Petéchie

dzanecka
16. sep 2021

Dobry den. Prosim vas chcela by som sa spytat, na dolnych koncatinach od kolena dolu mam male cervene bodky, nieco ako petechie.. Uz to mam skoro 3 mesiace.. Bola som uz aj na krvne testy ale nic mi nezistili... Ked som cez vikend doma tak je to trochu bledsie, ale ako nahle zacnem chodit do prace a som cely den na nohach zacne to byt horsie.. Vobec to nesvrbi, ani inak to necitim, len to proste mam. Neviem co robit, aby som zistila z coho to vobec je a ako sa toho zbavit... Dakujem za radu a pomoc.

domip
16. sep 2021

Aj mne sa robia, mám proste takú pokožku tenkú a slabú. Stačí že si dám tesnejsie oblečenie a už ich mám.
Tiež som sa toho bála, dosť mi to zhoršovala antikoncepcia, po vysadení je to lepšie.

kikavadi
16. sep 2021

Mne sa robili v tehotenstva vo veľkom. Po návrate z pôrodnice boli skoro všetky preč.

mattkapd
16. sep 2021

@dzanecka ja mam celu ľavú ruku teda predlaktie.. Snáď to po pôrode zmizne lebo vyzerá to hrozne

petulka2021
16. sep 2021

Mne sa to spravilo keď som bola chorá,čiže z nizkej imunity a následne mi to hneď zmizlo našťastie.

nellynkaa
29. nov 2022

Ahoj zistila si z čoho to bolo prosím?

samantha185
20. jún 2023

@dzanecka Dobrý deň. Môžem sa opýtať čo vám.zistili z čoho to mate?kľudne to súkromnej správy. Mne sa vytvárajú cca 2 týždne rovnaké, dnes som bola u lekárky na odberoch. Ďakujem

samantha185
20. jún 2023

@domip Dobrý deň. Môžem sa opýtať čo vám.zistili z čoho to mate?kľudne to súkromnej správy. Mne sa vytvárajú cca 2 týždne rovnaké, dnes som bola u lekárky na odberoch. Ďakujem

nellynkaa
22. jún 2023

@samantha185 tu už vám asi nikto neodpovie tiež som čakala 🙂 ja to mám zväčša na rukách predlaktiach ale myslím že to bude slabou imunitou. A jemnou pokožkou. Inak krv vždy všetko ok. A vy?

samantha185
22. jún 2023

@nellynkaa krv vsetko ok, avšak stále sa objavujú, uz mam nohy také ze sa hanbím dat sukňu, vôbec to nemizne. Na koznom mam termín až 30.6

domip
22. jún 2023

@samantha185 pisala som vam Ip a neodpovedali ste

samantha185
22. jún 2023

@domip idem pozriet,

nellynkaa
28. jún 2023

@samantha185 neviete mi poslat fotky?

dianka997
22. jún 2024

@dzanecka prosím vás mám také isté nohy ako vy ? Ešte to máte čo vám pomohlo ? Ďakujem 🙂

dianka997
22. jún 2024

@domip prosím vás čo vám nato pomáha ?

dianka997
22. jún 2024

Prosím vás baby ešte to máte ? Ja to mám teraz tiež dosť som s toho výstrašena

simisi
6. júl 2024

@dianka997
My sme v piatok prileteli z Turecka a tiež sa mi z nicoho nic objavili,na oboch nohach,uvidim ci zmiznu samé

dianka997
6. júl 2024

@simisi tiež to mám
@simisi máte také isté ?

simisi
6. júl 2024
zuzana76
6. júl 2024

@simisi ahoj, aj ti zistili z čoho boli tie petechie?

zuzana76
6. júl 2024

@simisi môj syn ma akurát rovnaké, brali mu krv, zrážanlivost ma ok

simisi
6. júl 2024

@zuzana76 ahoj,mam to od piatku,este som to neriešila,ja mám celkovo problem s cievami, mám aj veľa metliciek,aj kŕčové zily...dam tomu par dni,ci to nezmizne same

zuzana76
6. júl 2024

@simisi áno, akurát čítam, že od piatku, môjmu synovi sa urobili prvé minulý týždeň vo štvrtok, potom zmizli a potom sa to vrátilo v takej forme ako mas ty. Lekárka povedala, že parainfekcny exantem na 90 percent, ale to nevidela este tento druhy výsev. V pondelok tam pôjdeme.

simisi
6. júl 2024

@zuzana76 ma to iba na nohách?Ja som uz cestou na letisko citila tazke nohy,a palili ma chodidlá,aj v lietadle.A doma po zobudení som našla toto🤷

zuzana76
6. júl 2024

@simisi ma niečo aj na rukách, aj na tele, akoby flakata pokožka

dianka997
7. júl 2024

@zuzana76 @simisi
Ja to mám len na predkolení nikde inde neviem čo to je kremujem stále ale nič ...už cca mesiac ...zájdem zase za obvodnou a na kožné co povedia

zuzana76
7. júl 2024

@dianka997
@simisi včera vecer to mal takéto, aj inde sa mi ta koza zdá taká iná

zuzana76
7. júl 2024

@simisi
@dianka997 Takéto to bolo pred týždňom

dianka997
7. júl 2024

@zuzana76 lekári čo nato ? Mne sa to nemení ...čudujem sa že teraz to dosť ľudí má takéto ...stretávala som sa s názormi že ekzém takže neviem
Keby to bolo cievneho pôvodu tak asi je to iné

zuzana76
7. júl 2024

@dianka997 zatial sme boli u dvoch pediatriciek, nasej a zastupujucej a obe, ze parainfekcny exantem, ze teraz sa s takymito vecami stretavaju po Korone castejsie ako predtym, ale zajtra zase ideme, nesiem aj moč, mali sme mat aj kontrolu v stredu, ale kedze mam pocit, ze mu to zase pribudlo, idem radsej skor. Krv mal relativne ok, menej bielych krviniek a hemoglobiny, hemokoagulacne ok. On bol od aprila aj dost chory, vybral dvojo antibiotik, sinusitida a angina.

dianka997
7. júl 2024

@zuzana76 aj ja som toto mala antibiotiká dvakrát už a slabá imunita ...ja som sa bála aby to nebolo cievneho pôvodu ale tak ja nemám žiadne iné ťažkosti nôh