Periorálna dermatitída

11. aug 2024

Ahojte čo Vám pomohlo na perolalnu dermatitidu ? Mne sa to objavilo pred pól rokom a horší sa to. Kozna dala len masticku ktorú keď nepoužívam opäť sa zhoršuje. Čítala som,že kortikoidy nie sú na to dobre no ja už neviem čo s tým robiť🙈

janinah
11. aug 2024

Len opravím.. perioralna..

siegi
11. aug 2024

Dcera mala, trapili sme sa s tym asi pol rok, pouzivali sme locoid masticku, ked sme prestali tak do 3-4 dni sa jej to opat objavilo. Teraz v lete jej to zmizlo

taktotedanie
11. aug 2024

Mozno to co pouzivaju deti bioderma perioral krem

evcagabi
11. aug 2024

Tu biodermu aj mne odporucila kozna.

dadushka007
11. aug 2024

Daj si predpísať Doxyhexal, sú to antibiotika. Nič iné ti nepomôže, skusala som aj ja všeličo a len toto pomohlo. Istotne nie kortikoidne kremy, z nich práve vzniká. Inak každá doktorka hneď predpisuje na to kortikoidnu masticku. Kortikoidy sa nesmú davat na tvár, nikdy !

katarinaba
11. aug 2024

Ja by som skusila alergologa, kludne to moze sposobovat alergia. Ja som to mala tiez. No moja kozna hned robila aj testy na alergiu a zistila abkm a soju. Po ich vysadeni za cca 4 mesiace bolo po problemoch. Ostatne co spominas bolo sucastou liecby, ktora vobec nepomohla. Az sa telo vycistilo nastala zmena.

sarandon
11. aug 2024

Na preliečenie 2-kombinácia ATB (tabletky), masť Rozex. Mne ale pomohla aj gáfrová masť. Po preliečení na dlhodobé udržiavanie Bioderma Sensibio AR a čo je veľmi dôležité- zmeniť zubnú pastu na bezfluoridovú.

danielle21
11. aug 2024

Mne tiez pomohli az atb, a tiez potvrdena intolerancia na kazein, premnozene kvasinky, histaminova…

danielle21
11. aug 2024

A krem s obsahom siry

autor
11. aug 2024

@danielle21 a to teda po vylúčení týchto potravín sa ti to už nevrátilo ? Ďakujem ostatným za rady pôjdem k inej kožnej…ale je pravda že mám kvasinky v črevách a z toho mykoza takze možno toto je ďalšia oblasť kde sadli🙈

mawisch
11. aug 2024

Ahoj, dcere pomohlo zmenit pastu na zuby a canesten krem. Asi do 3 dni to zmizlo.

danielle21
11. aug 2024

Ked som to prehanala so sladkym alebo porusila bezmliecnu diétu tak sa mi to zacalo robit, ale nastastie iba niekolko vyrazok ale hned som mastila s mastickami s pomohlo a drzala dietu

autor
14. aug 2024

Ahojte, tak kožna mi povedala, že je to tá dermatitida. Dala mi nejaký puder s tým že tak do dvoch týždňov by sa mi mala zlupat tá časť koze že je to dôležité. Už sa teším ako budem vyzerať keďže budem v práci a tak dovolenka 😁🙈 mám sa umývať len jarichovou vodou alebo prevereniu, kúpiť tu pastu a potom na mesiac masť Rozex keď sa zosupe koza. Kontrola cez september s tým že mi urobia testy na kvasinky a helikobaktera len teraz boli v provizórnych podmienkach nevedeli nič nájsť. A že aj stres a trávenie na to vplýva dosť. Čo ja mám kombináciu z oboch. Teraz sa len chcem opýtať či má niekto skúsenosti či po tom puder sa to aj skôr nezlupalo.

mawisch
15. aug 2024

Dcere sa tiez presne na tych miestach osupala koza po tom canestene a uz bolo potom dobre. Ona mala zrejme teda povod tej dermatitidy kvasinkoveho povodu

bzuco
16. aug 2024

Syn to mal pred rokom, skusali na nom vselico a pomohla mu harmancekova voda od firmy inaessentials. Prikladam foto....rozdiel 1 tyzden