Pes a odčervnenie

banan313
28. apr 2020

Dobrý deň viem ze možno zla tema ale vôbec som nevedel kde mam písať... Chcem sa len opýtať mam 6 mesačného cuvaca ma za sebou očkovania a mal som mu dat tabletky na odcervnenie 3. Zabalil som mu ich do šunky ale potom som si všimol ze to vyvracal tak neviem teraz ako mam mu ich dat znova.. Kedy?

amelia000
28. apr 2020

@banan313 a neporadil by ti lepsie veterinar keby si mu zavolal?

klejkaez
28. apr 2020

@banan313 pokial zvracal, bolo nutne, žiaľ, skontrolovať zvratky, tie tabletky by si videl. Ak to nebolo poldna.

klejkaez
28. apr 2020

@banan313 popiš, kedy zvracal po odčerveni?

banan313
autor
28. apr 2020

Volal som už 3 krát ale dnes mi asi už nezdvihne... Neviem naisto pretože tam boli zvratky ale určite tam boli aj kúsok tabletky

banan313
autor
28. apr 2020

Ja som mu to dal do jedla ako som už spomínal ale ako jedol tal to vypluval ale som mi to zas daval až kym to nezjedol cele ked som videl ze to zjedol išiel som preč keď som sa vrátil za asi 10-15 min našiel som to na tráve

banan313
autor
28. apr 2020

Neviem ja ešte budem volať veterinárke ked mi zdvihne... Ale asi to urobím tak zr mu dam na mesiac 2-3 ale uvidím co mi povie veterinárka ked zdvihne

kika2810
28. apr 2020

@banan313 Ja to zvyknem nasmu balit do taveneho syra ci uz toho trojuholnicka alebo tych platkovych. Mam niekolko pricom prvy dam cisti, potom taky s tabletkou a tak postupne. Su tabletky co smrdia a tie mi vypluva. Ked nespolupracuje ukazal mi veterinar fintu ktora sice nie je velmi mila no je ucinna. A to spociva v tom, ze to tomu psovi dame do ust, kludne aj so syrom aby to nemal suche. Nasledne mu silou zavriem papulku (tak aby ju nemohol otvorit a vyplut tabletku a zjest len syr) a pritom mu jemne zaklonim hlavu. Par sekund bojuje no potom mu zafunguje hltaci reflex a zhltne to. Po tomto miernom boji mu vzdy dam nieco co ma rad na zabudnutie u nas funguje piskotka. Jedna dve a je to.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca84
28. apr 2020

Tiez sa mi osvedcilo schovat tabletky do taveneho syra, je makky, takze to psik prehltne bez zutia, takze tabletky nenajde 😉

klejkaez
28. apr 2020

@banan313 mne sa stalo viac krát, ze nam psik zvracal ked hned. Tak o týždeň nam veterinar odporučil zopakovať odcervenie. Nic sa mu nestane...
Ale vzdy je dobre odcervit psa ked zral, alebo mal nieco uz na zranie. Tabletku do pasteky dat, alebo taveneho syra, a zatym mu dajte maskrtu, aby zahnal tu pachut tabletky, ked do nej kusol, zacitil ju to u niektorých psov ma davivý účinok 🙂

0silvia0
28. apr 2020

@banan313 ja psovi davam odcervovacie tablety nasledovne: zakrutim do sunky, dam psovi a v ruke drzim dalsiu sunku uz bez tablety. Pes rychlo zozerie tu tabletkovu sunku, lebo vidi, ze uz drzim dalsiu, tak sa tesi na dalsiu davku. Nikdy to tymto sposobom nevyplul.

klejkaez
28. apr 2020

@0silvia0 jemu to psik vyvracal, nie vyplul 🙂

hdpe
28. apr 2020

ja davam psom aj mačkam do rybacej konzervy. Vždy tabletku rozdrvím a zmiešam. Podla mňa keď ju po 15 min vyvracal, tak sa to nestihlo ešte vstrebať. Ale radšej by som volala veterinárovi.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
banan313
autor
28. apr 2020

