Pichanie v prsníku

natalysb
3. nov 2016

Ahojte. Potrebujem pomoc. Kazdy mesiac uz roky pred ms ma zacnu 2 tyzdne boliet prsia. Mam 7 dni do ms a nebolia. Vcera ma v lavom prsniku pichalo dost to bolelo. Dnes uz nepicha a prsia stale nebolia. Mozu to byt hormony? Prechladnutie? Alebo priznak tehotenstva?

sardinka336
3. nov 2016

@natalysb bolesti prs pred MS su normalne. Ani prsne žlazy nie su rovnako velke a jeden prsnik moze byt citlivejší ako druhy, bradavky mozu byt citlivé az nafialovené. Takze nie ze ,,mozu to byt hormony,, ono su to hormony. Aj prsníky podliehaju cyklickým zmenám. Estrogény sposobuju zvyšene rozvetvenie mliekovodov a vdaka tomu hormonalnemu stimulu mozu byt prsia bolestive a akoby ,,naliate,. ale tiez je to individuálne u kazdej zeny. Ak ti nemešká menštruácia, test nie je pozitivny tak tehotenstvo je velmi nepravdepodobne. A samozrejme odporučam aj pravidelne prehliadky - sono prsnikov. Prevencia je zaklad.

natalysb
autor
3. nov 2016

@sardinka336 ahoj moc dakujem za odpoved... ja mam par dni do ms... minuly mesiac som mala katastrofalnu aj bolesti 2 dni sa spustali. No proste des. Je mi zvlastne ze mam par dni do a mna nebolia a nejsu ani zvacsene zdurene nic. Ani naznak u mna je to vzdy priznak ms...

maxiva
3. nov 2016

Ak sa ti nieco nezda,treba ist ku lekarovi...daj si vysetrit prsniky,budes pokojnejsia 😉 radsej desat krat vysetrit ako neskor lutovat 😖 moze to byt z hormonov,ale moze to byt aj nieco ine

natalysb
autor
3. nov 2016

@maxiva teraz mam strach ci nemam rakaca :/ no asi budem musiet vyhladat gtn :/

sardinka336
3. nov 2016

@natalysb ale nemas ziadneho rakača nevymyslaj...telo sa meni, čo bolo jeden mesiac další byt nemusi. Ono mnohé sme zvyknuté na rozne naše ,,zaručene,, priznaky a potom ked sa nahodou neobjavia tak sme hotove..

natalysb
autor
3. nov 2016

@sardinka336 no clivek sa boji ked je na nieco roky nauceny :D vsetky priznaky mam pms ale prsia maju asi volno :D

maxiva
3. nov 2016

@natalysb ale nie tak som to nemyslela 😒 ja som ta nechcela vystrasit 😉 ked ti spravia prehliadku,sono prsnikov..budes pokojnejsia...kludne to moze byt hormonmi,mna tiez vzdy bolievaju prsniky,ale pred troma mesiacmi nic celu ms som nemala ziadne bolesti,potom zase hej.....ja len,ze pre pokoj duse 😉

maxiva
3. nov 2016

@natalysb a inak pichanie v prsniku byva casto z chrbtice

natalysb
autor
3. nov 2016

@maxiva no pekne tak asi sklamanie. :( snazilkujeme dalej :D a to mi dnes hovori priatel zena moja my sa gulame :/

natalysb
autor
3. nov 2016

@maxiva zajdem isto na gyndu preventivne. Kvoli prsnikom ;)

meca
12. nov 2019

@natalysb ako ste dopadla s prsnikmi?