy uz 3 tyzdne to trva a neviem si predatavit takto tiez cely zivot :/

stellarstar
20. aug 2024

Nvm koľko máš rokov ja to mam od detstva a už som 40+

autor
20. aug 2024

@luciahac uplne presne tak isto je to hrozne snaď to prejde alebo keby ti niečo pomohlo tak by si mi mohla poradiť , lebo som ztoho uz na prašky ..

lubossi
20. aug 2024

ja som mal vysoke tony. bol som aj na ORL to piskanie merat. Aj MRI mi robili.
nakoniec to bolo z krcnej chrbtice, ktoru ked som si dal do poriadku, piskanie prestalo. D

silvia_pekna
21. aug 2024

ak mozem poradit, tak mne na piskanie v usiach velmi vyrazne pomohlo uzivanie revitanervu. ten mi vlastne odporucil moj lekar a super 🙂

autor
21. aug 2024

@silvia_pekna mne dal dnes doktor na orl betahistin viatris, neviem cotoje ale mam pocit ze to nieje nieco co sa berie 2 tyzdne a vybavene … skor to len zabranuje kym to clovek berie mam pocit ale po vysadeni sa to vrati .. no budem mu doverovat a skusim to brať pravidelne

alex93
21. aug 2024

@lubossi ako ste si ju dali do poriadku? Mne píska tiež nonstop

autor
21. aug 2024

@alex93 hrozne toje … ajja som uz panovi pisal … vy ste boli u usneho stym alebo to nejak nechavate tak ?

simca06022011
21. aug 2024

@luciahac tak ono je to hned na ORL.. neveim preco ta neposle tam :D

autor
21. aug 2024

@simca06022011 ja som tam stym bol a bud to on mal ma haku napisal tinnitus dal mi nejake lieky ktore niesu iba nato ale na vsetko a beru sa asi vždy taze parada no

simca06022011
21. aug 2024

tinitus je bezna vec, nemaju s tym nic co extra robit, mne sa to stalo uz viac krat, posledne som dostala kuru riadnu s prednisonom, betahistinom a cavinton forte a aj tak to nepomohlo. Z mojej skusenosti to chce cas a zvyknut si, klud, pobyt, chrbat dat do poriadku, lebo z toho je to asi najcastejsie. ak ti to neprejde/zhorsi sa, mozno casom doplnia mri alebo nieco podobne.
ja ho mam ccqa 15 rokov, najskor na jednej strane to sa utriaslo, potom pred rokom na druhej... mam ho z chrbta, vtedy sa mi to zhorsi, ale nejaky hluk pocujem stale, mam tam kontakt nervu a cievy na mrku.
ano ten liek co ti dal sa na to berie.

autor
21. aug 2024

@simca06022011 ďakujem tak budem dufať že sa to aspon zmierni lebo zatial si nato vobec neviem zvyknut a hlavne ked som doma sam je ticho alebo idem spať vtedy toje hrozne peklo premna..

simca06022011
21. aug 2024

tak nebud potichu, pusit si do pozadia nieco, pripadne biely šum si vyhladaj

alex93
21. aug 2024

Áno mám aj strojček a nejaké vitaminy ktoré nezaberajú ale

lubossi
21. aug 2024

@alex93 mne hladali pricinu - najskor v usiach (ORL), potom v mozgu (MRI) ale vsetko bolo ok. Napravilo sa to ked som si dal do poriadku krcnu chrbticu a podla mna tym, ked som prestal vidiet rozmazane. To neustale zaostrovanie pretazilo nejaku skupinu svalov z coho to malo tento efekt.
Mojmu otcovi piska tiez. Je presvedceny ze to ma z chrbtice. Lebo to zacne ked si sadne a prestane ked sa pohniezdi alebo inak da. Akoby tam nieco tlacilo niekde na nerv trochu a pohybom sa to uvolnilo.

autor
22. aug 2024

@lubossi takze zaver orl dvaja doktori , jeden dal ten betahistin , druhy zrobil kontrolu ci su uši v poriadku , mam ich vraj v poriadku , takze vraj sa stym mam naucit zit lebo to malo komu zmizne ze na 99% to cloveku ostane , iba malo ludi od nej prisli po case stym ze to zmizlo…. Takze keby niekto viete rady alebo nieco co by mi to aspon zlepsilo , tak sem snimi lebo som celkom zufaly a zvykat si nato no neviem..

simca06022011
22. aug 2024

ako dlho ti to trva?

autor
22. aug 2024

@simca06022011 cca 5 dni

simca06022011
22. aug 2024

tak sa pekne ukludni, to je este nic... klud, oddych, pusti si zvuky do pozadia, ak je moznost problemov s chrbtom, tak skus cvicit, rehabky nejake alebo masaz... a cakaj. To je tak kratko, ze nemozes vediet nic, ci ti nieco prejde/neprejde. Ani len lieky este nezaberaju. betahistin sa berie mesiace, minimalne na nejaky efekt treba 2tyzdne.

autor
22. aug 2024

@simca06022011 dobre skusam byt kludny ale jedine co pocujem vo svojej prazdnej hlave je šum … keby som to nevnimal ale pride mi to silnejsie este ako to bolo asi uz tym co som pocul u doktora tak stres tomu nepomohol..

lubossi
22. aug 2024

5 dni je nic.. vacsinou sa ludia donutia ist k doktorovi po 5 rokoch :D

moonka1
26. aug 2024

aj za mna je Revitanerv super na toto 🙏 mala som to predtym asi dva mesiace vkuse, strasne ma to obmedzovalo a teraz uz vobec.

simca06022011
26. aug 2024

@moonka1 prosim ktory revitanerv? lebo vela mi naslo 🙂