Piata choroba u dospelého

19. apr 2024

Ahojte.

So synom 6r. sme dostali 5 chorobu ..
Syn vyhadzaný 4 dni, jemu už nič nieje, ale ja mám strašne bolesti členkov, zápästí a ramien ..
Prvé dni som bola celá červená, všetko svrbelo to ustálo, ale bolesť kĺbov je neskutočná, nemôžem nič robiť.. Máte skúsenosť ? Kedy to asi prešlo ? Ťahám už týždeň. Vďaka

anna777115
20. apr 2024

Ja, som mala okolo veľkej noci. Nebola, som schopná ani chodiť, čo má boleli nohy. Kĺby, ruky opuchnuté. Celkovo bolesť celého tela ako pri chrípke.Potom, asi po týždni má začali strašne svrbiet členky na nohách a vnútorná strana rúk, od lakťa po zápästie úplne červené, ako spálené. To, trvalo asi dva , tri dni a nakoniec, líca ako vystipane od mrazu. Veľmi, som bola unavená, spavá. Minimálne dva týždne, to u mňa trvalo.

lucylaw
20. apr 2024

Ja som mala vo februári,bolesti kĺbov trvali asi týždeň - u mňa najmä kolená,bedrové kĺby a zápästia,ale čo som čítala,môže to trvať až niekoľko týždňov 😕

autor
20. apr 2024

Fuu tak to ste ma nepotešili .. Odvečera mám neskutočnú bolesť všetkého, chodiť som nevládala ani sa hnúť. Teraz som zas spuchnutá 😫 členky a zápästia ma tak bolia, že aj keď ležím, cítim tlak.

7rebeka11
25. apr 2024

Prešlo vám to? Mám už tiež tú poslednú fázu, bolesti rúk, zápästia, ťažko niečo chytiť do ruky, nohy, členky, priehlavky... Dávali ste si niečo od bolesti?

anna777115
25. apr 2024

@7rebeka11 Ja som si natierala octanovou masťou a od bolesti voltarenom.Trvá to tak v priemere dva týždne ale ruky som mala, ako napumpované a nevedela som ani fľašu odsrovbovat, katastrofa. Ja, som si dávala na noc teraflu.

autor
25. apr 2024

@7rebeka11 Stále neprešlo uz som myslela že je dobre a zas .. Keď idem aspoň 500 m tak ma lýtka bolia akoby som kŕče mala dostať .. Členky, práve rameno a zápästia neskutočne bolia. Taktiež nemôžem nič chytiť alebo sa zaprieť o ruky .. Už to trvá 2 týždne. Davam si flector kapsuly ale nepomáha to až tak, že by som bolesť nepociťovala. Skoré uzdravenie želám 🤗

anicka176
25. apr 2024

Mňa bolela hlava a kĺby, tie kĺby po tele : prsty ruky, zápästie, lakeť, rameno, bedrové a kolená tie boleli a opuchli asi 2 dni, a svrbenie som mala pred tými bolesťami…

dusankomoj
25. apr 2024

Dnes práve končím 23dňovú PN s piatou chorobou. Synátor už týždeň v pohode chodí do škôlky. Prvé dva týždne ma bolelo aj ležanie.

7rebeka11
26. apr 2024

@dusankomoj mne už ukončila PN, teda do konca mesiaca. Že si mám dávať B-komplex a céčko 😉 ruky trocha prešli, no aktuálne kolená, nemôžem ani kľaknúť a tie priehlavky stále bolia

athenais24
8. júl 2024

Dobrý večer.Kolko prosím Vás Vám trvalo ťa bolesť ramena? Aj ste si dávali na to niečo? Lebo ja ani ruku neviem zdvihnúť.dakujem

autor
8. júl 2024

@athenais24
Dobrý večer. Asi mesiac 😏 Ani lieky nezaberali

athenais24
8. júl 2024

Tak ste ma nepotešili, bolia ma aj nohy a kolená,ale toto rameno má zabíja.Ako keby samotná kosť bolela😭

autor
8. júl 2024

@athenais24
Verím. No už asi len pretrpieť alebo skúsiť nejaké silnejšie lieky. Mne žiaľ nepomáhalo nič. Mala som jednu takú noc som myslela že rána nedožijem od bolesti. Ani dýchať som nemohla..
Skoré uzdravenie želám !

athenais24
8. júl 2024

Ďakujem, ešte som len na začiatku

janka2007i
20. júl 2024

Ahojte od pondelka som mala zimnice horúčky potom prišla neskutočná bolest svalou hlavy ani nehovorim. Opuchli mi uzliny na krku za ušami a na hlave a treti deň ma vychádzalo všade ale čo je najhoršie svrbí to strašne. Doktorka mi dala antibiotiká a keďže som nevedela čo vlastne mám utekala som na druhý deň doktorke čo mám robiť tak že nech vynechám antibiotiká a začnem užívať len výživový doplnok. Ale s krvy mi zistila za začiatku crp 60. Prosím máte nejaké skusenosty podobne ako ja To svrbenie ma zabíja už som zúfalá čo si mám nato dávať. Ďakujem