Pichanie v konečníku. O aký problém ide?

evicka20
1. júl 2020

Ahojte chcem sa spýtať či ste nemali niektorá podobný problém, začalo ma pichať boliet v konecniku, picha ma v ňom hlavne pri stolici, krv v stolici ani po som si nenašla, mala som minulý rok problém s vonkajším hemoroidom.
Niekedy ma po stolici začne bolieť brucho. Bojím sa čo to môže byť.

aduskalac
1. júl 2020

Urcite Hemoroidy

kiki68
1. júl 2020

@evicka20 mna takto boli maternica, ze na to picha inde a velmi ostro. Hemoroidy nemam, ale mam syndrom drazdiveho creva

emuska72
1. júl 2020

@evicka20 ja mám to isté. Ale skôr pred stolicou, keď ma začne tlačiť na WCko tak vtedy ma dnu v otvore až do brucha tak picha, ako keby ma bodali s nožom. Keď to zo mňa vyjde, tak to povolí. Ale všimla som si, že je to intenzívnejšie keď mám pred alebo počas menštruácie.
Nedávno (vo Februári) som bola na kolonoskopiu a nič mi nezistili. Mám syndróm daždivého čreva ale neviem či to s tým nejako súvisi. Niekedy je to taká bolesť až sa mi zahmlieva pred očami a neviem či sedieť, či vstať či čo 🤦🏼‍♀️

kiki68
1. júl 2020

@emuska72 no to ako ja, proste to k tomu patri. Dobre ze si bola na vysetreni, bo ten syndrom je taky predstupen crohna. Kamoska Ma crohna a tiez sa to takto rozvinulo.

emuska72
1. júl 2020

@kiki68 bože, to snáď nie 😪 crohna nechcem mať. Ale ja na to neberiem žiadne lieky ani nič. Mne sa syndróm prejavuje kvôli stresu takže ako chvíľa mam nejakú stresovu situáciu, aj keď len maličkú už to začne. A taktiež to nemám tak že hnačky ale zápchu. A smiem sa spýtať, či máte detičky? Lebo ja som toho roku 2x potratila a bojím sa, či to nemá s tou bolesťou niečo spoločné.

kiki68
1. júl 2020

@emuska72 ja idem rodit teraz, zajtra mam termin. Predtym dva potraty. U mna teda tiez stres je ohromny spustac, ale ja mam hnacky. Rovnako musim davat pozor na jedlo. Inak 10x denne toaleta. Uz sa mi stalo, ze som celu navstevu presedela na toalete, nieco som zjedla a uz bolo .

emuska72
1. júl 2020

@kiki68 gratulujeeem 😊💛 a držím prsty a bezproblémový pôrod 💛💛
Ja tak tiež 2 potraty 😪 prvý v Januári a druhý v Máji. Tak snáď to aj mne na tretí krát teda vyjde 😃 a nič Vám nevraveli, že ten syndróm s tym niečo môže mať spoločne? Lebo napríklad mne obidve potraty začali hneď po skúške na univerzite pri ktorých som mala neskutočný stres... Aj keď mne povedali, že stres na to nemá vplyv 🤦🏼‍♀️
Ach, to je hrozne 😪 také problémy mať. A hnackovat ešte k tomu. Mrzí ma to, že to tak máte 😏 ja zase minimálne 3 týždne po hocijakej stresovej situácii nemôžem ísť na WC 🤦🏼‍♀️

klarissa25
1. júl 2020

No mne sa to tiez stava v poslednom case.nie pravidelne ale sem tam... A na kolonoskopiu uz fakt nechcem ist..