Pichnutie inzulínu

1. sep 2020

pacientka ma inzulin ktory sa jej picha rano 10j na obed nic a vecer 15j. Vecwr idete pichat inzulin,pani je sotena nereaguje. Merany GP1,5 vlozene 3 kocky cokolady po 10 minutach 2.8 volana RZP ktora jej podala glukozu pani neskor GP 10.8.
Doktor z Rzp vravi,ze zrejme nejedla ale kolegyna tvrdi,ze jedla. Otaca sa to na mna ci som jej nepichla zle jednotky ale ten stav mala pred podanim nie po podany.
Ja si myslim,ze pani obed nezjedla. Co si myslite vy?

janinah
1. sep 2020

ja som len chvíľu robila teraz v poslednej dobe na geriatrii a kto kolko zjedol sa zapisovalo,u vás nie? min. u diabetikov je to nutnosť....čo sa kolegyne týka,je to tvrdenie proti tvrdeniu,dôkaz nie je..pani mohla aj jesť a aj tak sa dostať do hypoglykémie.....zrejme sa má už dobre,tak b ysom sa sústredila na prevenciu,nech sa už toto viac neopakuje,že neviete či diabetik jedol..a samozrejme jej teraz robiť pár dní GP,ale to vám asi dr. už nariadil.....

autor
1. sep 2020

@janinah nenariadil ale vzdy sa jej to stalo v mojej sluzbe a uz kolegovia narazaju ci nerobim chybu

janinah
1. sep 2020

to sa stalo viackrát???

petulka2021
1. sep 2020

My sme si vždy zapisovali u dia hodnoty cukru pred jedením aj po jedení.
Ja si myslím že asi nejedla. Lebo to je extrémne mala glykemia

janinah
1. sep 2020

ak sa toto stalo viackrát,tak o tom musíte robiť záznamy a pani je zle nastavená na inzulínovú liečbu,zrejme ste dáky ústav,máte lekára,ktorý tam pacientov kontroluje aspon raz za čas,pani potrebuje interné vyš. možno aj hospitalizáciu ...za predpokladu,že musíte vedieť kolko kedy diabetik zjedol...a kontrolovať glykemie predsa môžete ľahko kedykolvek aj bez ordinácie lekára

macekovam
1. sep 2020

Inak keď ma takéto výkyvy glykemie tak by som jej určite skontrolovala glykemiu pred podaním... Zvlášť keď sa jej to,, stáva,, možno si jej podala inzulim už keď bola v hypoglykemii.. Véd pri glykemiu 1.5 nemohla ani reagovať... Inak možno by som si dala viac pozor na kolegu ktorý ju krmil... Keď bude po obede a akože nájdená tak jej odpichni cukor.. Ci je hodnota vyššia... Pokojne nemusela byť nakrmena..ved starí ľudia nechcú jest ani piť.. Tam je to ťažké...

janetinka27
1. sep 2020

treba zapisovat glykemiu pred jedlom aj v stanovenom case po jedle,aj pisat co zjedla. ak malo je,treba upravit inzulin.urobit riadny monitoring glykemie,aby sa jej nepohorsilo napriklad v noci.

autor
1. sep 2020

U nas sa to neriesi ona je vzorova praveze taketo vykyvy nemava vraj

macekovam
1. sep 2020

Iba v tvojej službe??? Inzulín podávas ty???

oslo1
1. sep 2020

Pani treba kontrolovat cukor rano, obed, vecer, pred a po jedlom, plus o 22.00 a o 3 rank, any ste mali predstavu, ako jej to skace hore/dole.

autor
1. sep 2020

@macekovam ved to uz sa to stalo 2x a iba mne pricom ja si vzdy skontrolujem aky mam a co a kolko picham navyse cukor jej klesol pred tym ako som jej prisla pichnut vecerny

macekovam
1. sep 2020

Véd dobre ale koľko mala keď si jej ho pichala??

autor
2. sep 2020

@macekovam 15 ale nepichla som ho

macekovam
2. sep 2020

A pri 15 si ho prečo nepichla??... Nemyslíš 1,5??