Pichanie v končatinách, postcovidový syndróm

livka006
6. feb 2022

Dobrý deň,
Približne pred mesiacom som mala covid. Mala som taký stredný priebeh, mám 23 rokov, očkovaná nie som. Posledné 2-3 týždne cítim také občasné pichnutia v končatinách - pichne ma v lýtku, prestane, následne v stehne.. atď. Neviem presne opísať tú "bolesť", nie je to nič hrozné, ale predtým som to nemávala. Cez deň keď normálne fungujem to necítim, iba keď ležím v posteli. Môžu tu byť následky po covide? Ísť s tým k lekárovi?
Okrem toho, známi mi odporúčali si po covide dať skontrolovať zrážanlivosť krvi. Dala som si spraviť základné krvné testy, d-dimer ale všetko som mala v poriadku, no predtým som brala Aspirin Protect, tak neviem či výsledky mohli byť ovplyvnené tým, alebo keby mám nejaký zdravotný problém tak by to ukázalo aj napriek Aspirinu?

Ďakujem za odpoveď!

luccija
6. feb 2022

@livka006 kúp si magnézium nedostatok môže spôsobovať kŕče, pichanie v lytkach mravcenie...

livka006
autor
6. feb 2022

@luccija Skúsim, ďakujem! 🙂

michaelam2
6. feb 2022

@livka006 tak tak, magnezium urcite …mne sa po covide robilo asi vsetko 🤦‍♀️

michaelam2
6. feb 2022

@livka006 este poradim, nechaj si ho predpisat od obvodneho lekara...je lacnejsie a aj silnejsie ako tie bezne dostupne v lekarni alebo obchode 🙂

iveta7677
6. feb 2022

@livka006 može to byt následok covidu. Prejde to časom. Ale magnezíum môžete užívať.

iveta7677
6. feb 2022

@michaelam2 aj mne takisto.

kate_25
1. nov 2022

@livka006 ja som mala to isté, magnézium mi na to pomohol,magnerot.