Pfizer verzus jednorázová vakcína

emv
5. jan 2022

Ahojte.. tie ktoré ste očkované jednorazovou vakcínou, uznávajú ju všade vo svete? Strašia má s tým, že radšej ísť do pfizeru. Ale chcela by som čím skôr za sebou dve dávky, čiže rozmýšľam o tej jednorazovej.... Čo myslíte vy? Ide mi hlavne o cestovanie.

mamina0078
5. jan 2022

Niektore krajiny uzavaju 1davku len pol roka alebo aj menej (nie je vsade rovnako) potom musis ist na preockovanie - pfizerom u Nas takze druhej davke sa nevyhnes. Ja by som na tvojom mieste isla skor do moderny (2davka po 28dnoch) alebo pfizeru (2.davka po 21dnoch)

ckocka
5. jan 2022

@emv Rakúsko nejako od januára (presný dátum neviem) neuznáva.

bloger
5. jan 2022

@emv nedávaj sa na ten Jansen nalákať. Ak už tak si daj Pfizer. Ale je to na tebe samozrejme

emv
autor
5. jan 2022

@bloger
@ckocka
@mamina0078
Ďakujem vám...
Vy ste sa podľa čoho rozhodovali ktorú vakcínu zvoliť?

mamina0078
5. jan 2022

@emv tiez podla cestovania a znamych aku si dali, ake mali neziaduce ucinky a statistik... Ja som konkretne Modernou.

evkamotka
5. jan 2022

Ale na omikron nemá jednodavkova taký dobrý efekt. Rozhodni sa podľa toho

rivini
5. jan 2022

@emv ja som jednoznacne za Pfizer. Je najlepsie preskumana a dokonca som sa nou dala ockovat v tehu bez akychkolvek NU. Ja uz by som inu neskusala...

bloger
5. jan 2022

@emv Poradila mamina kolegyňa. Jej syn robí v nemocnici. Vyzná sa veľa do týchto veci. Trošku bola obava, že ako to mama zvládne lebo nefunguje jej štítna žľaza. Má aj problémy so srdcom. Jedine bolesť ramena ale to za dva dni prešlo. Druhú sme takisto zvládli bez problémov.

carambolos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bloger
5. jan 2022

@carambolos čo to má s narkomanmi spoločné?

janai1
5. jan 2022

Ja mam Modernu, okrem bolesti ruky a 1. deň po 1. dávke zvýšená teplota nič iné

evica17
5. jan 2022

Pfizwr alebo moderna. Jednodavkova ma vyhodu jedone v tom ze ti rychlo ubehne ten cas, kedy sa povazujes za ockovanu. Ale nema taku ucinnost, a neuznavaju ti ju vsade a aj tak sa budes preockovavat. Tiw tri tyzdne navyse uz prezijes pri pfizeri, a bud eti to platit vsade a aj ohrana bude dobra.

emv
autor
5. jan 2022

A ak jensen a potom tretia dávka od pfizeru? To nieje tiež riešenie?

lenuska9999
6. jan 2022

@emv ak ti ide hlavne o cestovanie, tak práve Jansen by som si nezvolila.. v niektorých štátoch ju neakceptuju vôbec a ak áno, kratšie ako napr Pfizer.. ale je to všade iné. Moj otcim pracuje v Nemecku v nemocnici a vravel, že tam ľudí pod 30 rokov modernou neockuju, lebo sa vyskytla často myokarditida. (Zápal srdcového svalu ) . tu ju ale dávajú každému, aj bez registrácie... tak ja neviem už podľa čoho určujú akú vakcínu komu a ako dlho bude platiť. Všade je to inak

mogaa
6. jan 2022

ono je to vždy o náhode , o tvojom zdrav.stave....mne mamina zomrela do 2týždňov od očkovania pfizerom na zlyhanie srdiečka....pritom na srdce ako také sa neliečila, EKG mávala ok..... každá vakcína miliónu ľudí pomôže a vždy sa tam nájde zopár ľudí ktorým ublíži....rovnako ako pri detskom očkovaní, tiež je tam v príbalovom letáku riziko anafylaktického šoku a predsa sa deti očkujú....treba si zvážiť riziko očkovania a samotného covidu pre teba konkrétne, lebo nikto nemá krištálovú gulu aby vedel že u teba bude všetko ok...ja sama om tiež očkovaná Pfizerom, prvé 2dávky ok, tretia katastrofa

akinom0077
6. jan 2022

@emv na cestovanie potrebujes vakcinu? ak chces vakcinu tak rozhodne pre zdravie. Ja som cestovala 2020 celkom dost aj 2021 bez vakciny bez problemov

emv
autor
10. jan 2022

@akinom0077 áno potrebujem... Ja som 2021 cestovala 4x do exotiky, a už ma nebavi chodiť len tam, kde vyžadujú Pcr... Ani do obchodu kúpiť si oblocenie?? Choré... a pre zdravie? Ako pardon, ale ja mám 35 rokov a v zdravotnej dokumentácii jednu A4. Imunitu mám ako kôň... Takéto svinstvo by som si pre zdravie nedala pichnúť ani omylom. Robím to pre to, aby som mohla žiť ako doteraz.. som zvyknutá žiť. Nie prežívať.

akinom0077
12. jan 2022

@emv Ja nie som zastancom vakcin a nie som ockovana ja chapem co piste ale po spravnosti by sa mali ludia ockovat pre zdravie pokial teda doveruju tej vakcine a nie koli cestovaniu. Ale ok ved si urobte ako chcete