@taskataska on to vyvracal vieš co to znamená? 🙂 Znamená to ze to bolo fajnovo rozmixovane

0silvia0
28. apr 2020

@klejkaez viem o tom, citala som, ale pisal, ako mu tabletky daval, vypluval ich, potom mu ich znova daval a nakoniec ich vygrcal. Tak som dala moju skusenost ako dat tabletky ihned na prvy krat bez toho vypluvania😉

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
azrax
3. júl 2021

Zdravím darovali nam psíka kríženec jazvecika nebol odcrevneny ma 2 mesiace teraz sme ho prvý krát odcrevnili A o dáke 3 hodiny vykakal nieco ako špagety sondoval som po internete asi to bude škrkavka mame dnu deti a psík bol tiez dnu snami asi týždeň mame strach ci sa nenakazime s tym nemáte nejakú skúsenosť prosim?

klejkaez
4. júl 2021

@azrax nieu šteniat je bežné, že majú parazitov. Tym, ze ich odcervite, ak je steniatko napadnute nimi, vyjdu pri stolici 🙂

azrax
4. júl 2021

@klejkaez takze sa nemusím bat ze sa nakazila niečim deti? Lebo som čítal o tom na internete a tam píšu ze môžu sa nakaziť. A je to dost nebezpečne psík uz je ok zatial.

nelca84
4. júl 2021

@azrax preboha, vsak sa s tym hadam deti nehraju... a to, ze psik vykaka parazity je predsa podstatou odcervenia... treba ho odcervovat kazde 3-4 mesiace a vsetko bude v poriadku

margaretka_
4. júl 2021

@azrax parazitmi sa da nakazit ak by ste prisli do kontaktu z vajickami. Tie sa vylučujú trusom. Ale infekcne su az neskor, nie hned ako ich psik vyluci (to plati pri skrkavkach, nie vseobecne). Hlavne treba po psikovi upratovat, aj vonku samozrejme.
Ja by som to steniatko odcervila opakovane skor ako o 3 mesiace, ked do teraz odcervovany nebol a isli z neho skrkavky... porad sa s veterinarom 🙂

A vola sa to odČERVenie, od slova červ, nie odčrevnenie 😉 črevo psikovi ostava

klejkaez
4. júl 2021

@azrax nebezpečné je to, keby chytaju psika okolo zadku s prepacenim, alebo tie bobky, ak su deti male nedajboze chytia a neumyju si ruky.
Ale dokedy sa psik viditelne odcervuje, zamedzit olizovanie na tvári 🙂😊😊😊🙏🏻

azrax
4. júl 2021

@margaretka_ nevedel som ako sa to píše po správnosti tak sorry no 🤷‍♂️😊

margaretka_
4. júl 2021

@azrax ja viem, ze to vela ludi pouziva takto, ja nie v zlom 🙂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
4. júl 2021

@azrax treba sa poradit s veterinarom, to je najistejsie, mozno poradi aj prestriedat rozne tablety na odcervenie, a ano po odcervovacich tabletach vyjdu parazity von, treba ich davat pravidelne, treba vsetko upratat kde psik vykonaval potrebu, ja by som mu vydenzifikovala aj pelech atd.

Deti treba naucit umyvat si ruky a nenechat si olizovat tvar a neboj, s dobrou imunitou nejaky ten parazit zvladnu ;) pripadne to odsledujte.

azrax
5. júl 2021

@taskataska dobre dobre uz som pisal ze sorry za ten nadpis nevedel som vtedy co a ako sa píše pýtal som sa na nejaké veci tu ale ste taky ako keby som sa pýtal ako sa píše to slovo naozaj ako co teraz sa stalo? Spadne svet?

margaretka_
5. júl 2021

@azrax ved ja som ti pisala, ze to nepisem v zlom. Som ta chcela iba poupravit. Napr aby ked pojdes k vet, použil si spravne slovo. Ja sa ti z toho fakt nevysmievam. Viem, ze je to nejako moc zauzivane slovo, veď to bezne ludia pisu aj do inzeratov

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz