Pijem a som stále smädná. Chýbajú mi vitamíny?

pekkka
30. júl 2015

Nie som tehotná. Je horúco tak pijem veľa, ale mám pocit, akoby to cezomňa len ,,preletelo". Veľa tekutín ide hneď preč a ja mám pocit, že čím viac pijem, tým som smädnejšia. Nechyba mi niečo? nejaký vitamín, či minerál? máte podobnú skusenosť? ( pijem čistu vodu, no hlavne minerálku (Salvator, Budiš), no dám si aj kofolu...) Pri čistej vode a minerálke , mám pocit, že je to intenzívnejšie. Okrem pocitu smädu mám aj suché pery, takže si ich musím balzamovať. Mám pocit, akoby moje telo ,,vysýchalo zvnútra" ak to tak môžem pomenovať 🙂

selema
30. júl 2015

treba si dať vyšetriť krv ( glykémiu) - pozor, aby to nebola cukrovka!
Neustály pocit smädu je jeden z príznakov.

liv1
30. júl 2015

Tak sup vysetrit cukor urcite! Drzim palce.

carmella
30. júl 2015

aj ja odporucam vysetrit cukor

dena10
30. júl 2015

Alebo aj Diabetes insipidus (moja mamina má)
http://dia.hnonline.sk/zdravie-20526/diabetes-i...

erickatt
30. júl 2015

Vysetrit cukor. Robia to aj v daktorych lekarnach, kedze ma teraz vela dr. dovolenku. Mne to robi v zime ked sa zacne kurit.

bonaqa2013
30. júl 2015

aj môj kolega tak pil do nekonečna - a naraz zistili cukrovku.... 😒

alka1980
30. júl 2015

Urcite dat skontrolovat hodnotu cukru.Kamaratka takto stale pila,bola unavena a po vysetreni zistili cukrovku.

katarinamarkova
30. júl 2015

1. nepi mineralky!
2. nepi kofolu
3. ak pijes aj cierny, zeleny caj, kavu - obmedz aj to
4. pi vodu

mirkami7
30. júl 2015

môže to byť sprievodný jav cukrovky

1andrea111
30. júl 2015

môže to byť aj štítna žľaza a tiež problémy s obličkami. treba sa pozrieť nato, koľko reálne vypiješ, zaznačiť si to a porovnať a tiež či aj často močíš.

el6
30. júl 2015

aj ja to obcas mavam, ale nic mi nezistili...daj vediet ako si dopadla

dakoda
31. júl 2015

Ano, ako pisu baby, moze to byt diabetes insipidus, cukrovka,...
No
1. nespecifikujes, kolko je pre teba vela pit - 2-3litre, 5 littov, ci viac?
2. Ak pijes hlavne Salvator a Budis, tie obsahuju vela soli, takze ano, clovek je po nich este smadndjsi, podobne kofola ta obsahuje mega vela cukru, ten tiez vyvola este vacsi pocit smadu

takze treba pit cistu vodu, prip. stolovu alebo dojcenecku, ak potrebujes balenu, tie maju malo sodila. A zapis si, kolko presne vypijes a vymocis. A nepi vela naraz, najlepsie pohar vody za hodinu, aj ked este nebudes mat pocit smadu. Na choroby mysliet po uprave pitneho rezimu😉 , ak sa to nezlepsi. drzim palec