Pichanie a tlak v trojuholníku na hrudi

essinna1
6. jan 2024

Ahojte , prosím Vás , už asi tretí deň má tak cudne pichne alebo boli v trojuholníku na hrudniku . Je to taký nepríjemný pocít , niekedy to ako keby zovrelo , inokedy pichne . Raz to tiahne k ľavému prsníku druhý krát pravému . Netrvá to dlho len chvíľku ale stáva sa to viac krát za deň a aj keď sa zohnem tak tam cítim tak tlak . Je to žalúdok alebo čo ? Dakujem za každú radu .

egonsk
6. jan 2024

@essinna1 moze to byt aj silny dlhotrvajuci stres a dehydratacia.

essinna1
autor
6. jan 2024

@egonsk no stresu mám dosť a pitný režim hrozný . Dakujem za odpoved . Tak začnem viac piť vody a stresu neviem ako sa zbaviť 😕 ja som sa zľakla či nie dajake priznaky na infarkt .

egonsk
6. jan 2024

@essinna1 ja som to maval a nevenoval tomu moc pozornost, az som jedneho dna po takom extremne silnom tlaku a bolesti skoncil v nemocnici s podozrenim na infarkt. Nastastie infarkt to nebol. Odvtedy si uz davam pozor 🙂

essinna1
autor
6. jan 2024

@egonsk a čo to bolo ? A ako si davas pozor ?

egonsk
6. jan 2024

@essinna1 obmedzil som stres (zmena prace, aj v domacnosti) a zacal viac dbat na pitie i pohyb.

essinna1
autor
6. jan 2024

@egonsk to by aj mne trebalo . A ta bolest v trojuholníku s čoho ešte môže byt ?

viestta
6. jan 2024

@essinna1 mna tak boli so skryteho refluxu. Uz viem, ked ma boli za hrudnou kostou, ze sa mam napit a dat do kludu

essinna1
autor
6. jan 2024

@viestta a beriete na to niečo ? Je to taká občasná zvieravo pichlava bolest ?

viestta
6. jan 2024

@essinna1 nie, neberiem, viem si s tym rady aj bez liekov.

essinna1
autor
6. jan 2024

@viestta a ako prosím vás ?

viestta
6. jan 2024

@essinna1 vsak som napisala, napijem sa a sadnem si do kludu (ak sa da)

stanulienkat
6. jan 2024

Chrbtica, reflux, stres.... Dehydratacia urcite nie. Aj ked by si mala pit cca 2litre denne.