Pigmentové škvrny

miholnikova
15. nov 2016

HELP ME. Po pôrode sa mi vytvorili pigmentové škvrny na čele a lícach. :( Som z nich už zúfala. Vyskúšala som všeličo a nič nezaberá. Fľaky sa mi vždy len zjemnia ale nevymiznú. :( :( Myslela som si, že chemický peeling pomôže ale opak bol pravdou. Asi to potrebuje niečo intenzívnejšie a silnejšie. Veľa som v poslednej dobe čítala aj o rôznych laserov. Ale sú naozaj účinné? Máte s tým nejaké skúsenosti? Nechcem opäť len zbytočne vyhodiť peniaze. Neviete mi poradiť nejakú kliniku kde mi to vedia odstrániť? Alebo máte pre mňa nejaké iné rady? 🙂 Som ochotná platiť, ale chcem vidieť aj výsledky!!!!

Ďakujem Vám za akúkoľvek radu. 🙂 🙂

evittam
15. nov 2016

@miholnikova A vieš čo sú to za pigmentové škvrny? Bola si u lekára? Ja mám napríklad vitiligo - začalo mi cca okolo 25ťky. Každým tehu a pôrodom som mala nové a nové škvrny...Neriešim to - neohrozuje mi to život, liečiť sa to nedá.....

balazovaj
18. nov 2016

@miholnikova
ja mám zrelú pleť, na pigmentové škvrny a rozšírené cievky používam žen šen krém, používam ho už cca 6 mesiacov a zlepšenie je viditeľné, len treba používať dlhodobejšie a pravidelne:
http://jane.sirael.sk/kozmetika-pletove-kremy/8...

miholnikova
autor
18. nov 2016

Zatiaľ som pri lekárke nebola. Skúšala som to riešiť babskými radami a bola som aj na chemincký peeling. 🙂 Zjemní sa mi to ale chcela by som to úplne odstrániť alebo aspoň zjemniť natoľko, že cez make up mi fľaky nebude vidieť. Viem, že to život neohrozuje ale kvôli mojej profesii to potrebujem odstrániť a chcem sa cítiť aj ja lepšie. 🙂 Vieš mi poradiť nejakú dobrú lekárku resp. kliniku kde to riešia? Som ochotná ísť už aj do intenzívnejších zákrokov... 🙂

Ďakujem 🙂

miholnikova
autor
18. nov 2016

@balazovaj Naozaj Vám to pomáha? Moje skúsenosti s podobnými krémami neboli zatiaľ úspešne a to som ich používala dlhodobo. :(

miholnikova
autor
18. nov 2016

@evittam Zatiaľ som pri lekárke nebola. Skúšala som to riešiť babskými radami a bola som aj na chemincký peeling. 🙂 Zjemní sa mi to ale chcela by som to úplne odstrániť alebo aspoň zjemniť natoľko, že cez make up mi fľaky nebude vidieť. Viem, že to život neohrozuje ale kvôli mojej profesii to potrebujem odstrániť a chcem sa cítiť aj ja lepšie. 🙂 Vieš mi poradiť nejakú dobrú lekárku resp. kliniku kde to riešia? Som ochotná ísť už aj do intenzívnejších zákrokov... 🙂

Ďakujem 🙂

petulka268
18. nov 2016

@miholnikova veru aj ja by som chcela vediet co s tym 😥 Mam pigmentove skvrny na cele aj licach uz asi 5 rokov. Taktiez som z nich uz zufala.. Vyskusala som uz vsetko mozne , chemicky piling , frakcny laser, ozaj drahe kremy a sera, kyselinu hyaluronovu ktoru mi vpichovali do skvrn a malo to mat bueliaci ucinok, rozne lacnejsie kremy oleje ,...... Ale nic nepomohlo. Po laser som bola mesiac stastna ze mi to mizlo a po 2 mes sa urobilo znovu,, pritom vsetky zakroky boli robene vylucne v zimnom obdobi okt- feb.. Taktiez som bola u primara na koznom ktory mi na rovinu povedal ze sa toho nezbavim, da sa to zjemnovat ale podla neho su to vraj vyhodene peniaze ... Takze asi tolko

evittam
18. nov 2016

@miholnikova No v tomto ti neporadim- ja to neriesim,nevadi mi to. A ak je to vitiligo tak ani laser ti nejak nepomoze-co som citala skusenosti ludi co to skusali. A aku mas profesiu,ak mozem byt zvedava?

balazovaj
18. nov 2016

@miholnikova ,áno mne pomáha práve tento krém, ale možno nemáme rovnaký problém...

ivkaa1
18. nov 2016

Mna tiez trapia, chemicky peeling, kremy...teraz som dostala k narodeninam produkty od PAULA'S CHOICE , kamaratke to pomohlo 😉

miholnikova
autor
25. jan 2017

Ja som dostala na Vianoce poukazku od kamaratky do DERMACENTRA a zaslam som teda k nim na konzultaciu. Kamaratka k nim chodi pravidelne a s ich lekarkou ma dobre skusenosti. Musim povedat ze sa mi to vyplatilo. ;) Chodim na nejaky ten ich laser, co je presne na pigmenty a zabera to. 🙂 zatial som absolvovala 2 osetrenia ale rozdiel je viditelny. verim, ze to bude takto nadalej pokracovat a bude ich stale menej a menej.

ivettstar
17. apr 2019

Konečne mi niečo zabralo. Mne po vysadení HAK začali skvrny pod očami.Myslela som ze počas rokov zmiznu ked sa hormony upravia.Opak začali sa tahat dalej mala som ich po celych licach aj nad perou.Tá naštastie zmizla ale na lícach nie.Vyskúsala som vela krémov aj od koznej nič nezabralo.Tak som sa rozhodla pre IPL svetlo. Bola som zatial iba raz ale uz po prvej návsteve sú o 30% svetlejšie.Ten pigment sa spalil a zosúpal.O tyzden idem zase a celkovo chcem íst 4X tak uvidím po poslednom sedení aké to bude.Uz to neslo zakryt ani make upom a po prvom raze je to také svetle ze nič nevydno.Uz sa tesím na dalsie sedenie.

cernusik
31. okt 2019

@ivettstar prosím ťa, čo škvrny? Nevrátili sa?🙂koľko x si bola? Aká bola cena? Ďakujem

ivettstar
1. nov 2019

@cernusik Takze bola som 4x flaky nezmizli skor sa zhorsili a zdvojnasobili. Zbytocne som vyhodila 80€. Po lete som vyzerala priserne aj ked som na slnko nevysla nikdy bez klobúka a 50faktoru.make up to uz nezakryl. Uz som bola psychicky na tom dosť zle. Povedala som si ze vyskusam este laser. Pred mesiacom som bola v BA v yesvisage. Zakrok za 200€ ale s vysledkom som nadsena. 70%tne zosvetlenie a niektore zmizli úplne. Ani zakrývať tolko nepotrebuje. O dva tyzdne idem zas. Možno bude stacit toto druhe sedenie aby boli prec a ak nie kludne pojdem este treti krat. Peniaze nie su problem takze mi je to jedno. Dala by som kludne aj viac za tieto vysledky. Uz som myslela ze mi nic nepomoze a za par rokov by som uz asi ani z domu nevysla take zle to bolo. Odporucam vsetkym vyskusat frakcny laser fotona to bol konkrétne.

cernusik
2. nov 2019

@ivettstar ďakujem, nech sa vydrží 🙂Ja musím riešiť škvrny na rukách..staré ženy majú krajšie ruky ako ja😒

juya
28. jún 2020

@ivettstar Prosim Ta, ako skvrny vyzeraju teraz? Nevratili sa? Vdaka

kattika24
28. jún 2020

Žienky prosim je tu medzi vami nejaká ktorá má/mala problémy s pigmentovými škvrnami po "mikrodeemabrázii" takto vživote som pigmentove škvrny nemala..nakoľko som pred dvoma rokmi začala s pravidelnou návštevou u kozmetičky tak mam problem. Robila mi dermabraziu(brusku) a nepovedala mi že nesmiem isť na slnko a slnku sa vyhýbať. Tak sa mi spravili fľaky robia sa mi od vtedy čoraz viac. Máte s ttm niektora skusenosť ako sa ich zbaviť prosiiiim??

ivettstar
29. jún 2020

@juya bola som 4x niektoré sa nevrátili tie co boli najhoršie skôr scervenali takže sa dajú v pohode zakryt make upom. Začala som mat problémy s akné a po ňom mi ostávajú nové flaky v okolí brady tákze sa zase s tým trapim. ☹️☹️

sovica
29. jún 2020

@ivettstar Tiež už dlho rozmýšľam nad tým frakčným laserom, len som stále nenabrala odvahu. Teraz ste ma ešte trošku zneistili s tým akné😕.
Prosím, môžete mi napísať, či je bolesť znesiteľná priamo pri zákroku a pár hodín (dní) po ňom? Môžem ísť potom aj von medzi ľudí, alebo to pár dní vyzerá "desne" a je lepšie radšej ostať doma? Ako dlho sa to asi hojí? Písali ste, že ste to absolvovali 4x. S akým odstupom? Za odpoveď vopred ďakujem 🙂

ivettstar
30. jún 2020

@sovica laser neboli červená som bola asi 2-3 dní preto som chodila piatok aby som pondelok mohla ísť do roboty. Akne nemám z lasera s tým bojujem už pár rokov., ☹️

ivettstar
30. jún 2020

@ivettstar inak chodila som vo februári a potom v októbri. V lete to nerobia kvôli slnku.

zojka78
21. okt 2021

@miholnikova dobry den, pisem sice po rokoch,ale chcela by som Vas poprosit o radu....teraz na pondelok som objednana do dermacentra v BA koli pigmentovym skvrnam na trn ich laser....no citala som si na nete na dermacenter viac negat.recenzii,tak som na pochybach....boli ste nakoniec spokijna? Zabralo Vam to? Dakujem🙂

martina.wag
29. mar 2024

@kattika24 - ahoj mne sa stalo teraz to isté? Ako si nakoniec dopadla? Pomohlo ti niečo na tie škvrny? Prosím daj vedieť som zúfalá. Ďakujem